در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

جام جهانی ۲۰۱۷ هند

ایران تنها امید آسیا در جمع بزرگان دنیا

با حذف عراق قهرمان آسیا و ژاپن از رقابت های جام جهانی 2017 هند، تنها ایران به عنوان نماینده قاره کهن در این رقابت ها باقی ماند.
ایران تنها امید آسیا در جمع بزرگان دنیا
چهارشنبه | ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ - ۱۵:۴۸ |
کد خبر : ۱۱۳۹۴ |
فوتبال ایران
رقابت های مرحله یک شانزدهم نهایی در حالی پیگیری شد که بعد از برتری ایران مقابل مکزیک و صعود شیربچه های نوجوان به جمع هشت تیم برتر جام جهانی نگاه ها به عراق قهرمان آسیا و ژاپن تیم سوم قاره کهن دوخته شده بود تا مشخص شود آنها نیز می توانند در جمع تیم های برتر حضور داشته باشند یا نه؟


عراق که در فینال نوجوانان قهرمانی آسیا در همین هند تنها به خاطر ضربات پنالتی موفق به بالابردن جام قهرمانی شد، در مصاف با مالی، قهرمان قاره آفریقا با نتیجه 5-1 تحقیر شد تا مشخص شود برتری اش مقابل ایران تنها یک حادثه بود. بعد از حذف عراق اما ژاپنی ها به عنوان تیم سوم آسیا مقابل انگلیس نمایش سزاوارانه ای ارائه داده و با وجود تساوی بدون گل مقابل سه شیرها در ضربات پنالتی شبی کابوس وار را سپری کردند تا سامورایی ها نیز به سرنوشت عراق دچار شوند.


به این ترتیب در جمع هشت تیم برتر جهان که عصر امروز با صعود دو تیم دیگر کامل می شود، تنها ایران از جمع آسیایی ها حضور دارد تا شایستگی های چمنیان و شاگردانش بیش از گذشته به چشم بیاید. تیمی که با چهار برد متوالی در جام جهانی به هیچ حریفی رحم نکرده و برای رسیدن به جمع چهار تیم برتر جهان تنها مصاف با اسپانیا را پیش رو دارد.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

چسبانده شده ها

  • اولین نظر را شما بدهید

محبوب ها

  • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter