در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

خوردبین: آنهایی که می‌گفتند در ورزشگاه تختی اتفاقی روی نمی‌دهد مسبب این شرایط هستند

پرسپولیس کلاب : سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس گفت: آن همه هشدار  دادیم ولی گفتند مشکلی پیش نمی‌آید. آنهایی که می‌گفتند همه چیز هماهنگ شده است و اتفاقی روی نمی‌دهد، مسبب این شرایط هستند.

محمود خوردبین در گفتگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس افزود: در روزهای قبل از بازی مرتب هشدار می‌دادیم که با توجه به استقبال قابل پیش‌بینی مردم و شرایط ورزشگاه تختی اهواز برگزاری بازی در این ورزشگاه فاقد امنیت لازم خواهد بود اما با وجود انتقال این مطلب از سوی سازمان لیگ، توجه لازم به این موضوع نشد.

خوردبین: آنهایی که می‌گفتند در ورزشگاه تختی اتفاقی روی نمی‌دهد مسبب این شرایط هستند
شنبه | ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۲۱:۱۷ |
کد خبر : ۵۸۳۱ |
مصاحبه ها

وی ادامه داد: از سه روز قبل بازی که باشگاه پرسپولیس پیشنهاد انتقال بازی به ورزشگاه غدیر را به سازمان لیگ برتر داد، حداقل خود من چند مصاحبه انجام دادم که با توجه به صدرنشین شدن پرسپولیس در لیگ، این بازی با استقبال چشمگیر مردم و طرفداران برای حضور در ورزشگاه روبرو خواهد شد و ورزشگاه تختی در هیچ شرایطی نمی‌تواند پاسخگوی این نیاز باشد. سازمان لیگ هم نظر موافق داشت. همچنین گفتیم و کاملا روشن بود که با توجه به رقابتی که با دیگر مدعیان وجود دارد، این بازی روی سکوها بسیار حساس می‌شود و بهتر است به این دلایل، بازی در ورزشگاه مجهزتر، بزرگتر و قابل کنترل‌تری برگزار شود اما توجه لازم صورت نگرفت. ما و بسیاری کارشناسان و رسانه‌ها هشدار داده بودیم که اگر بازی در ورزشگاه تختی برگزار شود، ممکن است حوادث ناگواری روی دهد اما آقای طالقانی رئیس هیأت فوتبال تضمین داده بودند که چنین نخواهد شد. حتی در جلسه هماهنگی پیش از بازی که نمایندگان سازمان لیگ و نیروی انتظامی هم حضور داشتند از سوی ایشان تاکید شد؛ امنیت کامل برقرار است و با هماهنگی‌های لازم هیچ اتفاقی روی نخواهد داد و گفتند خیالتان راحت باشد. من حتی در آنجا هم تاکید کردم این کار اشتباه است.

سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس خاطرنشان کرد: البته ما درست لحظه‌ای که وارد ورزشگاه شدیم با این مساله روبرو بودیم که در پایان تمام آن حرف‌ها و هماهنگی‌ها، سنگ‌های بزرگ و نوک تیز و پاره‌های آجر است که به سمت بازیکنان ما رها شود. من امروز از ادعای آقای طالقانی حیرت کردم که گفتند سنگ‌ها را طرفداران پرسپولیس پرتاب کردند، در حالی که ما از همان لحظه اول ورود به ورزشگاه و هنگامی که می‌خواستیم به رختکن برویم با پرتاب سنگ‌ها از سمت جایگاه طرفداران استقلال روبرو بودیم و جالب اینکه جایگاه آنها مشرف به محل ورود و خروج بازیکنان بود. ضمن اینکه با هیچ منطقی جور در نمی‌آید که هوادار پرسپولیس بخواهد با سنگ، بازیکن خودی را بزند چون در آن لحظه فقط بازیکنان پرسپولیس در حال ورود به رختکن بودند. آنها سنگ‌هایی پرتاب می‌کردند که هر کدام از آن به سر کسی می‌خورد، طرف را نقش بر زمین می‌کرد. اینکه در طول بازی با آن همه سنگی که پرتاب شد حادثه بسیار بدی روی نداد، تقریبا شبیه معجزه است. هر چند از هواداران، مشوقین و حتی نیروهای انتظامی خیلی‌ها زخمی شدند.

خوردبین تصریح کرد: درباره اتفاقاتی روی داد مسائل زیادی وجود دارد که باید بررسی شود. اگر کسی هشدار نداده بود، نمی‌گفتیم غافلگیری بوده است ولی به نظر می‌رسید، همه چیز فراهم شده بود تا پرسپولیس متوقف شود و من باید به طور ویژه از ناظر مسابقه و داور بازی به خاطر درایتی که داشتند تشکر کنم چون با درایت آنها بالاخره این بازی تمام شد و کار به اتفاقات دیگر نکشید و این تنها نکته مثبت در برگزاری این مسابقه بود. در مورد مصاحبه نکردن آقای برانکو هم باید بگویم. حق کاملا با ایشان بود. ما در طول 180 دقیقه‌ای که در ورزشگاه حاضر بودیم از لحظه ورود، تا گرم کردن، تا در جریان بازی بویژه در دقایق پایانی امنیت جانی نداشتیم. استرس زیادی وجود داشت. به نظر من به تعداد خیلی بیشتری نیرو نیاز بود و واقعا شرایط هر لحظه می‌توانست بیشتر از کنترل خارج شود. در واقع این از نجابت و بزرگی پرسپولیس و به احترام هواداران بود که بازی کردیم. چون وقتی آن اتفاقات قبل از شروع بازی روی داد، از بیم عدم امنیت جانی، نمی‌خواستیم بازی کنیم و این حق طبیعی ما بود ولی از یک سو به خاطر هواداران خودمان و از سوی دیگر به این دلیل که گفتند باید بازی کنیم، چون اگر این جمعیت بدون برگزاری بازی ناراحت از ورزشگاه خارج ‌شود، معلوم نیست چه شرایطی پیش آید، مجبور به بازی شدیم.

خوردبین در ادامه اظهار داشت: مشکلات ما در اهواز از لحظه ورود آغاز شد. شب اول که ساعت 21:30 وارد اهواز شدیم قرار شد از CIP بگذریم ولی جمعیت زیادی در خروجی جمع شده بود. برخورد مسوول آن بخش هم اصلا مناسب نبود. 90 دقیقه‌ای آنجا معطل شدیم و به نظر ماموران بیشتری نیاز بود که چه در آنجا و چه در هتل راه را برای ما باز کنند. در نهایت با کمک و درایت یکی از سرگردهای نیروی انتظامی بود که ما از طریق باند فرودگاه از محل خارج کردند که الان نامشان را فراموش کردم و جای تشکر ویژه دارد. بعد هم در هتل با جمعیت زیادی روبرو شدیم که البته برای استقبال آمده بودند ولی باید برای رفاه خود آنها و همچنین کاروان تیم تدابیر لازم از سوی مسوولان اندیشیده می‌شد.

خوردبین همچنین درباره خروج تیم از ورزشگاه گفت: بعد از تمام آن اتفاقاتی که روی داد، حداقل خروج امنی از ورزشگاه داشتیم که بابت این مساله از فرماندار و رئیس پلیس تشکر می‌کنم. رئیس پلیس اهواز شخصا تیم را با خودروی شخصی خود همراهی کردند و البته متاسفیم که تعداد زیادی از سربازهای نیروی انتظامی هم در ورزشگاه به خاطر پرتاب سنگ‌ها و برای اینکه اوضاع را کنترل کنند زحمی شدند. همچنین باید از حمایت کم نظیر هواداران خودمان در تمام بازی‌ها از جمله این دیدار تشکر می‌کنم. خوشحالم که موجبات شادی آنها فراهم آمد و به یاری خدا تلاش می‌کنیم قهرمانی لیگ را تقدیمشان کنیم.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • مهمان - نادر پاک

  لینک

  باسلام و احترام خدمت سروران گرامی، لطفا زیاد برسر این مسائل دعوا نکنید مثل تمام دنیا منطقی و قانونی برین شکایت کنید و غرامت بگیرین تا دیگه نتونن سر تیم رو به این راحتی ببرن. اگه چنین اتفاقی در تهران افتاده بود الان کل تیم ها لیگ واویلا راه انداخته و منتظر اجرای قانون بودن . لطفا بروید و غرامت این اشتباه رو بگیرید تا دیگه از این غلط های اضافی نکنن.

  حدود 2 سال قبل
 • مهمان - نادر پاک

  لینک

  باسلام و احترام خدمت سروران گرامی، لطفا زیاد برسر این مسائل دعوا نکنید مثل تمام دنیا منطقی و قانونی برین شکایت کنید و غرامت بگیرین تا دیگه نتونن سر تیم رو به این راحتی ببرن. اگه چنین اتفاقی در تهران افتاده بود الان کل تیم ها لیگ واویلا راه انداخته و منتظر اجرای قانون بودن . لطفا بروید و غرامت این اشتباه رو بگیرید تا دیگه از این غلط های اضافی نکنن.

  حدود 2 سال قبل

چسبانده شده ها

 • اولین نظر را شما بدهید

محبوب ها

 • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter