در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

تاکتیکی که فدراسیون انتخاب کرد

ضمانت بدهی‌های تیم های ایرانی لیگ قهرمانان

سازمان لیگ خودش را به عنوان ضامن باشگاه ها به کنفدراسیون آسیا معرفی کرده است.
ضمانت بدهی‌های تیم های ایرانی لیگ قهرمانان
چهارشنبه | ۱۳۹۶/۰۸/۱۷ - ۱۳:۱۹ |
کد خبر : ۱۱۷۵۴ |
اخبار لیگ قهرمانان

یکی از دلایل حجم بالای مطالب ضد و نقیض در خصوص پرونده های باشگاه ها، کم اطلاعی از نوع برخورد AFC  با مدارکی است که با سناریوهای مختلف به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال شده اند. این تعلیق از نوع سینمایی اش حداکثر 3 روز دیگر تمام می شود.

 

اما مسئله مهم، خطر تعلیق فدراسیون است؛ چراکه فرض مسئولین کنفدراسیون قبل از بررسی مدارک دریافت شده این است که از نظر سازمان لیگ، این مدارک توجیه کننده اعطای مجوز حرفه ای به این باشگاه هاست. در واقع از اینجا به بعد مسئول هر گونه ناهنجاری، سازمان لیگ است که به آنها مجوز حرفه ای داده است.

 

از شواهد و قراین پیداست که تصمیم مسئولین ورزش بر این مبنا گرفته شده که بخش بزرگی از شکایات را با ضمانت "سفته" نزد فدراسیون، در حال پی گیری نشان دهند و جمع بندی این پرونده ها را به مجوز حرفه ای فصل 2018-2019 موکول کنند.

 

مسئله "سفته" را نخستین بار هفته پیش مهدی تاج در گفتگوی خبری صدا و سیما مطرح کرد. او در این برنامه به حمید محمدی  گفت : "وزیر ورزش آقای سلطانی فر انصافا خوب آمد وسط یعنی فکر می کنم بیش از 9 جلسه را ایشان دو سه ساعته مدیریت کرد ... بیش از 6 ساعت جلسه داشتیم با پرسپولیس، گفتیم بدهی ها را چگونه می خواهید پرداخت کنید؟ گفتند این را اینجوری صاف کردیم، این یکی را اینجوری صاف کردیم این را هم سفته می دهیم به شما که اگر بدهی اش قطعی شد، شما پول را وصول کنید و به او بپردازید"

 

 اگر بخواهیم ساده کنیم، سازمان لیگ خودش را به عنوان ضامن باشگاه ها به کنفدراسیون آسیا معرفی کرده است.

 

حالت بدبینانه این است که مسئولین کنفدراسیون این شیوه برخورد فدراسیون را برنتابند و همچنان از تایید مجوز حرفه ای باشگاه های ایرانی صعود کرده به لیگ قهرمانان آسیا سر باز بزنند. از آن بدبینانه تر جرایمی است که شاید در چنین حالتی مشمول فدراسیون فوتبال ایران شود.  

 

اما احتمال اینکه این تاکتیک از طرف مسئولین کنفدراسیون آسیا مورد قبول قرار گیرد، نیز زیاد است؛ چون این اواخر AFC مثل یک دبیرخانه موازی عمل کرده و یک کپی از هر شکایت در اختیار دارد و به صورت دقیق در حال رصد کردن نحوه رسیدگی به این شکایت ها ست. آنها نه اطلاعی از تکنیک های داد و ستد مالی چون سفته دارند نه نیازی به شناخت این ترفندها. آنچه برای آنها مهم است، پرداخت قطعی بدهی های قطعی است. حال سازمان لیگ به هر دلیلی تصمیم گرفته این بدهی ها را ضمانت کند. این بدان معنی است که اگر کمیته تعیین وضعیت رای به قطعی بودن یک بدهی داد و طلبکار مربوطه در مدت معین طلب خود را وصول نکند، این فدراسیون است که در خطر تعلیق قرار خواهد گرفت.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

چسبانده شده ها

  • اولین نظر را شما بدهید

محبوب ها

  • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter