در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

آنالیز شاه ماهی نقل انتقالات

بهترین بازیکن در بهترین تیم !

بهترین بازیکن فصل قبل لیگ برتر از حیث نمرات سایت نود به پرسپولیس پیوست. ترابی فصل گذشته نمره فوق العاده ۲.۶۵ را در پایان لیگ کسب کرد تا بالاتر از سیدجلال، بهترین بازیکن لیگ هفدهم لقب بگیرد.
بهترین بازیکن در بهترین تیم !
یکشنبه | ۱۳۹۷/۰۴/۱۰ - ۲۰:۱۱ |
کد خبر : ۱۱۹۳۲ |
تحلیل ها

پرسپولیس بالاخره موفق شد با جذاب ترین مهره نقل وانتقالات به توافق برسد. دقایقی قبل تصویر مهدی ترابی در کنار مدیرعامل پرسپولیس منتشر شد که نشان می داد ترابی برای نیم فصل دوم شاگرد برانکو خواهد شد. بازیکنی که قرار است جای خالی فرشاد احمدزاده و شاید هم وحید امیری را پر کند. ترابی بعد از فصل فوق العاده ای که پشت سر گذاشت، کی روشِ سخت گیر را هم مجاب کرد که او را با خودش به جام جهانی برود. حالا ترابی با بازگشت از روسیه، در اولین قدم پیراهن پرسپولیس را با سایپا تعویض کرد. البته در نیم فصل دوم و با پایان محرومیت پرسپولیس از پنجره نقل وانتقالات.

مهدی ترابی فصل قبل ده گل برای سایپا زد. در حالی که تعداد گل های هیچ پرسپولیسی به جز علیپور دو رقمی نشده بود. ترابی بعد از قلی زاده زیادترین پاس گل را هم در تیم اش داد. این بازیکن در فصل گذشته ۵ مرتبه پاس منجر به گل برای هم تیمی هایش ارسال کرد. نکته منفی کارنامه مهدی ترابی تعداد بالای کارت های زرد اوست. معمولا تیم برانکو به دلیل اینکه ریسکی و بالا بازی می کند، برای اینکه در ضدحملات غافلگیر نشود خیلی زود خطا می کند و جزو خشن ترین تیم های لیگ است. در این فصل مهدی ترابی هم به این تیم اضافه شده که فصل قبل به عنوان بازیکنی تهاجمی، ۶ مرتبه با کارت زرد داور جریمه شد. اتفاقی که نشان می دهد برانکو از همین حالا باید سراغ جانشینی مطمئن برای او بگردد تا در دیداری حساس و سرنوشت ساز دست اش را در پوست گردو نگذارد.

بعد از تنها لکه سیاه کارنامه ترابی، نوبت به ادامه ویژگی های مثبت این بازیکن مستعد می رسد. بازیکنی که فصل قبل با میانگین ۱.۷ پاس کلیدی در هر بازی، بهترین بازیکن تیم اش بود. ترابی بعد از قلی زاده تکنیکی ترین بازیکن سایپا هم بود و طبق آمار متریکا در هر مسابقه ۱.۷ دریبل موفق می زد. توانایی دیگر مهدی، چیزی است که پرسپولیسی ها را دلتنگ طارمی کرده بود. مهدی ترابی مهارت بالایی در خطا گرفتن از حریف دارد. این بازیکن به طور میانگین در هر مسابقه نزدیک به سه مرتبه بازیکن حریف را مجاب به انجام خطا می کند.

آیتم هایی که باعث شد مهدی ترابی فصل قبل با دریافت میانگین نمره ۲.۶۵ بالاتر از جلال حسینی و امید ابراهیمی بهترین بازیکن لیگ لقب بگیرد. حالا او تیمی را انتخاب کرده که در سه فصل اخیر زیادترین امتیاز لیگ را کسب می کرد و دو قهرمانی متوالی به دست آورد.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

چسبانده شده ها

  • اولین نظر را شما بدهید

محبوب ها

  • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter