در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

برانکو

دچار فشارعصبی و عدم اطمینان شدیم

سرمربی پرسپولیس می گوید از کسب پیروزی در دیدار برابر ماشین سازی خوشحال است.
دچار فشارعصبی و عدم اطمینان شدیم
جمعه | ۱۳۹۵/۰۹/۱۲ - ۲۰:۵۸ |
کد خبر : ۹۱۴۴ |
مصاحبه ها

پرسپولیس کلاب:برانکو با حضور در نشست خبری بعد از دیدار با ماشین سازی درباره موضوعات مختلفی صحبت کرد که مشروح آن در ادامه می آید:

 

ارزیابی از بازی؟

ابتدا شهادت زائران کربلا و سانحه سقوط هواپیما در برزیل را به خانواده و بازماندگان این افراد تسلیت می گویم. متاسفانه یکی از همکاران من از مربیان این تیم بود و امیدوارم دیگر چنین سانحه ای پیش نیاید. به خاطر کسب برد خوشحال هستم زیرا مستحق آن بودیم و به نظرم کار سختی داشتیم. بازیکنان ما مستحق برد بودند و کار سختی داشتیم. تا پایان فصل نیز این روزهای سخت ادامه خواهد داشت. ما در این بازی موقعیت های زیادی داشتیم که تبدیل به گل نشد و اگر پنالتی گل می شد، تمام زحمات ما شاید به باد می رفت.

 

نمایش ماشین سازی؟

ماشین سازی خوب کار کرد و من دیروز نیز گفتم که استحقاق آنها بالاتر از انتهای جدول است. با این حال سخت است که آنها از شرایط کنونی به جایگاه بهتری برسند. می دانستیم بازی سختی پیش روی ماست و ما یک ماراتن داشتیم. با این حال دوست داشتیم تا شادی این برد را به هواداران هدیه کنیم. مسلما در همه بازی ها و بازی های بعدی نیز دنبال برد هستیم و می خواهیم با ایجاد موقعیت گل به برد برسیم که از هر چیزی مهم تر است.

 

از دست رفتن موقعیت ها؟

امروز نیز موقعیت های زیادی را از دست دادیم و طبیعی است وقتی این مقدار شانس را گل نمی کنیم، در تیم فشار عصبی و عدم اطمینان ایجاد می شود. این قانون فوتبال است که اگر تیمی از شانس های خود استفاده نکند، احتمال شکست خوردن آن نیز وجود دارد. وقتی ما شانس ها را به گل تبدیل نمی کنیم، این اتفاقات رخ می دهد و به نظرم اگر موقعیت های ما گل می شد، نتیجه بهتری رقم می خورد.

 

تقویت پرسپولیس؟

همیشه به دنبال تقویت تیم هستیم و به این موضوع فکر می کنیم اما خیلی از بازیکنان تحت قرارداد تیم های خود هستند. اینکه ما تنها به دنبال جذب بازیکن برای بازی کردن باشیم، این گونه نیست و به آن فکر نمی کنیم. ما سعی می کنیم تا پایان فصل نتایج خوبی کسب کنیم.

 

کارت های پرتعداد بازیکنان پرسپولیس؟

کارت گرفتن ما توجیهی نداشت و همینطور طارمی نباید کارت زرد می گرفت. لیز خوردن و زمین خوردن که دست خود آدم نیست و به نظرم مسلمان هم ناعادلانه کارت گرفت. در بازی هفته گذشته نیز انصاری ناعادلانه کارت گرفت.

 

بازگشت بیرانوند با وجود عملکرد خوب رادوشوویچ؟

پرسپولیس باید دو دروازه بان در سطح بیرانوند و رادوشوویچ داشته باشد. به نظرم رادوشوویچ به خوبی نشان داده که چرا در اینجا حضور دارد و خوب کار کرده است. بیرانوند نیز دروازه بان خوبی است و می تواند در ادامه هم به ما کمک کند. عملکرد او امروز نیز خوب بود و بیرانوند نیز مصدوم است و من نمی خواهم فعلا درباره این سوال که بعدا چه خواهد شد، پاسخ بدهم.

 

عدم استفاده از یانسکی؟

ما پل یانسکی را داشتیم اما من تصمیم دیگری گرفتم. آرام طبع هم می تواند در ترکیب ما قرار بگیرد اما من احساس کردم این بازیکنان بهتر می توانند کنار هم کار کنند زیرا همزبان هستند و در طول فصل نیز کنار هم بودند و شرایط خوبی داشتند. به همین دلیل من ماهینی را در مرکز دفاع به کار گرفتم.

 

اگر هم زبانی ملاک است، چرا طارمی دفاع نبود؟

طارمی نیز می تواند دفاع بازی کند. حتی او می تواند دروازه بان باشد. نمی دانم شما تمرینات ما را دیده اید یا نه اما او دروازه بان خوبی نیز هست و در سمت راست نیز می تواند به خوبی بازی کند.

 

ناراحتی از آزمون؟

من حرف اشتباهی در نشست خبری دیروز به زبان آوردم؟ به آزمون بابت بازی های خوبی که انجام داده، تبریک گفتم و به او گفتم هنوز برای پیشرفت خیلی کار دارد تا به سطح علی دایی برسد. شاید او یکی باشد که خودش را بهتر از علی دایی می داند و من گفتم او سطحی دارد که می تواند در لیگ های معتبر اروپا بازی کند. حتی گفتم خوشحالم که او با طارمی دوست است اما رفتن او به روستوف به باشگاه ها مربوط است و من حرف بدی نزدم. به نظرم دایی همچنان بهترین بازیکن فوتبال ایران و بهترین گلزن فوتبال جهان است و کسی از او بالاتر نیست. همه باید به دایی افتخار کنند و من نیز افتخار می کنم مربی او بودم. نمی دانم چرا این مسائل به برخی برخورده است اما برای من مهم نیست که این مسائل به چه کسی برخورده، زیرا من کار خودم را انجام می دهم.

 

نارضایتی هواداران از نمایش بد طارمی؟

اگر طارمی از فرصتها استفاده می کرد، خیلی بهتر بود. البته تنها او نبود که موقعیت ها را از دست داد و مسلمان و علیپور نیز موقعیت هایی داشتند.. باید از دروازه بان حریف نیز تقدیر کنم که به نظرم قبلا در لاکرونیای اسپانیا بازی می کرد. به نظرم بدتر این بود که طارمی موقعیتی ایجاد نمی کرد. دیروز نیز گفتم که باید منتظر شکوفایی گلزنان مان باشیم. به نظرم هر بازی یک حفره سیاه ایجاد می شود که توپ ها گل نمی شود.

 

عملکرد مسلمان، احمدزاده و پریموف؟

بحث فرشاد احمدزاده و محسن مسلمان هم شد که باید بگویم من از بازی آنها هم راضی هستم. دیدید که فرشاد چقدر توپ به رامین رضاییان داد، چقدر توپ گرفت و چقدر به محوطه جریمه حریف نفوذ کرد. من از عملکرد او و مسلمان راضی هستم و اگر ما سه چهار گل زده بودیم، شرایط‌مان فرق می‌کرد. من به بازیکنانم بابت برد تبریک می‌گویم، همچنین بابت روحیه و جنگندگی آنها. پریمیوف هم روحیه خوبی داشت و این اولین بازی او به صورت ثابت بود و به نظرم او هم باید بهتر شود، این توقع من به عنوان یک مربی است. من و کادرفنی بازیکنان را آنالیز می‌کنیم و به آنها نقاط مثبت و نقاط ضعف‌شان را نشان می‌دهیم و بعد از آن توقع داریم بهتر و بهتر شوند.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter