در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

کفاشیان:جدایی طارمی ربطی به تیم ملی نداشت

پرسپولیس کلاب: نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال گفت: حضور   در جام جهانی 2018 روسیه در اولویت کارهای مسئولان فدراسیون فوتبال قرار دارد.

علی کفاشیان درباره حضورش در مراسم خیریه کودکان کار تحت عنوان قلب سفید صحبت کرد. وی در این گفت و گو درباره مسائل روز فوتبال هم حرف زد. متن کامل این گفت و گو درادامه می آید.

کفاشیان:جدایی طارمی ربطی به تیم ملی نداشت
شنبه | ۱۳۹۵/۰۴/۱۲ - ۱۰:۴۰ |
کد خبر : ۷۰۳۶ |
مصاحبه ها

*درباره علت حضورتان درمراسم خیریه کودکان کار توضیح می دهید.

حدود 5 ماه پیش بود که با این مرکز تفاهمنامه ای امضا کردیم تا برای این عزیزان کلاس های آموزشی فوتبال برگزار کنیم. هدف برنامه ریزی برای قرارگرفتن این کودکان در مسیر ورزش است تا ما هم بتوانیم نقش کوچکی در این امر خیر داشته باشیم. این اتفاق خوبی است که رخ داد و امیدوار هستیم با ادامه این مسیر بتوانیم نقش کوچکی در رهنمون ساختن کودکان کار به سمت ورزش به ویژه فوتبال انجام دهیم.

*به تازگی سفر خارج از کشور رفته بودید و کمتر صحبت می کنید. 

سعی می کنم بیشتر به کارهایم در فدراسیون رسیدگی کنم و کمتر با رسانه ها حرف بزنم. دلیل خاصی ندارد و فقط بحث رسیدگی به مسائل کاری است. 

*مجادله میان کی روش و برانکو بر سر بازیکنان ملی پوش بالا گرفته است. 

خیر فکر می کنم این موضوع تمام شده است. دیگر دعوایی در کار نیست و همه چیز به خیر و خوشی گذشت. 

*با فرض اینکه هنوز این دو نفر با هم مشکل دارند آیا اقدامی برای آشتی دادن آنها خواهید کرد؟

مگر آنها قهر هستند که آشتی شان بدهیم. هرکسی نظرات خودش را می دهد. صحبت کردن و ارائه نظر یک امر آزاد است و من بعید می دانم که آنها با یکدیگر قهر باشند.

*چند روز قبل تعدادی از هواداران پرسپولیس در اعتراض به جدایی دو بازیکن تیم شان و حضور در لیگ ترکیه مقابل فدراسیون تجمع کردند و مدعی بودند که کی روش باعث جدایی طارمی و رضائیان از پرسپولیس بوده است. آیا چنین موضوعی را تایید می کنید؟

فکر نمی کنم این موضوع تکذیب هم شد. این قبیل مسائل چطور می تواند ربطی به کارلوس کی روش داشته باشد؟ هر فوتبالیستی صلاح کار خودش را خودش می داند. برای آینده اش تصمیم می گیرد. قطعا هر فوتبالیستی کاری را انجام می دهد که به نفعش باشد. این موضوع هیچ ارتباطی به کی روش نمی تواند داشته باشد. اصولا کی روش در این مدت که از او شناخت دارم هرگز دخالتی در کار باشگاه های ملی پوشان نمی کند.

*مدتی است که بحث انتخاب رئیس سازمان لیگ مطرح شده. اما هنوز رئیس جدید انتخاب نمی شود. چه زمانی این کار انجام خواهد شد.

قرار است با تشکیل جلسه بعدی هیات رئیسه و پیشنهادی که رئیس فدراسیون می دهد این کار انجام شود. 

*شایعاتی مطرح شده مبنی بر اینکه با کنار رفتن شما از ریاست فدراسیون کرسی که در ای اف سی دارید از دست می رود. آیا این موضوع را تایید می کنید؟

خیر. زمانی که من انتخاب شدم برای یک دوره چهارساله بود که هنوز سه سال از آن باقی مانده و من همچنان به عنوان نایب رئیس در فدراسیون هم کارم را می کنم و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

*با توجه به شرایط جدول گروه تیم ملی آیا به جام جهانی خواهیم رفت؟

به امید خدا این اتفاق رخ خواهد داد و تمامی سعی و تلاش مسئولان فدراسیون و مسئولان تیم ملی بر این است که بتوانند به جام جهانی بروند.

*از اردوهای تیم ملی چه خبر؟

با لغو دو اردوی ارمنستان و اتریش هماهنگی های لازم با مسئولان سازمان لیگ انجام شده تا در فرصتی مناسب اردوهای بعدی بدون اینکه خللی در مسابقات لیگ برتر به وجود بیاورد برگزار شود تا تیم ملی با آمادگی کامل در مسابقات مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی حضور پیدا کند. این مسائل در اولویت کارهای فدراسیون فوتبال قرار دارد.

*بعد از کنار رفتن شما از ریاست فدراسیون خیلی ها دوست دارند بدانند در حال حاضر در این فدراسیون چه کار می کنید.
کار بدی نمی کنم. بیشتر استراحت می کنم. البته ماه رمضان است و ما عبادت می کنیم. در خدمت دوستان و مسئولان فدراسیون هستم و به عنوان یکی از خدمتگزاران ورزش فوتبال وظایفی که بر عهده ام نهاده شده است را انجام می دهم تا انشاالله این رشته بتواند همواره در مسیر پیشرفت حرکت کند.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهمان - miiii

    دهنتو ببند تو !!!!!!

    شنبه 12 تیر 1395 - حدود 1 سال قبل
  • مهمان - miiii

    دهنتو ببند تو !!!!!!

    شنبه 12 تیر 1395 - حدود 1 سال قبل

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter