در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

سرلیدر پرسپولیس: تبانی و عربستان در اتفاقات اهواز نقش داشت / هوادار تیمش برده چرا به زمین حمله کند؟

پرسپولیس کلاب :  سرلیدر پرسپولیس به پانا گفت که در اتفاقات تلخ پیرامون دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و استقلال اهواز ردپای عربستان را می توان دید.

 

عباس اسماعیل بیگی در گفت و گویی درخصوص اتفاقات تلخ بازی دو تیم پرسپولیس و استقلال اهواز اظهار داشت:

 

 سرلیدر پرسپولیس: تبانی و عربستان در اتفاقات اهواز نقش داشت / هوادار تیمش برده چرا به زمین حمله کند؟
شنبه | ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۹:۲۴ |
کد خبر : ۵۸۲۷ |
مصاحبه ها

من قبل از برگزار شدن این بازی در ورزشگاه تختی و قبل از رفتن آقای خوردبین به جلسه شورای تامین گفتم که برگزاری این بازی در ورزشگاه تختی صلاح نیست. امروز دنیا به دنبال این است که هوادار بیشتری را جذب کند و از پتانسیل آن استفاده کند. ما در اهواز یک ورزشگاه ساخته ایم به نام غدیر که برگرفته از نام امام علی (ع)است ولی در روز ولادت امیرالمونین این ورزشگاه را که مورد تایید AFC هم قرار گرفته را خالی نگه می داریم و از سر لج بازی دیداری به این مهمی در ورزشگاه تختی برگزاری می کنیم.

وی ادامه داد:این کار نمونه ی بارز تبانی بود،من برای این حرف خودم مدرک دارم. اول اینکه چه دلیلی دارد تیمی که سقوطش قطعی شده است اصرار در برگزاری بازی در این ورزشگاه را داشته باشد؟ اگر به دنبال نشان دادن بازی زیبا تر بودند چمن ورزشگاه غدیر بهتر است. اگر دنبال بهره برداری از فوتبال بودند،ورزشگاه غدیر گنجایش بیشتری دارد و می تواند از هزینه ی این تماشاگران میزبان استفاده کند. پس به این دلایل این تیم به دنبال نشان دادن فوتبال نبود و به دنبال بازی کردن برای تیم های دیگر بود.

وی افزود: قبل از بازی اعضای تیم فوتبال استقلال اهواز حرف هایی می زدند امثال" ما ترمز پرسپولیس را می کشیم،قهرمانی را از پرسپولیس می گیریم و..... ، که این ادعا ها برای خود این تیم نبود و برای تیم های دیگر بود. خیلی از دوستان امنیتی گفتند که این بازی در ورزشگاه تختی برگزار نشود،اما کسی توجه نکرد.برخی آقایان در شورای تامین امنیت استان مسئولیت این بازی را قبول کردند،یعنی تصمیم گیری کرده اند و کسی که تصمیم گیری می کند باید مسئولیت را به گردن بگیرد.این حرفی که من می زنم و این چند روز هم گفته ام این است که هرکسی که امضا کرده است که این بازی در ورزشگاه تختی برگزار شود از قبیل استاندار، فرماندار،نیروی انتظامی،سازمان لیگ،فدراسیون و..... باید استعفا بدهد و برود،به این دلیل که اصلا ارزش نداشت جان چند نفر در این بازی گرفته شود.خداراشکر که این اتفاق رخ نداد،اما خیلی سرها و دست شکسته شد، خیلی خون ریخته شد و خیلی شیشه ی ماشین ها شکسته شد.ضرر جانی و اقتصادی خیلی زیاد بود

 اسماعیل بیگی در توضیح آنچه در حاشیه این دیدار گذشت؛ گفت:  وقتی وارد ورزشگاه شدیم،گنجایش ورزشگاه کمتر از تقاضا بود. شورای تامین وقتی می داند یک تیم درکورس قهرمانی و پر طرفدار است و که برای این بازی جمعیت زیادی می آید حداقل باید امنیت را تامین می کرد. مامورانی که در این ورزشگاه بودند یک پنجم جمعیت ورزشگاه نبود و اصلا برخورد نمی کردند،در بعضی از مواقع طرفداران استقلال اهواز به سمت طرفداران پرسپولیس می آمدند و سنگ پرتاب می کردند اما نیروی انتظامی برخوردی نمی کرد و فقط تماشا می کرد. قبل از بازی وقتی تیم در حال ورود به رختکن بود چندین بار هواداران استقلال اهواز سنگ پرتاب کردند و مانع رفتن بازیکنان به رختکن شدند و نیروی انتظامی صحنه را می دید و کاری نمی کرد،حتی بعد ازآن چندتن از بازیکنان استقلال اهواز مانند کلاه کج آمدند و خواهش کردند که سنگ نزنند اما بازهم به کارشان ادامه داد.

وی ادامه داد: من می دیدم که بعضی از مردم صندلی های ورزشگاه را می کنند و روی سرشان می گرفتند تا از برخورد سنگ در امان بمانند،ما در واقع به چشم صحنه ی سنگسار هواداران پرسپولیس را دیدیم. خود من با توجه به تجربه ای که در این چندسال کسب کرده ام منتظر ماندم تا کاملا ورزشگاه خالی شود و ده دقیقه بعد از بازی در حالی که وزشگاه خالی شده بود با هماهنگی خود نیروی انتظامی،با مامور به سمت رختکن حرکت کردم . درحال رفتن به سمت رختکن بودیم که حدود شش نفر روی چمن نشته بودند و حالت بعض و گریه داشتند و به محض دیدن من شروع به فحاشی کردند،من چیزی نگفتم و به سمت رختکن راهی شدم که نا گهان از پشت دستان مرا گرفتند و خواباندند و شروع به کتک زدن من کردند،من بعداز کتک خوردن بیهوش شدم و وقتی چشمانم را باز کردم دیدم در رختکن هستم.

 اسماعیل بیگی افزود:بعداز بازی هم در فرودگاه،ما سیزده نفر بودیم که کادر پرواز به هفت نفر از ما کارت پرواز داد و به شش نفر دیگر نداد،و از اصطلاح "شما لنگی هستید" به ما استفاده کرد و گفت شما دیر رسیدید و ما هم گفتیم اگر دیر رسیدیم همه با هم دیر رسیدیم و قطعا کارشکنی کرد و مجبور شدیم یک پرواز دیگر بگیریم. چیزی که من متوجه شدم این است که ردپای عربستان را در رفتار برخی از هواداران استقلال اهواز که فوتبالی هم نیستند دیدم.به خاطر توهین هایی که بعضا به نظام می کردند و شاید خیلی از مسئولین حواسشان نباشد که چه اتفاقی اطرافشان در حال رخ دادن است.  بعضی از رفتار ها،رفتار یک ایرانی نبود از عمد به قصد زدن افراد اقدام می کردند،من بیست و پنج سال است در این فوتبالم و همه جور رفتار و کار هواداری را دیده ام اما نوع رفتار ها در اهواز عادی نبود و من به جد می گویم ردپای هزینه های عربستان را دیدم.

 اسماعیل بیگی در پاسخ به این سوال که اگر در این بین جان کسی گرفته می شد،چه کسی باید پاسخ گو بود؟افزود:من که سر لیدر پرسپولیس هستم وقتی ده دقیقه بعد از بازی با مامور نیروی انتظامی به سمت رختکن رفتم مورد ضرب و شتم قرار گرفتم وای به حال هواداری که بعد از بازی بخواهد به سمت خانه اش برود. هر ارگانی یک وظیفه ای دارد،کسانی که امنیت این بازی را بر عهده داشتند نباید فکر کنند بعد از خالی شدن ورزشگاه همه چیز تمام شده است. همه بدانند وقتی چند هزار جوان برای دیدن یک مسابقه ی فوتبال به ورزشگاه می آیند تا زمانی که به منزلشان برگردند باید در امنیت کامل باشند.وقتی تدبیر می کنند بازی را برگزار کنند و نمی توانند پس باید به همان اندازه هم جرات داشته باشند استعفا دهند. من از مسئولان بالاتر می خواهم که این افراد را بفرستند بروند و افراد دیگر را جایگزین کنند. حتما باید جان کسی گرفته شود؟ حتما باید اتفاق بازی ایران و ژاپن تکرار شود که چند تن از هموطنانمان جان باختند؟ در کشور ما جا نیفتاده است که اگر کسی اشتباهی می کند برداشته شود،فقط مردم باید پاسخ گو باشند؟ وقتی مردم خطایی انجام می دهند به دادگاه می روند و محاکمه می شوند، و وقتی مسئول هم مرتکب اشتباهی می شود باید محاکمه شود.

 وی درواکنش به سخنان سیاوش بختیاری زاده بعد از پایان بازی که گفته بود پرسپولیسی ها رسم ادب را به جا نیاوردند یادآور شد:من یک سوال دارم،در جایی که از اول تا آخر مسابقه به پرسپولیس فحاشی و سنگ باران کردند چه توقعی از ما دارد؟ توقع داشته اند برایش گل ببریم،برایش حرکات موزون انجام دهیم؟ ما آنجا مهمان بودیم یا میزبان؟ تیم ما مهمان اهوازی ها بود اما نه امنیت داشتیم، و به تمام بزرگان ما فحاشی کردن حتی به مرحوم هادی نوروزی هم فحاشی کردند و هیچ کس هم جلوی این کار ها را نگرفته است.اینجا ما بی ادبی کردیم یا استقلال اهواز؟ من فکر می کنم در بازی استقلال اهواز بیشتر از همه آقای بختیاری زاده سود برد،چون به اندازه ی تمام عمر فوتبالی اش مصاحبه کرد و خودش را مطرح کرد.

 سر لیدر پرسپولیس در پایان درباره ی هجوم تماشاگران در دقیقه ی نود به زمین مسابقه خاطر نشان کرد:کسی علت این اتفاق را نپرسید اما واقعیت این است که تماشاچیان به زمین نیامدند بلکه از سکوها به درون زمین پناه بردند،دقیقه ی نود هواداران استقلال اهواز به پشت جایگاه پرسپولیسی ها آمدند و شروع به پرتاب سنگ کردند به گونه ای که سنگسار واقعی را به چشم دیدم. درب های ورزشگاه را بسته بودند و سکو ها هم گنجایش نداشت،شما بگوید این تماشاچیان به کجا می رفتند؟ کسی جانش را از سر راه نیاورده است، مردم آمده اند یک بازی فوتبال تماشا کنند نه اینکه کتک بخورند،وگرنه کدام هوادار عاقل پرسپولیس است که وقتی بازی در دقیقه ی نود است و تیمش دوگل جلو است به زمین بیاید تا بازی را بر هم بزند؟

وی در پایان گفت: به نظر من آقای بختیاری زاده که در این چند روز جو را متشنج کرده بود و بعد از آن اعضای شورای تامین امنیت که با برگزاری این بازی در این ورزشگاه موافقت کردند مقصران اصلی این داستان هستند. شورای تامین هیچ کاری نکرده است و تمام اعضایش باید استعفا کنند. این حرفم برای تمامی اعضای فوتبال است،که ما برای قهرمانی امسال خون داده ایم،کاپیتانمان را داده ایم،سرمان را شکسته اند،داوری به ضررمان بود است همه کار کرده اند  تا ما جام نگیریم اما باید بگویم که اگر در کوچه هم بازی های مارا برگزار کنند ما قهرمانیم و انشاالله بعد از حماسه ی صد هزار نفری بازی با نفت یک هفته زود تر در تبریز جشن قهرمانی می گیریم.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • مهمان - احمد پرسپولیسی

  لینک

  بخدا حرفایی که زد من تو این دو سه سال تو اهواز به چشم دیدم و حس کردمه...من از قدیم پرسپولیسی بودم و هستم ..بچه خود اهوازم ..خیلی بیشتر از اونی هم که فکرشو کنید پرسپولیس تو اهواز هوادار داره ...حتی بیشتر از کیسه ها نباشیم ..برابری میکنیم..ولی در کل من فولاد رو هم تشویق میکردم و برا بازیهاش میرفتم..ولی بعد دیدن صحنه های نژاد پرستی و فرقه گرایی ..دیگه فولاد هم قبول ندارم..فقط و فقط همون عشق قدیمی خودم ..قرمز دوست داشتنی ..پرسپولیس زلزله ...به امید جشن قهرمانی..تو اهواز سنگ تمام میزاریم....

  حدود 2 سال قبل
 • مهمان - احمد پرسپولیسی

  لینک

  بخدا حرفایی که زد من تو این دو سه سال تو اهواز به چشم دیدم و حس کردمه...من از قدیم پرسپولیسی بودم و هستم ..بچه خود اهوازم ..خیلی بیشتر از اونی هم که فکرشو کنید پرسپولیس تو اهواز هوادار داره ...حتی بیشتر از کیسه ها نباشیم ..برابری میکنیم..ولی در کل من فولاد رو هم تشویق میکردم و برا بازیهاش میرفتم..ولی بعد دیدن صحنه های نژاد پرستی و فرقه گرایی ..دیگه فولاد هم قبول ندارم..فقط و فقط همون عشق قدیمی خودم ..قرمز دوست داشتنی ..پرسپولیس زلزله ...به امید جشن قهرمانی..تو اهواز سنگ تمام میزاریم....

  حدود 2 سال قبل

چسبانده شده ها

 • اولین نظر را شما بدهید

محبوب ها

 • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter