در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

نکیسا: مشکل پرسپولیس مربی دروازه بان ها است، نه دروازه بان

پرسپولیس کلاب: دروازه بان سابق تیم ملی فوتبال گفت: واقعیت این است هیچ یک از تیم‌های ما مربی دروازه‌بان مستقل نداشته‌اند.

 

نیما نکیسا درباره معضلات دروازه بانی در پرسپولیس اظهار داشت: وقتی درباره معضل دروازه‌بانی در پرسپولیس سخن به میان می‌آید، مشکل همیشگی فوتبال ایران به یاد آورده می‌شود؛ عدم وجود تخصص‌گرایی و نبود متخصصان در هر بخش و شاخه‌ فوتبال.

 

 نکیسا: مشکل پرسپولیس مربی دروازه بان ها است، نه دروازه بان
پنج شنبه | ۱۳۹۴/۱۱/۱۵ - ۱۳:۰۹ |
کد خبر : ۴۴۷۴ |
مصاحبه ها

وی ادامه داد: به طورکلی تا زمانی که نتوانید یاد بگیرید، نمی‌توانید آموزش بدهید و فوتبال ما چون درچند ‌سال اخیر نتوانسته دروازه‌بان بزرگی بسازد، لاجرم بسترکافی برای ساخته‌شدن مربیان دروازه‌بان‌ها به وجود نیاورده است. درواقع نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم، پرسپولیس بدون تحویل دادن دروازه‌بان 6دانگ درچند‌سال اخیر، مربی دروازه‌بان‌های خوبی داشته باشد و وقتی هم مربی دروازه‌بان مناسب در کار نباشد، ستاره‌ای درون چارچوب این تیم رشد نمی‌کند.

دروازه بان سابق پرسپولیس همچنین گفت: واقعیت این است هیچ یک از تیم‌های ما مربی دروازه‌بان مستقل نداشته‌اند. معمولا سرمربی، مربی دروازه‌بان را با خود می‌آورد و با خودش او را می‌برد؛ درحالی‌ که این شغل بسیار حساس است و مربی دروازه‌بان باید تمرینات افراد زیر نظر خود را برحسب شرایط مهاجمان تیم حریف، نوع بازی رقیب و شرایط روحی و روانی دروازه‌بان خود تعیین و برنامه‌ریزی کند. یک مربی دروازه‌بان چه در پرسپولیس و چه در سایر تیم‌ها باید تجربیات لازم در زمینه تخصصی خود را داشته باشد و الزاما هر شخصی به صرف حضور در دروازه، مربی دروازه‌بان خوبی نمی‌شود.

نکیسا در پایان افزود: پشت سرگذاشتن دوره‌های آکادمیک و به کاربستن تجربیات دوران بازی برای یک مربی دروازه‌بان‌ها الزامی است. طی‌کردن سریع‌ترین زمان ممکن از روزهای حضور در دروازه تا تبدیل‌شدن به مربی دروازه‌بان‌ها، کار عاقلانه و پسندیده‌ای نیست اما متاسفانه درسال‌های اخیر این رسم ناخوشایند به عادت تبدیل شده و به تصور جدی نبودن مقوله آمادگی دروازه‌بان، باشگاه‌ها پست‌های خالی مانده خود را به افرادی تازه بازنشسته خود می‌دهند؛ بدون این‌که واقعا بدانند یک مربی دروازه‌بان باید چه مراحلی را طی کند تا به صلاحیت لازم برای تکیه‌زدن به این پست برسد.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

چسبانده شده ها

  • اولین نظر را شما بدهید

محبوب ها

  • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter