در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

تحلیل بازیهای پرسپولیس در آسیا

گروه مرگ و قهرمان قطر/ پرسپولیس با غیرت

تیم فوتبال پرسپولیس، سه‌شنبه شب از سد تیمی گذشت که کیفیت جدیدی از سطح فنی فوتبال قطر را نشان داد و با پتانسیلی که از خود نشان داد شاید اگر پشت سد پرسپولیس قرار نمی‌گرفت، می‌توانست تا قهرمانی آسیا پیش برود.
گروه مرگ و قهرمان قطر/ پرسپولیس با غیرت
جمعه | ۱۳۹۶/۰۳/۱۲ - ۱۶:۱۰ |
کد خبر : ۱۰۴۳۰ |
تحلیل ها

پرسپولیس کلاب: سرخپوشان در مجموع دو بازی و در حالی که مهره استراتژیک خود در کمربند میانی و هواداران را در اختیار نداشتند از سد لخویا گذشتند که حداقل برای فوتبال دوستان ایرانی تعریف جدیدی از کیفیت فنی لیگ آن کشور ارایه کرد و از نظر فوتبالی احترام برانگیز نشان دادند. از سوی دیگر مجموعه باشگاه و تیم پرسپولیس نشان دادند در سایه ثبات و آرامش در صورتی که برنامه‌های تقویت هر چه بیشتر تیم، به مرحله اجرا در آید، با و جود تمام فاصله‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری لیگ ایران با لیگ‌های مدعی آسیایی  این ظرفیت را به وجود آورده‌اند که در فینال رقابت‌ها برای اولین قهرمانی ایران در 15 دوره لیگ قهرمانان آسیا مبارزه کنند.

 

بی‌تردید برای این که ایران و ایرانی و ورزش فوتبال کشورمان به این موفقیت دست پیدا کند تمام مسوولیت به تنهایی بر دوش باشگاه پرسپولیس و هوادارانش نخواهد بود.

 

از سوی دیگر پرسپولیس به سنگ محک و ابزار قدرت برابر لیگ‌های عربی بدل شده است. تا اینجا هر دو قهرمان جدید و فصل قبل‌تر  لیگ قطر و یک نماینده لیگ امارات توسط سرخپوشان ایران حذف شده‌اند. لیگ امارات در دو فینال اخیر لیگ قهرمانان حضور داشته است ولی با وجود تمام سرمایه‌گذاری‌هایی که انجام داده‌اند بی‌تردید، ورزش و لیگ فوتبال ایران از نظر فنی فوتبال به این میزان از رقبای خود در جنوب خلیج فارس منطقه عقب نیست که سهم آنها از سال 2011 و در شش دوره اخیر  بازی‌ها 5 حضور در فینال و یک قهرمانی باشد و سهم ایران هیچ!

 

شاید بخشی از اشکال کار این باشد که ما بهره‌برداری مناسبی از همان فرصت‌ها، امکان‌ها و سرمایه‌ای که در اختیارمان قرار دارد، نداریم  و با وجود تمام تلاش‌های چشمگیری که در این بخش برای رفع کاستی‌ها صورت می‌گیرد در لحظاتی تعیین کننده این مهم را فراموش می‌کنیم که سایر زحمات را هم ضایع می‌کند.

برچسب ها :

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter