در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

برانکو:خودم را هرگز بالاتر از تیم ملی قرار ندادم

پرسپولیس کلاب: سرمربی تیم پرسپولیس عنوان کرد:در طول 5 سال  من هرگز علایق شخصی را بالاتر از علایق تیم ملی قرار ندادم و حالا هم نمی خواهم این کار را بکنم.

برانکو ایوانکوویچ در واکنش به اظهارات کارلوس کی روش مطللبی در فیس بوک خود منتشر کرد.

در این مطلب آمده است:

برانکو:خودم را هرگز بالاتر از تیم ملی قرار ندادم
سه شنبه | ۱۳۹۵/۰۴/۰۱ - ۲۰:۱۵ |
کد خبر : ۶۸۷۷ |
مصاحبه ها

هواداران عزیز تیم ملی ایران و پرسپولیس

همان طور که می دانید، من برای مدت 5 سال سرمربی تیم ملی ایران بودم و قسمت عمده ای از زندگی من مربوط به تیم ملی ایران است که من شدیدا عاشقش هستم و عشقم امروز هم به همان اندازه باقی مانده است. من فکر می کنم تیم ملی بالاتر از هر چیزی است و هرگز این اتفاق برایم نیفتاده که بخواهم پیشرفت و توسعه تیم ملی را به هر روشی متوقف یا مخدوش کنم. تیم ملی ایران بخش عمده ای از وجود من است و من هم بخشی از آن هستم و این هرگز تغییر نمی کند. 
اگرچه در کل و مخصوصا در فوتبال قوانینی وجود دارد و یکی از قوانین اصلی این است که مراحلی رسمی برای آماده سازی هر بازیکن ملی پوش که توسط فیفا معین شده اند وجود دارد و به نظر «باید» به بازیکنان اجازه داد که در تمرینات آماده سازی شرکت کنند. همچنین قوانین غیررسمی ای هم وجود دارند که در صورت لزوم باید با تیم هایی که بازیکنانشان هستند توافق شود. این بار توافقی بین تیم ملی و تیم باشگاهی صورت نگرفته و بازیکنان برنامه آماده سازی را طبق برنامه پشت سر نگذاشته اند و حدود 40 روز دیگر رقابت های لیگ شروع می شود. 
پس برای این که تیم ملی ایران قوی باشد باید باشگاه های قوی هم داشته باشد و بازیکنان باید برنامه های آماده سازی، اندازه گیری ها و تست ها و تست های پزشکی تیم هایشان را مرتب و طبق برنامه گذرانده باشند. چون وقتی بازیکنان دور هم برای حضور در تیم ملی جمع می شوند، این فقط چند روز طول می کشد و غیرممکن است بتوان که تغییر بزرگی در آمادگی بدنی آن ها ایجاد کرد. این یعنی تیم ها باید در باشگاه هایشان خوب آماده شده باشند تا بتوانند نهایت توانشان را به تیم ملی ارائه کنند و این که هیچ مربی ای در دنیا نمی تواند بالاتر از فیفا و فدراسیون های ملی باشد و نمی تواند خودش شخصا برنامه هایی برای آماده سازی تیم ها تعیین کند؛ آن هم زمانی که تیم ها مشغول آماده شدن و تمرینات آماده سازی در تیم هایشان هستند. 
بدین وسیله اعلام می کنم که من مشتاق این هستم که ایران تیم ملی ای قدرتمند داشته باشد، تیم های باشگاهی قدرتمند داشته باشد (چون بدون تیم های باشگای قوی تیم ملی قوی نیست). درخواست می کنم که به قوانین فیفا احترام بگذاریم و قوانین آماده شدن تیم ها باید طبق قوانینی باشد که فیفا تعیین کرده است و در تمام جهان هم همان طور اعمال می شود. 
همچنین می خواهم که تنش ها کمتر شود و خواستار توافق مربیان تیم ها هستم، چون این به نفع کل ایران است. 
در طول 5 سال من هرگز علایق شخصی را بالاتر از علایق تیم ملی قرار ندادم و حالا هم نمی خواهم این کار را بکنم. برای همه تیم های ایرانی آرزوی بهترین ها را دارم که در نهایت بهترین ها برای تیم ملی خواهد بود.
                                                                                                                          برانکو ایوانکوویچ

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

چسبانده شده ها

  • اولین نظر را شما بدهید

محبوب ها

  • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter