در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

عابدزاده: دو امتیاز فاصله چیزی نیست / سه ماه پیش به طاهری گفتم پرسپولیس قهرمان می شود

پرسپولیس کلاب :  کاپیتان اسبق تیم ملی گفت: دو امتیاز فاصله چیزی نیست که نتوان در پنج، شش بازی باقیمانده آن را جبران کرد.

 

احمدرضا  عابدزاده از 18 سال پیش که سیروس قایقران و فرزندش راستین در سانحه تصادفی جان به جان تسلیم کردند در تمامی مراسم های سالگرد هم بازی سابقش حضور یافته و تنها یک سال به دلیل سفر به آمریکا نتوانست در این مراسم شرکت کند.

 عابدزاده: دو امتیاز فاصله چیزی نیست / سه ماه پیش به طاهری گفتم پرسپولیس قهرمان می شود
دوشنبه | ۱۳۹۵/۰۱/۱۶ - ۲۰:۱۷ |
کد خبر : ۵۴۵۰ |
مصاحبه ها

وی حتی در سالی که دچار عارضه مغزی شد در حالی که 12 اسفندماه به دلیل این بیماری در بیمارستان بستری شده بود در فروردین ماه و به رغم حاد بودن بیماری اش در  مراسم سالگرد سیروس قایقران شرکت کرد.

این در حالی است که دیگر همبازیان سیروس قایقران و مسوولان و دست اندرکاران ورزش کشور در این سال ها حضور کمرنگی در مراسم سالگرد قایقران داشته اند.

در واقع در سه ، چهار سال اخیر جز احمدرضا عابدزاده و پیشکسوتان فوتبال انزلی و اعضای تیم ملوان شاهد حضور دیگر پیشکسوتان و مسوولان بر سر مزار سیروس قایقران نبودیم.

عابدزاده اما نسبت حضور در این مراسم ها اصرار داشت و بازتاب رسانه ای حضورش باعث شد تا رفته رفته مسوولان و دست اندرکاران فدراسیون نیز در پی انتقاد رسانه ها در  مراسم های سالگرد کاپیتان اسبق تیم ملی ایران و اسطوره فوتبال کشورمان شرکت کنند.

وی صبح پنجشنبه هفته جاری نیز مسافر انزلی است. او در این باره ، گفت: باخبر شدم مراسم سالگرد روز پنجشنبه برگزار می شود و بر حسب وظیفه و عهدی که بسته ام در مراسم سالگرد سیروس قایقران شرکت می کنم و پس از پایان مراسم نیز به تهران باز می گردم.

عابدزاده درباره اینکه آیا برای تماشای بازی پرسپولیس و ملوان که روز شنبه در انزلی برگزار می شود به استادیوم تختی انزلی خواهد رفت یا خیر بیان داشت: من صبح روز پنجشنبه به انزلی می روم و بعد از مراسم سالگرد عصر همان روز بر سر مزار برگزار  می شود به تهران باز می گردم. ظاهرا مراسم دیگری نیز به مناسبت سالگرد آقا سیروس برگزار می شود که احتمال دارد در آن مراسم نیز شرکت کنم ولی چون پنجشنبه شب به تهران می آیم در بازی ملوان و پرسپولیس به انزلی نخواهم رفت.

کاپیتان اسبق تیم ملی ایران درباره اینکه چرا در این سال ها دیگر هم بازیان سیروس قایقران در مراسم های سالگرد او شرکت نمی کنند گفت: تردیدی ندارم  همه آنها سیروس را فراموش نکردند و قلبا دوستش دارند و به یادش هستند اما خب، برخی گرفتاری ها و مشکلات مانع از آن می شود که آنها به انزلی بروند ولی من خوشحالم که یاد نام او در قلب مردم فوتبالدوست ایران زنده است و او را هرگز فراموش نکرده اند.

عابدزاده درباره اینکه طی سه، چهار سال اخیر مراسم  سالگرد سیروس قایقران با شکوه بیشتری انجام می شود خاطرنشان کرد: خوشبختانه با همت مسوولان باشگاه ملوان تربیت بدنی شهر و هیات فوتبال مراسم های خوبی طی چند سال اخیر برگزار شده است و حتی جوایز برترین های فوتبال استان و شهرستان انزلی با نام سیروس قایقران و در زمان برگزاری مراسم سالگرد برگزار شده و به بهترین ها اهدا می شود اینها کارهای خوبی است که موجب می شود نسل جدید علاقه مندان به فوتبال نام و خاطره کاپیتان سابق تیم ملی آشنا شوند و بدانند که سیروس قایقران چه بوده و چه  کرده و چه زحماتی برای فوتبال ایران کشیده است سوای همه اینها اخلاقیات و منش سیروس قایقران است که موجب شده از او به عنوان یک قهرمان و اسطوره فوتبال تاریخ  کشور یاد شود. بایداز رسانه ها نیز تقدیر و تشکر کرد که در تمامی این سال ها و ایام یاد و نام سیروس عزیر را گرامی داشته اند. در این میان باشگاه ملوان رسالتی دارد و می تواند با اقدامات شایسته کاری کند نام سیروس گرامی داشته شود. البته آنها اقداماتی انجام می دهند و من خوشحالم که در این سال ها مراسم های سالگرد با شکوه بیشتری انجام شده است.

وی در باره اینکه آیا در مراسم های سالگرد هادی نوروزی کاپیتان فقید پرسپولیس نیز شرکت خواهد کرد یا خیر، گفت: حسب وظیفه که داشتم در مراسم تشییع پیکر هادی عزیز در ورزشگاه آزادی و روستای کپول چال حضور داشتم و در مراسم دیگر نیز شرکت کرده و یکی، دوبار دیگر نیز بر سر مزار هادی نوروزی رفته و با خانواده ایشان دیدار داشته ام و به طور حتم در تمامی سالگردهای هادی نوروزی نیز شرکت خواهم کرد. بنده در سه مراسم هرجا که باشم حضور می یابم. یکی مراسم  سالگرد سیروس قایقران است و یکی مراسم سالگرد هادی نوروزی و دیگری هم عاشورا و تاسوعای حسینی. انشاالله خدا توفیق دهد که بتوانم از این پس نیز هرجای دنیا هستم خودم را به ایران رسانده و در این مراسم ها شرکت کنم.

عابدزاده درباره رستورانی که در شمال افتتاح کرده بود گفت: این کار شخصی بنده است و اینجا رستوران را افتتاح کرده و فعالیت می کنم و همیشه هم اینجا هستم. به هرحال وقتی که در فوتبال برخی مسایل را می بینیم مجبوری در بخش های دیگر فعالیت کنی من نمی خواهم راجع به این مسایل زیاد صحبت کنم چرا که قبلا راجع به آن حرف زده ام و همه می دانند که چرا پیشکسوتان و  خاک خورده های فوتبال کنار گود هستند.

عابدزاده درباره اینکه آیا قصدندارد در ایران آکادمی فوتبالی راه اندازی کند اذعان داشت: یک برنامه هایی دارم و در حال بررسی آن هستم و امکان دارد در نزدیکی هتل قو آکادمی فوتبالی راه اندازی کنم ولی هنوز تصمیم نهایی نگرفته ام و این کار نیاز به بررسی های بیشتر دارد من نمی خواهم همینطوری کاری را انجام داده باشم. مدارس فوتبال زیادی در ایران فعال است که نظم و نظامی ندارد و متاسفانه نظارت خاصی هم روی آنها نمی شود و بیشتر به جای اینکه به پرورش استعدادها و آموزش توجه شود به درآمدزایی از هر طریق و هر قیمتی تمرکز می کنند. من نمی خواهم همینطوری و بدون مطالعه و برنامه ریزی آکادمی فوتبال راه اندازی کنم وگرنه تا حالا صدبار این کار را کرده بودم.

وی در رقابت های لیگ برتر و نتایج اخیر گفت: رقابت خوبی بین تیم های مدعی به وجود آمده و برخی تیم ها نیز برای سقوط نکردن می جنگند و همین موجب شده تا همه بازی ها از حساسیت بالایی برخوردار باشند فاصله  کم امتیاز 4، 5 تیم در بالای جدول باعث شده آنها شانس قهرمانی داشته باشند و با تمام وجود بجنگند تا این فرصت و شانس خوب را از دست ندهند این هیجان به نفع فوتبال کشور است و اگر قهرمان لیگ تا حدودی مشخص شده بود قطعا الان شاهد این رقابت فشرده نبودیم این جذابیت به پیشرفت فوتبال کمک می کند.

عابدزاده درباره اینکه کدام تیم شانس بیشتری برای قهرمانی دارد به کاپ، بیان داشت: می بینید که 4، 5 تیم خودشان را بالا کشیده اند. استقلال مدت ها صدرنشین است و با استقلال خوزستان رقابت خوبی دارد. ولی تساوی دیروز آنها به ضرر هردوشان بود واگر هرکدام از تیم ها برنده می شود می توانست شانس قهرمانی خودرا چند برابر کرده باشند. پرسپولیس هم با این بردی که به رغم 10 نفره شدن به دست آورده فاصله خود را با استقلال تهران و خوزستان به حداقل رساند. دو امتیاز فاصله چیزی نیست که نتوان در پنج، شش بازی باقیمانده آن را جبران کرد. به نظرم این رقابت موجب شده تا دربی از اهمیت خیلی بیشتری برخوردار شود. چرا که برد هر تیم می تواند به منزله افزایش شانس آن برای قهرمانی باشد. ولی من تصور می کنم تیم پرسپولیس شانس خوبی برای قهرمانی داشته باشد. هرچند که استقلال خوزستان و تهران و ذوب آهن نیز شانس خوبی دارد و همه چیز بستگی به نتایج بعدی آنها دارد ولی روند بازی های پرسپولیس از یک سو و بازی های آسان تری که دارد موجب شده که تیم پرسپولیس شانس خوبی برای قهرمانی داشته باشد این در حالی است که پرسپولیس در اول فصل پایین جدول بود ولی بازی هایی که به نمایش می گذاشت موجب شده بود تا هواداران به این تیم امیدوار باشند و از آن حمایت کنند. شک نکنید اگر حمایت هواداران نبود پرسپولیس دچار بحران و حاشیه می شد اما آنها مثل کوه پشت تیم ایستادند و حمایت کردند تا تیم به جمع مدعیان برسد. امیدوارم که باشگاه و اعضای تیم قدر این حمایت هواداران را بدانند و تلاش کنند تا انتظارات آنها برآورده شود.جالب است بدانید سه ماه پیش من به طاهری گفتم که با این روند پرسپولیس قهرمان می شود.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • ما قهرمانیم GIF{}54 GIF{}53 gif{2} <br />خاااااااااک تو سر کیسه های خرشانس gif{}38 gif{1} از اول فصل فقط با خرشانسی امتیاز گرفتن gif{}30 الانم که چه گلایی نمیخورن gif{}38 الان صدرن ولی بزودی اوضاشون بیریخت میشه gif{}47 ان شا الله آخر فصل سهمیه بگیرن gif{}26 gif{}26

  حدود 2 سال قبل
 • ما قهرمانیم GIF{}54 GIF{}53 gif{2} <br />خاااااااااک تو سر کیسه های خرشانس gif{}38 gif{1} از اول فصل فقط با خرشانسی امتیاز گرفتن gif{}30 الانم که چه گلایی نمیخورن gif{}38 الان صدرن ولی بزودی اوضاشون بیریخت میشه gif{}47 ان شا الله آخر فصل سهمیه بگیرن gif{}26 gif{}26

  حدود 2 سال قبل
 • همین هفته میرن زیرمون کیسه کشا gif{}38

  حدود 2 سال قبل
 • همین هفته میرن زیرمون کیسه کشا gif{}38

  حدود 2 سال قبل

چسبانده شده ها

 • اولین نظر را شما بدهید

محبوب ها

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter