در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

تاج:کی روش قصد تخریب پرسپولیس را ندارد

پرسپولیس کلاب: رییس فدراسیون فوتبال گفت:   کیروش و برانکو هر دو از مربیان بزرگ هستند.

هوادارانی که امروز در فدراسیون فوتبال تجمع کرده بودند با مهدی تاج به صحبت پرداختند و به او گفتند که داوری های سال گذشته بسیار مشکل دار بود و باعث شد تیم پرسپولیس از جام حذفی کنار برود.

تاج:کی روش قصد تخریب پرسپولیس را ندارد
چهارشنبه | ۱۳۹۵/۰۴/۰۹ - ۱۷:۳۵ |
کد خبر : ۷۰۰۶ |
مصاحبه ها

یکی از هواداران به مهدی تاج گفت از شما تشکر می کنم به عنوان رئیس فدراسیون آمدید و به حرف های ما گوش دادید. این برای ما بسیار ارزشمند است که رئیس فدراسیون برای ما وقت بگذارد و به حرف های ما گوش دهد. هواداران برای مهدی تاج و طاهری دست زدند و برای سلامتی شان صلوات فرستادند.

یکی از هواداران به مهدی تاج گفت که کی روش در تیم ما دخالت می کند و باعث ناراحتی سرمربی ما شده است. همین طور باعث رفتن رامین رضائیان و مهدی طارمی از تیم ما شده است.

رییس فدراسیون فوتبال خطاب به هواداران پرسپولیس:گفت این طور نیست که کی روش مشکلی داشته باشد و از روی قصد و غرض بخواهد برای تیم پرسپولیس مشکل ایجاد کند.او خدای ناکرده قصد تخریب پرسپولیس را ندارد.

وی ادامه داد:ما برنامه تیم ملی و اردوهای آن را هماهنگ کرده بودیم اما به خاطر اردوی تیم پرسپولیس و تیم های دیگر این اردو را کنسل کردیم و جلسه ای بین مدیرعامل پرسپولیس، سرمربی این تیم در فدراسیون برگزار کردیم و صحبت های این دو را به سرمربی تیم ملی انتقال دادیم. کی روش و برانکو هر دو از مربیان بزرگ هستند.

تاج افزود:چه هواداران پرسپولیس و چه هواداران تیم های دیگر همانند گذشته که تیم ملی را حمایت می کردند به این حمایت ادامه دهند. ما همیشه قدردان این هواداران بودیم. چون سرمایه اصلی ما هواداران هستند و فوتبال بدون آنها هیچ معنایی ندارد. درباره بحث داوری نیز هیچ داوری از عمد و از قصد اشتباه نکرده و اگر هم اشتباهی بوده سهوی بوده است که خود داور و کمیته داوران بعد از آن عذرخواهی کردند. 

رییس فدراسیون فوتبال در ادامه خاطرنشان کرد:اشتباه داوری جزئی از فوتبال است ولی انتخاب داور پراشتباه یک اشتباه بزرگتر است و باید جلوی این موضوع گرفته شود.

وی در ادامه درباره مشکل برانکو و کی روش افزود:کیروش مربی بزرگیست همانطور که برانکو هم کاربلد است و باید تعامل بین این دو مربی بزرگ ایجاد شود تا منافع ملی آسیب نبیند.

تاج درباره فسخ قرارداد رامین رضاییان تصریح کرد:با توجه به اینکه باشگاه ۷۰ درصد قرارداد رضاییان را پرداخت کرده است این بازیکن حق فسخ قرارداد ندارد.

وی همچنین اذعان داشت: فوتبال با والیبال قابل مقایسه نیست. همان طور که با فوتسال نیست. در این رشته همه دنیا سرمایه گذاری می کنند و نمی توان آن را با رشته های دیگر مقایسه کرد.

مهدی تاج اظهار داشت:ما تعداد زیادی شهید ارمنی و زرتشتی داریم. ممکن است که هم دین ما نباشند اما ایرانی هستند و ایرانی سر به زیر بودن را قبول ندارد. تسلیم شدن در روحیه ایرانی نیست. نمونه اش هم هشت سال دفاع مقدس است. من معتقدم که مملکت خود ما بزرگ تر از تمام افراد است. با کسی هم تعارف نداریم. اما در مجموع من خودم یک ماه است که رئیس فدراسیون هستم. تا پیش از آن در سازمان لیگ بودم. ما در سازمان لیگ با هیچ کسی تعارف نداشتیم و شاید 70 تا 80 درصد کارهای فوتبال در سازمان لیگ انجام می شود. 

وی افزود: ما در مجموعه ای بودیم که نفراتی چون عابدینی و بهروان حضور داشتند و کارهای خود را محکم انجام می دادند. وقتی طاهری به پرسپولیس آمد برانکو با این تیم قرارداد داشت. وقتی که پرسپولیس چند بازی پشت سر هم باخت خبرهای غیررسمی رسید که می خواهند برانکو را برکنار کنند. اما من گفتم که اعتقادم این است که برانکو مربی خوب و متعصبی است. او هر وقت باخت نیامده گردن کسی بیندازد، در جام حذفی پنالتی را به سود تیمش نگرفتند و تیمش حذف شد. من در آن زمان هم به مدیرعامل باشگاه و هم به کی روش گفتم که تیم او حذف شده اما باز هم می گوید داور ممکن است اشتباه کند. در همان زمان گفتم که وجود چنین شخصیتی به سود فوتبال است. در همان زمان هم در مشورت هایی که با دوستان داشتم گفتم چنین برکناری به صلاح پرسپولیس نیست. 

تاج خاطرنشان کرد: می گویم برانکو برای ورزش کشور مفید است. اما ادبیاتی که این روزها دیده می شود و این تلقی که کسی نگاهی از بالا به پایین داشته باشد درست نیست. وقتی صحبت آشتی کنان مطرح شد هیچ یک از دو مربی حاضر نبودند. ما به برانکو گفتیم که دیگر مصاحبه نکند. نظرمان این بود که او اشتباه استراتژیک داشت و او هم پذیرفت. به برانکو گفتیم که برنامه به باشگاه ها ابلاغ کردیم و تنها گل محمدی به این برنامه اعتراض کرد. برنامه ها را می توان عوض کرد اما این نوع اعتراضات اختیار سرمربی نیست. در واقع ما با آدمهای بسیار منطقی سروکار داریم. برانکو هم گفت که نباید مصاحبه می کرد. ضمن اینکه در مصاحبه خود گفت که اولویت اولش تیم ملی است. بالاخره این اردوها وجود داشته است.حالا کمی بیشتر یا کمی کمتر. کسانی که قبلا هم لیگ را تعطیل کرده بودند کار بسیار خوبی انجام داده بودند. زیرا حرف منافع ملی بود. اگر قرار باشد که پرسپولیس و تیم ملی در تقابل با یکدیگر باشند همه ضرر می کنند. 

رئیس فدراسیون درباره طارمی اذعان داشت: اتفاقات مربوط به طارمی و رضائیان هنوز قطعی نشده است. زیرا آی تی سی آنها صادر نشده است. هر دو بازیکن باید آی تی سی خود را دریافت کنند. 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

چسبانده شده ها

  • اولین نظر را شما بدهید

محبوب ها

  • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter