در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

مهدوی کیا: برانکو نشان داده انتخاب هایش درست است

پرسپولیس کلاب : مهدی مهدوی‌کیا باثبات‌ترین بازیکنی بود که حدود 13 سال در بوندس‌لیگا‌ بازی کرد.

 

«کیا» که دو بار حسرت المپیکی شدن با تیم امید را چشیده در خصوص دیدار پیش‌ روی کشورمان با تیم ژاپن حرف‌های جالبی می‌زند. کاپیتان اسبق پرسپولیس در خصوص حضور لوبانف هم حرف زده و به سؤالات پاسخ می‌دهد.

 

 مهدوی کیا: برانکو نشان داده انتخاب هایش درست است
پنج شنبه | ۱۳۹۴/۱۱/۰۱ - ۲۳:۱۳ |
کد خبر : ۴۱۳۸ |
مصاحبه ها

در خصوص ديدار با ژاپن و قرعه‌اي كه تيم ما با آن مواجه شد چه صحبتي داريد؟
من متأسفانه بازي‌ها را نمي‌بينم و فقط توانستم گل‌ها را ببينم. قرعه سختي به تيم ما خورده و رويارويي با ژاپن، ديدار راحتي نخواهد بود چون ژاپن يكي از قدرت‌هاي آسيا بوده و هست ولي ما هميشه مقابل تيم‌هاي شرق آسيا راحت‌تر بازي كرده‌ايم و من اميدوارم اين مانع بزرگ را از سر راهمان برداريم چون كليد رفتن ما به المپيك، گذر از ژاپن است. ان‌شاءا... كه اين اتفاق هم براي تيم ما رخ خواهد داد و بازيكنان‌مان با شايستگي و اقتدار به المپيك صعود خواهند كرد.

به المپيك مي‌رسيم؟
اميدوارم ما بعد از ساليان سال به المپيك راه پيدا كنيم، آرزويي كه خود من دو بار با بازي در تيم المپيك نتوانستم به آن برسم و در حسرت حضور در المپيك ماندم. صعود به المپيك جهش بزرگي در فوتبال ما به وجود خواهد آورد و ما به المپيك صعود خواهيم كرد تا طلسم نزديك به چهار دهه نرفتن به اين بازي‌ها شكسته شود.

فكر نمي‌كنيد رويارويي با كره شمالي، قرعه راحت‌تري براي تيم اميد ايران بود؟
ژاپن در چند سال گذشته خيلي روي فوتبال خودش سرمايه‌گذاري كرده و قطعاً حريف سختي براي ما خواهد بود اما به هر حال نبايد در حال حاضر كه با قرعه ژاپن مواجه شده‌ايم بحث اول شدن يا دوم شدن در گروه‌مان و رويارويي با تيم‌هاي ديگر را پيش بكشيم و تمام فكرمان را به ژاپن معطوف كنيم. ژاپن تيمي است كه هر سه بازي‌اش را پيروز شده؛ موضوعي كه نشان مي‌دهد آنها تيمي بسيار قوي، خوب و سازمان يافته هستند. در سوي ديگر هم تيم ما، تيمي خوب و تهاجمي نشان داده كه از بازيكنان بسيار خوبي بهره مي‌برد. بازيكنان تيم ملي اميد ما اكثراً در تيم‌هايشان بازيكنان خوب و قابل اتكايي هستند.

در مورد ترابي، ستاره اين روزهاي تيم اميد چه صحبتي داريد؟
از همان بازي اول كه كروش، ترابي را دعوت كرد او بازيكن خوب و تأثيرگذاري نشان داد. ترابي خيلي خوب بازي كرده اما به نظرم نبايد فقط او را ستاره تيم اميد دانست چون تمامي بازيكنان، خوب و در كارهاي تيمي موفق بوده‌اند.

در مورد لوبانف، دروازه‌بان ازبكستاني كه برانكو او را به خدمت گرفته چه نظري داريد؟
من متأسفانه شناختي از لوبانف ندارم اما قطعاً برانكو شناخت كافي از اين دروازه‌بان داشته و به توانايي‌هايش ايمان دارد و بي‌جهت او را انتخاب نكرده است.

فكر مي‌كنيد لوبانف بتواند به خوبي از دروازه پرسپوليس حفاظت كند؟
برانكو نشان داده مربي‌اي است كه انتخاب‌هايش درست است و بي‌گدار به آب نمي‌زند با اين شناخت، قطعاً برانكو در مورد لوبانف هم ريسك نكرده و با در نظر گرفتن همه جوانب دروازه‌بان ازبكستاني را به خدمت گرفته است. پرسپوليس در ليگ چند سالي است كه قهرمان نشده و سال‌هاي سختي را سپري كرده است به همين دليل اميدوارم امسال با استفاده از برانكو، بازيكنان خوب و حمايت هوادارانش بعد از گذشت چند سال قهرمان شود و طرفداران پرشمارش را شاد كند.

در مورد فوت رضا احدي چه صحبتي داريد؟
از بچگي طرفدار پرسپوليس بودم و رضا احدي در استقلال بود. من بازي‌هاي ايشان را خوب به خاطر دارم. احدي بازيكني خيلي خوب و تكنيكي بود. ايشان يكي از بااخلاق‌ترين فوتباليست‌هاي ما بودند. آدم‌هاي خوب هم زود كوچ مي‌كنند. زماني كه به پرسپوليس آمدم يك سال در خدمت آقاي احدي بودم؛ احدي انساني شريف و بااخلاق بود. واقعاً از درگذشت آقاي احدي خيلي متأسف و متأثر شدم، هر چند كه اين تأسف‌ها فايده‌اي ندارد، چون وقتي انسان‌هاي شريف مي‌ميرند ما به يادشان مي‌افتيم. دور زدن دور استاديوم و... خيلي دردناك است. به خانواده احدي و جامعه فوتبال تسليت مي‌گويم. متأسفانه دست اجل يكي ديگر از خوب‌هاي ما را برد اميدوارم در زمان زنده بودن قدر پيشكسوتان و كساني كه سال‌ها براي تيم ملي اميدمان زحمت كشيده‌اند را بدانيم و به يادشان باشيم.

در پايان حرف‌هايتان چه توصيه فني براي تيم اميد داريد؟
من توصيه خاصي ندارم چون مربيان تيم اميد مسلماً برنامه‌هاي زياي دارند و آناليز دقيقي روي اين تيم انجام داده‌اند. به نظرم كار تيمي خوب بزرگترين حسن تيم ملي ماست و ما با اتكا به اين موضوع مي‌توانيم حتي مقابل ژاپن هم سربلند از ميدان خارج شويم.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter