در مقابل

1396/09/15
سپیدرود

سپیدرود

پرسپولیس تهران

چهارشنبه 15 آذر 1396

ورزشگاه سردار جنگل رشت - 15:00

منصوریان تغییر موضع داد: حرفم درباره قهرمانی استقلال و پرسپولیس کُری و شوخی بود!

پرسپولیس کلاب : سرمربی نفت‌ تهران که چند روز پیش گفته بود با ناهموار کردن  راه قهرمانی پرسپولیس، راه قهرمانی استقلال را هموار می‌کند، امروز گفت که این حرف‌ را به شوخی زده است.

 

علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار پرسپولیس - نفت تهران اظهار داشت: فصل پیش این شانس را داشتیم که برای قهرمانی بجنگیم، اما امسال برای کسب سهمیه. به بازیکنانم گفتم که اگر نتوانیم در روزهای سخت نتیجه بگیریم، در واقع کاری نکرده‌ایم.

منصوریان تغییر موضع داد: حرفم درباره قهرمانی استقلال و پرسپولیس کُری و شوخی بود!
چهارشنبه | ۱۳۹۵/۰۲/۰۸ - ۲۰:۰۲ |
کد خبر : ۵۹۰۱ |
مصاحبه ها

وی افزود: با تمام قوا در 3بازی آخر حضور پیدا خواهیم کرد تا از آبروی خودمان از دفاع کنیم. به عقیده من بازیکنان جوان نفت بهترین بازیکنان لیگ برتر هستند به خاطر صبر و استقامتی که داشتند و یک درس خوب به خیلی از فوتبالیست‌های ایران دادند.

منصوریان با تمجید از پرسپولیس عنوان کرد: ما پرسپولیس را کاملا می‌شناسیم. من از 7 هفته پیش این تیم را توسط تیم آنالیزمان زیر نظر داشتم چون می‌دانستیم برای کسب سهمیه در روزهای پایانی لیگ باید با یک حریف سرسخت، قابل احترام روبه‌رو شویم از این رو پیش‌درمانی کردیم. پرسپولیس در فاز حمله بسیار خوب است اما در مواقع حمله در دفاع با مشکلاتی مواجه می‌شود.

سرمربی نفت گفت: تک تک بازیکنان تیم حریف را آنالیز کردیم و حتی باید به این نکته اشاره کنم که ما مصاحبه‌های اخیر مربیان این تیم را هم آنالیز کردیم که بعد از پیروزی در دربی چه نگرشی در مورد حریفان آینده خود و همچنین تیم ما دارند. من قبل از اینکه مربی و سرمربی شوم یک آنالیزور بودم و به این خاطر حریف‌مان را تا این حد مورد آنالیز قرار دادیم.

وی درباره اینکه گفته می‌شود احتمال پرسپولیسی‌ شدن برخی بازیکنان تیمش از جمله بیرانوند و وحید امیری زیاد است گفت: جدا از امیری و بیرانوند ما بازیکنی داریم که یک پرسپولیسی اصیل است؛ بازیکنی مثل سید جلال حسینی که از ستون‌های تیم ما است. در سال‌هایی که در فوتبال هستم همیشه بازیکنان باشگاه‌های مختلف یا طرفدار پرسپولیس بودند یا طرفدار استقلال اما این مسئله اجازه نداده که آنها در مقابل این تیم‌ها احساسی عمل کنند. مطمئن باشید بازیکنی که در زمین می‌دود به این مسائل فکر نمی‌کند.

منصوریان عنوان کرد: ما تلاش خواهیم کرد تا بهترین بازی را ارائه کنیم. هر اتفاقی هم که بیفتد ما نمی‌توانیم سر تماشاگرانمان کلاه بگذاریم. اگر قرار بود رحم و مروتی باشد این رحم و مروت را به استقلال می‌کردیم. مطمئنا تیم نفت دارای یک گنجینه بسیار بزرگ است و امکان دارد که فصل آینده بسیاری از بازیکنانمان به استقلال، پرسپولیس یا تیم‌های دیگر بروند و عده‌ای از آنها نیز در نفت خواهند ماند.

وی افزود: در اسپانیا نیز همین طور است و خیلی از بازیکنان دوست دارند در رئال مادرید و بارسلونا بازی کنند اما اینطور نیست که مقابل تیم مورد علاقه خود کم بگذارند یا رحم و مروتی داشته باشند. همین حالا من می‌دانم که چه تعداد بازیکنان تیمم پرسپولیسی و چه تعداد استقلالی هستند اما در خصوص علیرضا بیروانوند باید بگویم که او در همین شرایطی که دارد شماره یک تیم ملی است. بازیکنان به استقلال و پرسپولیس می‌روند که در تیم ملی بازی کنند اما با افتخار می‌گویم بازیکنان ما همین حالا از تیم نفت به تیم ملی رسیده و در دید سرمربی تیم ملی هستند و حتی ضمانتی هم در تیم ملی دارند.

سرمربی نفت تهران خاطرنشان کرد: من به وجدان و سلامتی بچه‌هایم در تیم نفت ایمان دارم و فردا هر نتیجه‌ای رقم بخورد اصلا به خودم این احساس را راه نخواهم داد که بخواهم نگاه منفی به بازیکنانم داشته باشم. ما یک خانواده هستیم و در این خانواده لذت می‌بریم. بهمن سال 73 که من به استقلال آمدم آنقدر از حضور در این تیم لذت می‌بردم که اگر تمرین ساعت 5 بعدازظهر برگزار می‌شد از ساعت 3 به محل تمرین می‌رفتم اما نفت با من کاری کرد که اکنون لذت بیشتری نسبت به آن زمان می‌برم و روزانه 7 تا 8 ساعت وقتم را پیش بچه‌های نفت و در محل تمرین این تیم می‌گذرانم به کادر فنی‌ام و به شایستگی بازیکنانم افتخار می‌کنم.

منصوریان درباره اینکه گفته بود می‌خواهد با شکست پرسپولیس راه قهرمانی استقلال را هموار کند و این مسئله واکنش‌ افراد زیادی از جمله برانکو ایوانکوویچ را به همراه داشته است، گفت: چند شب پیش برانکو در تلویزیون بود و من هم به صورت تلفنی روی خط رفتم و صحبت کردم. مطلبی که برانکو امروز در نشست خود اعلام کرده مبنی بر اینکه ما برای موفقیت خودمان تلاش می‌کنیم و اگر قصد کمک به استقلال را داشتیم این تیم را شکست نمی‌دادیم کاملا مورد تایید من است و چیزی جز این هم نیست.

وی اضافه کرد: با احترام زیادی که برای حریف بسیار قابل احترام و بزرگی مانند پرسپولیس قائل هستم و آنها را یک رقیب دیرینه می‌دانم اما ما برای موفقیت خودمان تلاش می‌کنیم. خیلی از کارها نظیر نشان دادن عدد 6 و 4 را همیشه نقد کرده‌ام و همیشه برای پرسپولیسی‌ها احترام قائل بوده‌ام چون سال‌ها در تیم ملی که هواداران زیادی دارد بازی کرده‌ام و در بین آنها هواداران پرسپولیسی هم بوده‌اند که آنها را بسیار دوست دارم اما منکر استقلالی بودنم هم نیستم. من در استقلال رشد کردم و تمام زندگی حال حاضرم را مدیون استقلال هستم اما حرف برانکو را کاملا تایید می‌کنم چون ما برای خودمان تلاش می‌کنیم. من مانده‌ام که چرا رسانه‌ها ما را نمی‌بینند که با دو برد و یک مساوی می‌توانیم سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را بگیریم و ما زیر سایه رقابت استقلال و پرسپولیس گم شده‌ایم.

منصوریان گفت: هیچ‌گاه در کنفرانس‌های خود این تعداد خبرنگار را ندیده بودم و این اتفاق همیشه پیش از بازی‌های استقلال و پرسپولیس برای ما رخ می دهد و همین مسئله نشان می‌دهد که ما بین این جحم رقابت گم شده‌ایم. ما برای شأن و شخصیت خودمان و آبروی نفت تلاش می‌کنیم تا سهمیه بگیریم که اگر اینطور شود به اعتقادم نفت قهرمان شده است.

سرمربی نفت تصریح کرد: شما کدام مربی را دیده‌اید که در یک فصل از باشگاهش هزار تومان هم نگیرد و 100 میلیون هم از جیب خودش خرج کند اما با این عشق و علاقه به کارش ادامه دهد؟ من از زندگی شخصی‌ام زده‌ام، با بازیکنانم بیرون می‌روم، با آنها غذا می‌خورم و دقیقا مانند یک خانواده شده‌ایم. اکنون هم برای اعتبار خودمان بازی می‌کنیم. در حالی که دیده‌ام خیلی از رسانه‌ها نوشته بودند منصوریان از فردا بازیکن مظلومی است. من 20 سال پیش بازیکن مظلومی بودم و به این مسئله هم افتخار می‌کنم ولی اکنون سرمربی نفت هستم و برای موفقیت تیم خودم تلاش خواهم کرد.

منصوریان یادآور شد: در بازی فردا چه گل بزنیم و چه بخوریم هیچ ادبیات غلطی نخواهم داشت و دوست ندارم به کسی بی‌احترامی شود چون من با این هواداران زندگی می‌کنم و آنها را در خیابان می‌بینم. اگر قرار باشد بی‌احترامی صورت بگیرد اولین نفر برادر خودم که یک پرسپولیسی است روی سرم هوار خواهد شد. پس از حرف‌های من سوء تفاهم شده بود و دیدم که ابتدا فنونی‌زاده انتقاد کرد و بعد از آن برادرم علی دایی که خیلی او را دوست دارم و طرفدار بازی او بودم در این باره صحبت کرد و کلا بکش بکش راه افتاد. در خانه نشسته بودم که دیدم این ماجرا ادامه پیدا کرده اما همه این قسمت‌ها شوخی بوده و کری‌خوانی است و همانطور که گفتم با تمام وجود مقابل پرسپولیس بازی خواهیم کرد همانطور که مقابل استقلال با تمام وجود بازی کردیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تیمش با وجود مشکلاتی که دارد می‌تواند پرسپولیس را متوقف کند، گفت: من منکر شرایط خوب پرسپولیس و هجمه هواداران این تیم نمی‌شوم. فصل پیش به بازیکنانم گفتم در بازی با تیم‌های پرطرفدار باید انگیزه‌شان بیشتر باشد. شرایط تیم ما به شکلی است که در بازی با اینگونه تیم‌ها در این روزها که غریب هستیم همیشه بهتر بازی کرده‌ایم. در مورد مشکلات تیممان نیز حرف‌های گفتنی را بارها گفته‌ایم. فقط می‌توانم بگویم که یک خبر خوب برای تیم ما این است که در 3 بازی آخرمان هتل خواهیم داشت تا شب قبل از بازی به اردو برویم.

منصوریان گفت: اخیرا با یکی از دوستان خود درد دل می‌کردم و به او گفتم تیم من قصد داشت امسال و سال‌های بعد به تیم سپاهان ایران تبدیل شود اما متاسفانه این فصل به لحاظ مسائل غیرفنی در سراشیبی قرار گرفتیم و نتوانستیم به هدفی که دنبالش بودیم برسیم. ترسم از این است که علی منصوریان به الگوی غلط در فوتبال ایران تبدیل شود. از این جهت که ما امسال هیچ پولی نگرفتیم اما تا روز آخر مدعی هستیم و شاید این برای باشگاه‌های دیگر هم بدعت شود که به بازیکنان و مربیان خود پول ندهند و انتظار داشته باشند تیمشان مثل نفت نتیجه بگیرد.

سرمربی نفت در ادامه با تاکید بر اینکه بازیکنان محروم و مصدومی برای بازی مقابل پرسپولیس ندارد، در پاسخ به این سوال که پیش از این گفته بود دیگر نمی‌تواند مشکلات تیمش را تحمل کند عنوان کرد: متاسفانه هر کاری که دوست داشتند با ما انجام دادند. یک نفر به من گفت شأن خودت را حفظ کن و اینقدر نگو که می‌خواهی با وزیر ملاقات کنی. من هم به این نتیجه رسیدم که دیگر در این مورد صحبت نکنم. فکر می‌کنم وزیر نفت همانند یک بسته فیزیکی است که آن را می‌برند و می‌آورند و برای همین او را نمی‌شود دید، بنابراین وقتی وزیر علاقه‌ای به فوتبال ندارد نمی‌شود به زور چیزی را به او تحمیل کرد. افتخارم این است که لبخند را روی لبان مردم آورده‌ام. این 20 روز هم تمام می‌شود و اگر باشگاه را فروختند که هیچ و اگر هم نفروختند فدای سرتان. من اگر می‌خواستم با رئیس جمهور فعلی و قبلی ملاقات کنم از ملاقات با وزیر نفت راحت‌تر بود.

منصوریان در رابطه با اینکه گفته می‌شود او و قنبرزاده با یکدیگر اختلاف دارند، توضیح داد: من با مدیریت باشگاه مشکلی ندارم بلکه اعتقادم این است که قنبرزاده یک مدیر کارمندی است و در این سال‌ها که در باشگاه نفت بوده وزارت نفت بودجه‌ای را در اختیار وی قرار می‌داده و او طبق بودجه پول‌ها را بین بازیکنان تقسیم می‌کرده است. ضمن اینکه هیچ اسپانسری نداریم که باشگاه بخواهد از طریق آن درآمدزایی کند. در حقیقت ما استقلال و پرسپولیس نیستیم که اسپانسرها به سراغ ما بیایند. وقتی شما خبرنگاران از دادن چند ماشین شاسی‌بلند از سوی سازمان لیگ به باشگاه نفت صحبت می‌کنید من از آنها بی‌اطلاعم. قنبرزاده یا هر مدیر دیگری وقتی بودجه نباشد نمی‌تواند کاری را از پیش ببرد. 

وی اضافه کرد: شاید 8 سال پیش افرادی در باشگاه نفت بودند که بر اساس روابط‌شان توانستند برای باشگاه پول بیاورند اما دیگر شرایط وجود ندارد. خیلی وقت است که با قنبرزاده صحبت نکرده‌ام و او را ندیده‌ام و شاید یکی دو ماه باشد اما امروز قصد داشتم با او صحبت کنم.

سرمربی نفت در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا قنبرزاده می‌تواند نایب رئیس خوبی در فدراسیون فوتبال باشد گفت: من وارد این مسائل نمی‌شوم به هر شکلی که بخواهم به این سوال پاسخ دهم آسیب می‌رساند. اصول حرفه‌ای می‌گوید که من در مورد مسائل فنی بازی صحبت کنم اما شما سوالی را در مورد مسائل فنی بازی نمی‌کنید. این را بگویم که افرادی مثل قنبرزاده حداقل 10 سال در فوتبال مدیریت کرده‌اند و بهتر از افرادی هستند که بدون هیچ سابقه مدیریتی فوتبالی به این ورزش آمدند و پست‌های مهمی در این رشته گرفتند.

وی در پایان در خصوص اینکه آیا در بازی فردا او به استقلالی‌ها لطف خواهد کرد و پرسپولیس را خواهد برد گفت: خواهشا این بحث‌ها را نکنید. من توضیح دادم که در بازی فردا بدون در نظر گرفتن قرمز و آبی فقط برایم نفت مهم است و اگر نتیجه بازی ما سود یا ضرری برای فردی داشت من باعث و بانی آن نیستم.

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter