در مقابل

1396/07/29
نفت تهران

نفت تهران

پرسپولیس تهران

شنبه 29 مهر 1396

آزادی تهران - 16:45

پرسپولیس (2)-نفت تهران(0)

دیدار بین دو تیم پرسپولیس و نفت تهران در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی از ساعت 16:30 امروز (شنبه) در ورزشگاه آزادی آغاز شد که سرخپوشان با نتیجه 2 بر صفر به پیروزی رسیدند. گادوین منشا (73) و علی علیپور (84 - پنالتی) زوج جدید خط حمله پرسپولیس برای این تیم گلزنی کردند.

 • `90+4 پایان بازی ،پرسپولیس با این پیروزی به سومین برد فصل خود مقابل نفت تهران (سوپرجام و لیگ برتر) رسید و به مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی صعود کرد.
 • `90+3 پرسپولیسی‌ها صاحب موقعیت مناسبی برای گلزنی شدند که پاس داخل محوطه جریمه را مدافعان نفت دور کردند.
 • `90+1 پنالتی اعلام شده برای نفت تهران با ضربه محکم بوعذار تنها تیرک دروازه پرسپولیس را به لرزه در آورد و در نهایت یک ضدحمله برای سرخپوشان رقم خورد.
 • `90 دریافت کارت زرد توسط علی علیپور از پرسپولیس
 • `85 پرسپولیس 2 نفت تهران 0: ( دقیقه 85، علی علیپور): دیگر مهاجم سرخپوشان که روی گل اول، پاس منتهی به گل را به ثبت رسانده بود، مامور نواختن پنالتی شد که ضربه اش را برخلاف حرکت فراهانی به تور دروازه نفت چسباند.
 • `83 روی یک ضدحمله علی علیپور توپ خوبی نصیب وحید امیری در مصاف تک به تک با فراهانی کرد که خطای دروازه بان نفت روی این بازیکن با اعلام پنالتی برای سرخپوشان همراه شد.
 • `78 پاس در عمق وحید امیری برای منشا، با مشایعت دو مدافع نفت همراه شد که هواداران اعتقاد به پنالتی داشتند که داور دستور به ادامه بازی داد.
 • `77 ارسال کرنر از سوی بشار رسن روی تیر دوم به شجاع خلیل زاده رسید که ضربه سرضرب این بازیکن با کمترین اختلاف راهی اوت شد.
 • `72 پرسپولیس 1 نفت تهران 0 (دقیقه 72، گادوین منشا): ارسال از سمت راست و تاثیر نصفه و نیمه علیپور در تیر دوم به منشا رسید تا او با ضربه تمام کننده دروازه نفت را باز کند.
 • `63 پرتاب اوت وحید امیری با ضربه سر رو به عقب بنگر پیش از مهاجمان پرسپولیسی نصیب میلاد فراهانی شد.
 • `63 دریافت کارت زرد توسط شجاع خلیل زاده از پرسپولیس
 • `62 دریافت کارت زرد توسط سامان آقازمانی از نفت تهران
 • `56 حرکات فوق العاده بازیکنان پرسپولیس تا پشت محوطه جریمه در نهایت با ارسال ناموفق بشار رسن ناکام ماند تا آنها از ثبت یک گل دیدنی محروم بمانند.
 • `45 شروع نیمه دوم.
 • `45+3 پایان نیمه اول با نتیجه تساوی.
 • `45+2 روی ارسال بلند بیرانوند و پاس به عقب منشا، فرصت خوبی نصیب علی پور شد که شوت این بازیکن با فاصله کم راهی اوت شد.
 • `40 حرکات تکنیکی بازیکنان پرسپولیس و رد و بدل شدن چند پاس در نهایت با ضربه علی علیپور از پشت محوطه جریمه به سادگی در اختیار فراهانی قرار گرفت.
 • `34 دریافت کارت زرد توسط هاشم بیگ زاده از نفت تهران
 • `23 روی ارسال کرنر و رفت و برگشت درون محوطه جریمه توپ خوبی نصیب کمال کامیابی نیا شد که این بازیکن از فاصله شش قدم و تک به تک با فراهانی مقابل او ناکام ماند و ضربه آرامش در اختیار گلر نفت قرار گرفت.
 • `20 حرکت پرسپولیسی ها پشت محوطه جریمه و ارسال پاس عمقی برای منشا با ضربه ناقص این مهاجم و دفع فراهانی همراه شد و در برگشت مدافعان توپ را دور کردند.
 • `9 اینبار ارسال منشا فرصت خوبی را نصیب وحید امیری کرد که تعلل این بازیکن در شش قدم باعث دفع ضربه او توسط مدافع نفت شد.
 • `32 اشتباه از محسن بنگر فرصت خوبی را نصیب علیپور کرد که این بازیکن در حالی که می‌توانست درون محوطه جریمه به سمت دروازه شوت بزند، به قصد ارسال پاس عرضی برای منشا این فرصت را از دست داد.
 • `8 ارسال زمینی مناسب از هاشم بیگ زاده، در آستانه ضربه زنی توسط آل کثیر، توسط شجاع خلیل زاده دفع شد.
 • `5 اولین حرکت جدی سرخپوشان با کسب یک ضربه ایستگاهی از پشت محوطه جریمه که گادوین منشا آن را به سر مدافع نفت که دیوار دفاعی را تشکیل داده بود کوبید.

در دربی شش‌تایی‌ها مانع دعوای استقلالی‌ها شدیم / برانکو از تیمی متوسط، مدعی قهرمانی ساخت

پرسپولیس کلاب : پیشکسوت پرسپولیس گفت: در دربی‌ شش‌تایی‌ها بین بازیکنان استقلال وساطت می‌کردیم تا دعوایشان نشود.

 دربی 82 روز جمعه برگزار می‌شود. مسابقه‌ای که برای تمام اهالی فوتبال و حتی افرادی که خیلی هم فوتبال را دنبال نمی‌کنند جذاب است. در آستانه این بازی با ابراهیم آشتیانی یکی از پیشکسوتان پرسپولیس گفت‌وگویی انجام دادیم. او در اولین دربی پایتخت هم حضور داشته است و در چند دربی هم کاپیتان سرخپوشان بود. با او که هواداران به او لقب ماهی طلایی پرسپولیس را داده بودند، گفت‌وگویی به شرح زیر انجام دادیم.

 در دربی شش‌تایی‌ها مانع دعوای استقلالی‌ها شدیم / برانکو از تیمی متوسط، مدعی قهرمانی ساخت
سه شنبه | ۱۳۹۵/۰۱/۲۴ - ۱۳:۰۳ |
کد خبر : ۵۵۷۳ |
مصاحبه ها

* دربی 82 را چطور ارزیابی می‌کنید؟

من در اولین دربی هم حضور داشتم و بعد از آن هم چند دربی دیگر را هم تجربه کردم. بسیاری از مسائلی که اکنون بین هواداران و حتی فوتبالیست‌های دو تیم مطرح است آن زمان وجود نداشت. در آن زمان این کری‌خوانی‌ها محترمانه بود و خبری از خط و نشان کشیدن نبود. کری‌خوانی وقتی بیش از حد باشد اثر منفی روی بازی می‌گذارد و حتی کل فوتبال ایران را می‌تواند تحت تاثیر قرار دهد. توصیه‌ام این است که دو تیم از کری‌خوانی بیش از حد دوری کنند. دربی 82 هم مثل بسیاری دیگر از این مسابقات بار روانی‌اش بر بار فنی‌اش می‌چربد. بنابراین تیمی که بازیکنانش بتوانند بر اعصاب خود مسلط باشند بهتر می‌توانند نتیجه بگیرند.

* وضعیت پرسپولیس را چطور می‌بینید؟

پرسپولیس با برانکو تیم بسیار خوبی شده است. من به عنوان یک پیشکسوت از برانکو ممنون هستم از تیمی متوسط یک مدعی قهرمانی ساخته است. می‌توان در پرسپولیس فوتبال مدرن را لمس کرد. در پرسپولیس بازی‌های ترکیبی، ضربات کاشته خوب، شوت از راه دور و .. را می‌توان دید. پرسپولیس نسبت به نیم‌فصل اول بسیار متحول شده است.

* شما در دربی معروف 6 تایی‌ها هم حضور داشتید؟

بله پاس گل اول آن بازی را خود من دادم. مثل همیشه یک سانتر در حال حرکت از جناح راست روی دروازه فرستادم و کلانی و توپ با هم وارد دروازه شدند.

* منصور رشیدی می‌گوید من مقصر باخت 6 تایی‌ها نبودم.

بله او درست می‌گوید. زیرا وقتی تیمی بازنده می‌شود همه در آن مقصرند نه یک نفر. ضمن اینکه در زمان تماشاگران به یک گل قانع نبودند. پرسپولیس اگر 10 تا گل می‌زد تماشاگران باز هم ما را تهییج و تشویق می‌کردند تا باز هم گل بزنیم. در دربی 6 تایی‌ها بعد از گل ششم باز هم هواداران از ما گل می‌خواستند. پرسپولیس تیمی هجومی است. البته اکنون شرایط فوتبال فرق کرده است.

*‌در دربی 6 تایی‌ها ورزشگاه آزادی پر نشد؟

چرا حدود 80 هزار تماشاگر به ورزشگاه آمدند. عطاالله بهمنش هم بازی را از رادیو گزارش می‌کرد. دوربین‌های تلویزیون هم آمدند اما به یکباره دیدیم آنها ورزشگاه آزادی را ترک کردند که بعدا وقتی من از تهیه کننده تلویزیونی در این مورد پرسیدم گفت که به ما دستور دادند برای تصویربرداری به مسابقات کشتی جهانی برویم. ظاهرا یکی از مقامات به آنجا آمده بود و آنها با دستور ورزشگاه 100 هزار نفری را ترک کردند و به مجموعه 10 هزار نفری برای فیلمبرداری رفتند. به همین خاطر فیلمی از آن بازی نیست اما 90 درصد بازیکنان آن بازی هستند. عکس‌هایش هم موجود است. می‌توانید از حسن روشن و رشیدی بپرسید. نکته جالب آن دربی این بود که با وجود اینکه 6 گل زدیم اما حریف را تحقیر نکردیم. حتی بعد از بازی ما بازیکنان استقلال را تا رختکن تیم‌شان بردیم و زیر بغل آنها را گرفتیم. در جریان مسابقه هم بعد از آنکه 4 گل خوردند بازیکنان استقلال مدام با هم بگومگو می‌کردند و می‌خواستند تقصیر را به گردن دیگری بیندازند که حتی ما وساطت می‌کردیم آنها با هم درگیر نشوند.

*‌ شادی‌های پس از گل آن زمان بهتر بود یا اکنون؟

شادی‌های آن زمان واقعا شادی بود. به هیچ عنوان به حریف یا تماشاگرش بی‌احترامی و بی‌حرمتی نمی‌کردیم. نباید حریف را تحقیر کرد. خود من بعد از یک گلی که زدم تیر دروازه‌ را گرفتم و ملق زدم. این حرکتم از روی شادی بود.

* خاطره‌ای از دربی‌ها دارید؟

بله. یک دربی را 4 بر یک بردیم. در آن مسابقه من 60 متر پا به توپ حرکت کردم و بعد از دریبل زیبای که به بازیکن مستقیمم زدم توپ را روی دروازه ارسال کردم و کلانی توپ را گل کرد. نمی‌خواهم اسم آن بازیکن را بگویم. تک گل استقلال را هم جباری زد. سانتری که من انجام دادم سانتر کوتاهی بود و حسین کلانی با یک ضربه شیرجه‌وار دروازه را باز کرد. آن زمان من، پروین و کلانی پایه‌ریز اکثر گل‌ها بودیم. حتی در تیم ملی هم همینگونه بود. زیرا پرسپولیس 5-6 ملی‌پوش داشت.

* شانس برتری کدام تیم را در دربی 82 می‌دانید؟

شانس پرسپولیس برای پیروزی بیشتر است.

* شعار خاصی از آن زمان یادتان است؟

پرسپولیس زلزله شعاری بود که از همان روز اول در مورد پرسپولیس می‌گفتند زیرا دوست داشتند ما تهاجمی بازی کنیم. پرسپولیس کنونی هم باید یک مهاجم نوک دیگر هم بگیرد چون اگر طارمی محروم یا مصدوم شود جای او در تیم خالی می‌شود. یک مسئله‌ دیگر باید در مورد پرسپولیس و حتی کل فوتبال ایران بگویم.

* چه مسئله‌ای؟

در حال حاضر در فوتبال ما بازیکنی نه در تیم ملی و نه در پرسپولیس نداریم که بتواند پاس‌های بلند 60 متری بدهد. بعد از کریم باقری که این توانایی را داشت دیگر بازیکنی با این توانایی نداریم. من امیدوارم دربی روز جمعه یک بازی زیبا باشد که همه مردم از دیدنش لذت ببرند. اکنون که مردم با فوتبال آشتی کرده‌اند من هم به عوان یک پیشکسوت فوتبال خوشحالم و به عنوان یک پرسپولیس امیدوارم پرسپولیس یک برنده باشد.

* شعارهای خاص دیگری تماشاگران سر می‌دادند؟

تماشاگران آن زمان به هر کدام از بازیکنان لقبی داده بودند. من ماهی طلایی پرسپولیس بودم. همایون بهزادی سرطلایی. صفر ایرانپاک پاطلایی و به دفاع‌های پرسپولیس هم سیم‌خاردار می‌گفتند.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
 • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter