در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

رییس کمیته انضباطی به ابهامات درباره حکم منصوریان و بیرانوند پاسخ داد

پرسپولیس کلاب: رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت:وقتی نه پرونده ای از سوی منصوریان و بیرانوند در کمیته انضباطی بوده و نه رایی صادر شده، اظهارات آل اسحاق بدون اطلاع از واقعیت، مورد گلایه ما است.

اسماعیل حسن زاده-رئیس کمیته انضباطی گفت: آل اسحاق-مسئول حقوقی باشگاه نفت اظهاراتی غیر واقعی و به ناحق به رکن قضایی فدراسیون درباره پیوستن منصوریان به استقلال و بیرانوند به پرسپولیس که آیا با باشگاه خود تصویه کرده اند یا خیر  نسبت داده است. بر همین اساس با توجه به اینکه عوامل رسانه ای زیادی راجع به این خبر تماس داشتند، ترجیح دادم پاسخ خود را به باشگاه نفت  را به شرح زیر اعلام کنم:

 رییس کمیته انضباطی به ابهامات درباره حکم منصوریان و بیرانوند پاسخ داد
پنج شنبه | ۱۳۹۵/۰۳/۱۳ - ۱۴:۰۳ |
کد خبر : ۶۵۳۲ |
مصاحبه ها


1-مسلما جدایی بازیکن یا مربی از یک باشگاه و پیوستن به باشگاه دیگر در زمان نقل و انتقالات، تابع قوانین و مقرراتی است که در فوتبال وجود دارد و چنانچه از این موازین قانونی و مقررات در خصوص نقل و انتقالات سرپیچی شود و یا رفتاری مغایر با قانون صورت گیرد، این حق برای افراد وجود دارد که در فرصت مناسب و به شکل قانونی به رکن قضایی فوتبال مراجعه کنند.
2-در جدایی علیرضا منصوریان و یا هر بازیکن دیگری از باشگاه نفت و پیوستن آنها به باشگاه دیگر و نیز هر گونه فسخ قرارداد و یا دعوی حقوقی دیگر، تا به امروز 12 خرداد ماه 95 هیچ پرونده ای در کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال مطرح نشده و مسلما کمیته انضباطی راجع به سرنوست منصوریان و بیرانوند هیچ نظری هم نداده است زیرا پرونده ای وجود نداشته است.
3- از آل اسحاق-مسئول حقوقی باشگاه نفت، نقل قولی از غلامرضا بهراون شده است که طی تماس تلفنی که با وی داشتم، ایشان(بهروان) تمام موارد مطرح شده در اظهارات آل اسحاق را رد کردند و اظهار داشتند اگر لازم باشد در رسانه ها نیز تکذیب خواهم کرد که اعلام نکرده ام کمیته انضباطی رای جدایی منصوریان و بیرانوند از نفت را صادر کرده است.
4-از آقای آل اسحاق که فردی حقوقدان است و سمت حقوقی دارد انتظار می رود که اگر راجع به یک حکمی ( حکمی که وجود ندارد) صحبت می کرد، می بایست یا با مراجعه حضوری به رکن قضایی فدراسیون و یا انجام مکاتبه حقوقی از صحت و سقم موضوع باخبر می شد، سپس اظهارات انتقاد گونه خود را که هیچ پایه و اساسی ندارد، مطرح می کرد. اینکه عنوان شده است ایشان به سلامت رکن قضایی ایمان دارد و صدور احتمالی حکم، علیه باشگاه را شائبه دانسته و دلیل بر عدم سلامت رکن قضایی دانسته است، جای بسیار تاسف دارد. چون اساسا نه پرونده ای بوده و نه حکمی صادر شده است. مسلما اگر هر بازیکن یا مربی که علیه باشگاهی پرونده ای را در کمیته انضباطی مطرح کند، کمترین حق طرف مقابل این است که فرصت دفاع در مورد ادعای افراد را داشته باشد.
5-در هر صورت وقتی نه پرونده ای از سوی منصوریان و بیرانوند در کمیته انضباطی بوده و نه رایی صادر شده، اظهارات آل اسحاق بدون اطلاع از واقعیت، مورد گلایه ما است چرا که اگر این اظهارات را یک فرد غیر حقوقی باشگاه نفت اعلام می کرد، جای تعجب نداشت اما ایشان که فردی حقوقی هستند، نباید اینگونه شتاب زده در مورد یک موضوع بی اساس که وجود خارجی ندارد، صحبت می کردند و مسلما یکی از دلایل وجود ناهنجاری ها در رفتارهای اهالی فوتبال، رفتار بزرگان هر تیم و باشگاه است. وقتی مقام مسئول در باشگاه، چنین شتاب زده و بدون مستندات لازم علیه رکن قضایی فدراسیون صحبت می کند، مسلما تاثیر بسزایی در رفتار جوانانی خواهد گذاشت است که زیر دست این بزرگان فعالیت می کنند.
6-اگر چه این روزها صحبت از خاتمه فعالیتهای باشگاه ورزشی نفت به میان آمده است اما در طول سالهای گذشته مجموعه مدیریتی باشگاه نفت از با انضباط ترین و با اخلاق ترین باشگاهها بودند و معمولا رفتار ها و عکس العمل آن باشگاه بهتر از این بوده است. ضمن آروزی موفقیت برای همه مقاماتی که در باشگاهها برای فوتبال کشور زحمت می کشند، تقاضا داریم از هرگونه رفتار غیر منطقی و نا پخته پرهیز شود تا موجب آرامش در فضای فوتبال کشور شود.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

چسبانده شده ها

  • اولین نظر را شما بدهید

محبوب ها

  • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter