در مقابل

1396/07/29
نفت تهران

نفت تهران

پرسپولیس تهران

شنبه 29 مهر 1396

آزادی تهران - 16:45

پرسپولیس (2)-نفت تهران(0)

دیدار بین دو تیم پرسپولیس و نفت تهران در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی از ساعت 16:30 امروز (شنبه) در ورزشگاه آزادی آغاز شد که سرخپوشان با نتیجه 2 بر صفر به پیروزی رسیدند. گادوین منشا (73) و علی علیپور (84 - پنالتی) زوج جدید خط حمله پرسپولیس برای این تیم گلزنی کردند.

 • `90+4 پایان بازی ،پرسپولیس با این پیروزی به سومین برد فصل خود مقابل نفت تهران (سوپرجام و لیگ برتر) رسید و به مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی صعود کرد.
 • `90+3 پرسپولیسی‌ها صاحب موقعیت مناسبی برای گلزنی شدند که پاس داخل محوطه جریمه را مدافعان نفت دور کردند.
 • `90+1 پنالتی اعلام شده برای نفت تهران با ضربه محکم بوعذار تنها تیرک دروازه پرسپولیس را به لرزه در آورد و در نهایت یک ضدحمله برای سرخپوشان رقم خورد.
 • `90 دریافت کارت زرد توسط علی علیپور از پرسپولیس
 • `85 پرسپولیس 2 نفت تهران 0: ( دقیقه 85، علی علیپور): دیگر مهاجم سرخپوشان که روی گل اول، پاس منتهی به گل را به ثبت رسانده بود، مامور نواختن پنالتی شد که ضربه اش را برخلاف حرکت فراهانی به تور دروازه نفت چسباند.
 • `83 روی یک ضدحمله علی علیپور توپ خوبی نصیب وحید امیری در مصاف تک به تک با فراهانی کرد که خطای دروازه بان نفت روی این بازیکن با اعلام پنالتی برای سرخپوشان همراه شد.
 • `78 پاس در عمق وحید امیری برای منشا، با مشایعت دو مدافع نفت همراه شد که هواداران اعتقاد به پنالتی داشتند که داور دستور به ادامه بازی داد.
 • `77 ارسال کرنر از سوی بشار رسن روی تیر دوم به شجاع خلیل زاده رسید که ضربه سرضرب این بازیکن با کمترین اختلاف راهی اوت شد.
 • `72 پرسپولیس 1 نفت تهران 0 (دقیقه 72، گادوین منشا): ارسال از سمت راست و تاثیر نصفه و نیمه علیپور در تیر دوم به منشا رسید تا او با ضربه تمام کننده دروازه نفت را باز کند.
 • `63 پرتاب اوت وحید امیری با ضربه سر رو به عقب بنگر پیش از مهاجمان پرسپولیسی نصیب میلاد فراهانی شد.
 • `63 دریافت کارت زرد توسط شجاع خلیل زاده از پرسپولیس
 • `62 دریافت کارت زرد توسط سامان آقازمانی از نفت تهران
 • `56 حرکات فوق العاده بازیکنان پرسپولیس تا پشت محوطه جریمه در نهایت با ارسال ناموفق بشار رسن ناکام ماند تا آنها از ثبت یک گل دیدنی محروم بمانند.
 • `45 شروع نیمه دوم.
 • `45+3 پایان نیمه اول با نتیجه تساوی.
 • `45+2 روی ارسال بلند بیرانوند و پاس به عقب منشا، فرصت خوبی نصیب علی پور شد که شوت این بازیکن با فاصله کم راهی اوت شد.
 • `40 حرکات تکنیکی بازیکنان پرسپولیس و رد و بدل شدن چند پاس در نهایت با ضربه علی علیپور از پشت محوطه جریمه به سادگی در اختیار فراهانی قرار گرفت.
 • `34 دریافت کارت زرد توسط هاشم بیگ زاده از نفت تهران
 • `23 روی ارسال کرنر و رفت و برگشت درون محوطه جریمه توپ خوبی نصیب کمال کامیابی نیا شد که این بازیکن از فاصله شش قدم و تک به تک با فراهانی مقابل او ناکام ماند و ضربه آرامش در اختیار گلر نفت قرار گرفت.
 • `20 حرکت پرسپولیسی ها پشت محوطه جریمه و ارسال پاس عمقی برای منشا با ضربه ناقص این مهاجم و دفع فراهانی همراه شد و در برگشت مدافعان توپ را دور کردند.
 • `9 اینبار ارسال منشا فرصت خوبی را نصیب وحید امیری کرد که تعلل این بازیکن در شش قدم باعث دفع ضربه او توسط مدافع نفت شد.
 • `32 اشتباه از محسن بنگر فرصت خوبی را نصیب علیپور کرد که این بازیکن در حالی که می‌توانست درون محوطه جریمه به سمت دروازه شوت بزند، به قصد ارسال پاس عرضی برای منشا این فرصت را از دست داد.
 • `8 ارسال زمینی مناسب از هاشم بیگ زاده، در آستانه ضربه زنی توسط آل کثیر، توسط شجاع خلیل زاده دفع شد.
 • `5 اولین حرکت جدی سرخپوشان با کسب یک ضربه ایستگاهی از پشت محوطه جریمه که گادوین منشا آن را به سر مدافع نفت که دیوار دفاعی را تشکیل داده بود کوبید.

رویانیان: یکسری افراد ژوزه را فراری دادند تا با ما توافق نکند/به جای اینکه او را زیر سوال ببرند ما را کوبیدند

پرسپولیس کلاب: مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس گفت: بدهی ما  به ژوزه 300 هزار دلار بود اما یکسری او را فراری دادند و بعد از ما هم این پرونده به حال خود رها شد.

محمد رویانیان در خصوص بدهی باشگاه پرسپولیس به مانوئل ژوزه سرمربی اسبق پرسپولیس، عملکرد بهداد سلیمی، احسان حدادی و حمید سوریان در المپیک و همچنین عملکرد تیم پرسپولیس در لیگ برتر شانزدهم صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید:

رویانیان: یکسری افراد ژوزه را فراری دادند تا با ما توافق نکند/به جای اینکه او را زیر سوال ببرند ما را کوبیدند
چهارشنبه | ۱۳۹۵/۰۵/۲۷ - ۱۴:۵۶ |
کد خبر : ۷۹۳۳ |
مصاحبه ها

*بهداد سلیمی همشهری شما و ورزشکاری که در زمان مدیریت شما در پرسپولیس عضو این باشگاه بود بامداد امروز نتوانست در مسابقات المپیک روی سکو برود و به نوعی حق او خورده شد.

من همیشه با بهداد در ارتباط بوده و هستم و حتی قبل از اینکه به المپیک برود با او ارتباط داشتم و آرزو می‌کردم که یک بار دیگر قهرمان المپیک شود. حتی همه دیدند که او امروز در حرکت یک ضرب رکورد جهان را شکست اما در حرکت دو ضرب حق او را خوردند. با این همه چیزی که مسلم است این است که هیچ چیزی از ارزش‌های بهداد سلیمی کم نشد و این یل پهلوان مازندرانی با شکستن رکورد یک ضرب المپیک نشان داد که چه قهرمان بزرگی است. البته حق او را خوردند اما مردم ایران و مردم دنیا هیچ گاه حق او را نمی‌خورند و او برای ما همیشه یک قهرمان است. بهداد یک قهرمان بین‌المللی بوده و خواهد بود.

*نظرتان درباره اینکه حق سلیمی خورده شد و او از دستیابی به مدال المپیک بازماند، چیست؟

من واقعا نمی‌دانم که کسانی که این ظلم بزرگ را انجام دادند چه جوابی می‌خواهند به وجدان خودشان بدهند. جالب اینجاست که داوران به بهداد سه چراغ سفید دادند اما نمی‌دانم که چه منافعی پشت این مسئله وجود داشت که رأی را برگرداندند. البته ما دیدیم که در کشتی و حتی شمشیربازی هم حق‌خوری کردند و این مسئله نشان می‌دهد که ما در بحث مدیریت ورزشی خوب کار نکردیم. نباید حق ورزشکاران ما به این راحتی خورده شود. چرا نباید به گونه‌ای از ورزشکاران‌مان مراقبت کنیم که این اتفاقات رخ ندهد؟ ما نیاز داریم که اجازه ندهیم حق ورزشکاران ما اینطور راحت خورده شود و به نظرم ما قدرتمندانه وارد این عرصه نشدیم. حتی می‌دیدیم که ورزشکاران ما استرس داشتند و از نظر روحی نگران بودند البته کیومرث هاشمی زحمات زیادی کشیده است اما حرف من یک بحث کلی است. ما باید در دیپلماسی ورزشی قدرتمند تر اعمال نظر می‌کردیم تا اینقدر راحت حق ما را نخورند. ما ایرانی هستیم. ما شیر هستیم و باید جوری میخ‌مان را می‌کوبیدیم که نتوانند سر ما را ببرند.

*احسان حدادی هم در المپیک 2016 نتیجه خوبی نگرفت و این در حالی است که بعد از موفقیت در المپیک 2012 شما او را هم به پرسپولیس آوردید.

احسان همیشه یک قهرمان است.او تا همین جا هم با هزینه شخصی و زحمات خودش کار کرده و در المپیک و جهان روی سکو رفته است اما تا یک حدی می‌توان به این شیوه کار کرد. او همیشه مربی خودش بود و روی پای خودش می‌ایستاد و معلوم بود که یک جا بالاخره کم می‌آورد. او در حالی همیشه شخصا کارهایش را انجام می‌داد که باید وزارت ورزش و فدراسیون دو و میدانی حمایت مالی و معنوی بیشتری از او می‌کردند. امیدوارم احسان بعد از المپیک باز هم روزهای خوبش را تکرار کند. البته این مشکلات دامن خیلی از ورزشکاران را گرفته بود.

*منظورتان چه کسانی است؟

ببینید حمید سوریان هفت بار قهرمان المپیک و جهان شده است و کمتر کسی در دنیا وجود دارد که این همه افتخار آورده باشد. او یک قهرمان است و باید مشخص شود که چه عللی باعث شده تا او دچار ناکامی شود. این‌ها مواردی است که باید مورد بررسی قرار گیرند.

*این روزها بحث شکایت مانوئل ژوزه از پرسپولیس داغ‌تر از همیشه شده و گفته می‌شود باشگاه پرسپولیس باید یک میلیون و 300 هزار یورو به عنوان غرامت به این مربی و دستیارانش بپردازد. این در حالی است که ژوزه در زمان مدیریت شما در پرسپولیس به این باشگاه آمد و از این باشگاه رفت.

من این مسئله را انکار نمی‌کنم که ژوزه در زمان ما آمد و در زمان ما رفت اما باید بگویم بدهی پرسپولیس به ژوزه در زمان رفتنش فقط 300 هزار یورو بود و ما حتی مذاکراتی انجام دادیم تا این مسئله مسالمت‌آمیز تمام شود و حتی امیر عابدینی هم شاهد این ماجراست. با این همه متأسفانه یکسری او را شارژ کردند تا کوتاه نیاید. ژوزه شبانه و بدون تفاهم با ما ایران را ترک کرد تا تیم دچار مشکل شود. حالا حرف من این است که چه اتفاقی افتاده که 300 هزار یورو به این مبلغ رسیده است؟ متأسفانه مدیران بعد از ما فقط می‌خواستند ما را محکوم کنند به جای اینکه بیایند و ژوزه را محکوم کنند. بعد هم که یک مدت این پرونده به حال خود رها شد تا این رقم کلان به وجود بیاید البته ژوزه 700 هزار یورو قبل از آن گرفته بود و ما باید 300 هزار یورو به او می‌دادیم و حتی مذاکراتی کردیم تا 150 هزار یورو به او بدهیم و همه چیز تمام شود.

*اما او توانسته پرسپولیس را محکوم کند.

ژوزه در نیم‌فصل پرسپولیس را رها کرد و با استناد به این موضوع می‌توانستیم او را محکوم کنیم کما اینکه بار اول او را محکوم کردیم اما ژوزه به دادگاه تجدیدنظرخواهی اعتراض کرد و بعد هم که ما دیگر نبودیم تا کار را ادامه دهیم. متأسفانه یکسری اینکه ما ژوزه را آوردیم محکوم کردند به جای اینکه نوع رفتن ژوزه را محکوم کنند. باید بگویم هنوز این حکم درباره ژوزه قطعی نیست و یکسری جوسازی‌ها وجود دارد. این مربی پرتغالی نیم‌فصل پرسپولیس را رها کرد و شبانه به سفارت خودشان رفت و بی‌اطلاع ما ایران را ترک کرد و به این دلیل او باید محکوم و مجازات شود. متأسفانه یکسری افراد در این زمینه نقش داشتند.

*نمی‌خواهید بگویید چه کسانی در این موضوع دخیل بوده‌اند؟

نه می‌توانم بگویم و نه اینکه رسانه جای مطرح کردن این مسائل است.

*وضعیت پرسپولیس را در لیگ برتر شانزدهم چطور می‌بینید؟

خوشبختانه تیم تا اینجا نتایج خوبی گرفته و هواداران هم به خوبی از پرسپولیس حمایت کردند. پرسپولیس مربی و بازیکنان خوبی دارد و می‌تواند امسال قهرمان لیگ شوند.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter