در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

نشست خبری

برانکو: هیچ قهرمانی در ۱۰ سال به پاکی قهرمانی امسال پرسپولیس نبوده/ ببخشید که قهرمان شدیم!

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: یک تبریک بزرگ و ویژه برای هواداران دارم که در کل فصل یار دوازدهم ما بودند. لیاقت این شادی و قهرمانی را داشتیم.
برانکو: هیچ قهرمانی در 10 سال به پاکی قهرمانی امسال پرسپولیس نبوده/ ببخشید که قهرمان شدیم!
شنبه | ۱۳۹۶/۰۱/۲۶ - ۲۳:۳۲ |
کد خبر : ۱۰۲۷۰ |
مصاحبه ها

پرسپولیس کلاب: برانکو ایوانکوویچ در کنفرانس خبری پس از برتری دو بر صفر پرسپولیس برابر ماشین‌سازی و قهرمانی در شانزدهمین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران (جام خلیج فارس) در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: احتمالا می‌دانید که چقدر شادی و شادابی در تیم ما وجود دارد و ما عملا قهرمان شدیم و تبریک بسیار بسیار بزرگم قبل از همه به بازیکنانم است زیرا آنها از همه بیشتر سزاوار این مقام هستند.

 

وی افزود: همچنین کادر فنی و دکتر طاهری و هیات مدیره باشگاه که به بهترین شکل کارمان را دنبال کردند. یک تبریک بزرگ و ویژه برای هواداران دارم که در کل فصل یار دوازدهم ما بودند. لیاقت این شادی و قهرمانی را داشتیم. در کل فصل نشان دادیم که بهترین بازی‌ها را ارایه دادیم و با وجود همه خستگی‌ها و فشارها به خصوص در این بازی، قهرمانی با ارزشی برای هواداران بدست آوردیم.

 

ایوانکوویچ در مورد این دیدار تصریح کرد: نیمه اول ۵ فرصت ایده آل گلزنی را از دست دادیم و زودتر می‌توانستیم پیروز شویم. نشان دادیم که یک تیم هستیم. از طاهری در راس هرم مدیریت باشگاه تا بازیکنان و بهترین هواداران‌مان، هدف مان این است که بازی‌های باقی‌مانده را هم با همین کیفیت ادامه بدهیم.

 

برانکو در ادامه گفت: می‌خواهیم امشب با بازیکنان و هواداران پرشورمان شادی کنیم. دو سال پیش پرسپولیس برای بقا می‌جنگید. سال گذشته عملا قهرمان بودیم و امسال فاتحانه قهرمان شدیم و کاملا آگاه بودیم به مسئولیت و فشارها زیرا همه انتظار داشتند بهتر باشیم و بازیکنان ما به این خوبی واکنش نشان دادند. باید از خودم هم تعریف کنم. این سومین قهرمانی من در سه کشور مختلف است.

 

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه مقابل ماشین‌سازی نمایشی از پرسپولیس قهرمان ندیدیم و حتی مقابل تیم ته جدولی حتی ممکن بود بازی را مساوی کند، یادآور شد: در مورد بازی امروز مهم‌ترین مساله بُردن بود. در ۱۵ دقیقه اول ۵ شانس میلیون درصدی داشتیم، نه صددرصدی که در ۲۰ دقیقه اول می‌توانستیم با سه، چهار گل جلو بیفتیم و با آرامش بازی را دنبال کنیم. ماشین‌سازی تیمی است که کیفیتش بهتر از موقعیتش در جدول است. طبیعی است که آنها به عنوان میزبان تلاش کردند و در اواخر بازی شانس گل داشتند. من متوجه شانس زیاد گلزنی حریف نشدم؟ دروازه‌بان ما یک موقعیت تک به تک را گرفت. مهم نیست. شاید به حساب شما نتیجه باید ۱۰ بر ۲ می‌شد. اصلا بازی ۱۰ بر ۱۰ می‌شد و مشکلی نیست.

 

برانکو در مورد شرایط ترکیب پرسپولیس در ادامه لیگ گفت: باید ببینیم وضعیت بازیکنان‌مان برای بازی‌های آینده چطور است ولی بدانید همه می‌خواهند بازی کنند. با پدیده و الهلال بازی داریم.

 

ایوانکوویچ در مورد شرایط فوتبال ایران نیز خاطرنشان کرد: تغییرات مثبت زیادی در فوتبال ایران انجام شده و زیرساخت‌ها نسبت به قبل خیلی بهتر شده و همین زمین ورزشگاه یادگار امام خیلی عالی است. زمین گسترش هم خوب است. در مشهد و اصفهان هم ورزشگاه جدید ساخته شده است و در تهران هم ورزشگاه داریم و در اهواز هم همین طور. این مسایل شرایط را برای کار با کیفیت فراهم می‌کند. لیگ ما هم خوب است و بعد از مدت‌ها سه چهار تیم اول ایران پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی و سپاهان در جمع ۴ تیم برتر هستند و باشگاه‌ها هم تلاش می‌کننند روز به روز بهتر شوند. زیرساخت‌ها و وضعیت مالی باشگاه‌ها و سرمایه گذاری در آکادمی باشگاه‌ها و با توجه به پتانسیل نیروی انسانی و عشق مردم ایران به فوتبال به جایی رسیدیم که فوتبال ایران در جمع ۳ تیم برتر فوتبال آسیا قرار گرفته است. در حالی که تیم‌های ملی دیگر در حال نزول هستند تیم‌های ملی ایران سیر صعودی دارند و به یمن باشگاه‌ها و کارشان و اصرار حرفه‌ای‌گری باشگاه‌ها شرایط به اینجا رسیده است.

 

وی در مورد پنالتی زدن دوباره مهدی طارمی در این مسابقه، گفت: پنالتی را سیدجلال باید می‌زد و او کاپیتان من است اما او تصمیم گرفت مهدی بزند. به سیدجلال تبریک می‌گویم. او اعتماد به نفس مضاعف به مهدی داد و او دست راست مربی است و حق تصمیم‌گیری در زمین دارد.

 

برانکو در مورد بازی ضعیف پرسپولیس مقابل ماشین‌سازی گفت: عرض کردم ماشین‌سازی نسبت به جایگاهش در جدول تیم بهتری است. در نیم فصل اول این تیم استقلال را برد. سپاهان را ۳ بر صفر شکست داد. قبل از آن هم با تراکتورسازی مساوی کرد و نمی‌دانم چرا ماشین‌سازی را اینقدر دست‌کم می‌گیرید. بازی سختی با الریان داشتیم و به همین دلیل به بازیکنانم تبریک می‌گویم.

برانکو در مورد کمک پرسپولیس به فرهنگ سازی تماشاگران گفت: همه جای دنیا بین تماشاگران کری خوانی هست.

 

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که مدعی شد، داوران کمک کردند تا پرسپولیس قهرمان شود، افزود: تلاش‌هایی هست که قهرمانی ما را کم فروغ کند. ما از هفته اول قهرمان بودیم و در صدر جدول قرار داشتیم. کمترین گل را خوردیم و بیشترین گل را زدیم. داور چه زمانی به ما کمک کرده است؟!

برانکو در مورد اینکه امروز داور به سود شما اعلام پنالتی کرد، گفت: داور از کجا مقصر است؟ او را با سنگ زدند. حق‌مان برد نبود؟! ببخشید که بردیم. پنالتی و کارت قرمز باید همراه می‌شد.

 

یکی دیگر از خبرنگاران که عصبی هم به نظر می‌رسید خطاب به برانکو مدعی شد که چرا امیر عابدینی گفته که تلاش می‌کنیم که از پرسپولیس امتیاز کم نشود، که در این هنگام خمارلو، مدیر رسانه ای پرسپولیس، گفت: عابدینی کجا گفته ما تلاش می‌کنیم پرسپولیس قهرمان شود. او آنقدر نفوذ دارد که نگذارد فیفا از پرسپولیس امتیاز کم کند؟!

 

برانکو هم در پاسخ، تاکید کرد: دوست داشتم یک نمونه از کمک داور به ما بگویید. افرادی که تفسیر کردند کار پرسپولیس را مثل عابدینی و قلعه‌نویی که گفتند هیچ تیمی دیگر به پرسپولیس نمی‌رسد. آنها تیم ما را تحلیل کردند زیرا ۱۲ امتیاز با تیم دوم اختلاف داشتیم. منطق می‌گوید که پرسپولیس با ۱۲ امتیاز اختلاف مدعی قهرمانی باشد. این افراد درگیر مسایل ما نیستند. نه درگیر مسایل پرسپولیس، تراکتورسازی، استقلال در ۱۰ سال اخیر هیچ تیمی مثل پرسپولیس تمیز قهرمان نشده است. پنالتی امروز هم درست بود و داور باید بازیکن ماشین‌سازی را هم اخراج می‌کرد. شما می‌گویید پنالتی ۵۰-۵۰ بوده اما شاید دوست داشتید بگویید ۸۰ به ۲۰ باشد. چند پنالتی پرسپولیس را نگرفتند. نمی‌دانم چطور می‌توانید نتایج پرسپولیس را حقیر جلوه بدهید.

 

وی افزود: پرسپولیس و تراکتورسازی کجا رقابت قدم به قدم داشتند؟! ببخشید ما اول شدیم ناراحت نشوید.

 

برچسب ها :

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهمان - ملوانی دوآتشه

    ملوانی دوآتشه ام و قهرمانی پرسپولیس را شادباش می گویم. اما چه فایده!! تیم های ما از قبیل پرسپولیس، استقلال، تراختور و سپاهان سالهاست در همین غرب آسیا مقابل تیم های عربی و آسیای میانه بدجوری " گیرپاچ" می کنند. تو فوتبال باید "فراایرانی" برنامه ریزی کنیم. یه بار دیگر این قهرمانی را به هواداران پرسپولیس شادباش می گویم.

    دوشنبه 28 فروردين 1396 - حدود 1 سال قبل
  • مهمان - ملوانی دوآتشه

    ملوانی دوآتشه ام و قهرمانی پرسپولیس را شادباش می گویم. اما چه فایده!! تیم های ما از قبیل پرسپولیس، استقلال، تراختور و سپاهان سالهاست در همین غرب آسیا مقابل تیم های عربی و آسیای میانه بدجوری " گیرپاچ" می کنند. تو فوتبال باید "فراایرانی" برنامه ریزی کنیم. یه بار دیگر این قهرمانی را به هواداران پرسپولیس شادباش می گویم.

    دوشنبه 28 فروردين 1396 - حدود 1 سال قبل

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter