در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

برانکو ایوانکوویچ

انتقادات به ربیع‌خواه نامردی است/ جا برای مهاجم اسپانیایی نداریم

سرمربی پرسپولیس گفت:بالاخره یک نفر به‌جای کی‌روش سرمربی تیم ملی می‌شود، شاید هم هیچ کس نشود! ولی سرانجام که یک نفر باید به جای او بیاید. همان‌طور که بعد از من قلعه‌نویی، دایی، قطبی و کی‌روش سرمربی تیم ملی شدند.
انتقادات به ربیع‌خواه نامردی است/ جا برای مهاجم اسپانیایی نداریم
شنبه | ۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۱۳:۳۴ |
کد خبر : ۹۷۱۶ |
مصاحبه ها

پرسپولیس کلاب: برانکو ایوانکوویچ در حاشیه تمرین امروز پرسپولیس در خصوص دیدار با فولاد گفت: یک بار دیگر بابت برد دیروز به بازیکنام تبریک می‌گویم. بابت جنگندگی و تعصب و بازی خوبشان. همینطور به هواداران تبریک می‌گویم که هم یار دوازدهم بودند و هم یار یازدهم وقتی فرشاد اخراج شد. از حمایت‌های آنها و حضورشان تشکر می‌کنم. واقعا نمی توان این رضایت و شادی را وصف کرد.

 

برانکو ادامه داد: متأسفانه فرصت جشن گرفتن نداریم و از امروز باید برای آماده‌سازی دیدار با فولاد کارمان را آغاز کنیم. ما همیشه جلوی فولاد سخت بازی کرده‌ایم.از سوی دیگر فولاد نیز بعد از شروع ضعیف ابتدای فصل به خوبی خودش را بالا کشیده و همه می‌دانیم بازی سختی در انتظار ماست.

 

وی تأکید کرد: فولاد خودش را خوب تثبیت کرده و الان همه منتظر رویارویی ساسان انصاری با پرسپولیس هستند و می‌دانیم او بزرگترین خطر برای ماست، اما انصاری تنها نیست همان‌طور که در هیچ تیمی فقط یک بازیکن تأثیرگذار نیست و در فولاد بازیکنانی مثل چاگو، شریعتی و...  نیز حضور دارند.

 

برانکو ادامه داد: بنابراین می‌دانیم چه شرایطی انتظارمان را می‌کشد و کارمان سخت است، حالا در این وضعیت ربیع‌خواه و رضائیان را به‌خاطر مصدومیت و احمدزاده را به‌خاطر محرومیت در اختیار نداریم و امیدوارم تا پایان هفته مشکل دیگری نداشته باشیم.

 

سرمربی تیم پرسپولیس در مورد اینکه دفاع این تیم جلوی تیم‌های سرعتی مشکل دارد، آیا با این وضعیت مقابل فولاد که یک تیم سرعتی به حساب می‌رود دچار مشکلات بیشتری نخواهد شد، گفت: در فوتبال مدرن سرعت مهم است و فولاد نیز به‌طور سنتی تیم سرعتی و تهاجمی به‌شمار می‌رود و این را خودمان می‌دانیم و طبیعی است که باید برای این کار راه‌حل داشته باشیم.

 

وی افزود: با این حال بازیکنانی در خط دفاعی داریم که سرعت خوبی دارند و دیروز هم دیدید که سایپا جز  ضربه‌های آزاد شانس دیگری نداشت، اما بازهم تأکید می‌کنم که کارمان سخت است با این‌حال 16 هفته مقابل همه تیم‌های لیگ برتر کیفیت‌مان را نشان دادیم که بهتر و بهتر می‌شویم.

 

برانکو در پاسخ به این سوال که کی‌روش ادعا کرده او به نیمکت تیم ملی چشم دارد و نظرش در این مورد چیست، گفت: من از وقتی که با پرسپولیس در تمرین می‌گذرانم لذت می‌برم و از کاری که در اینجا انجام می‌دهم، خوشحالم. همه اینها هم به لطف مدیریت طاهری است، من به تیم ملی نگاه می‌کنم اما از طریق تلویزیون!

 

خبرنگاری گفت علی کفاشیان ادعا کرده شما هیچ چشمداشتی به نیمکت تیم ملی ندارید که برانکو پاسخ داد: او حق دارد چون من یک سال و نیم دیگر با پرسپولیس قرارداد دارم و این قرارداد را سال گذشته امضا کرده‌ام. بالاخره یک نفر به‌جای کی‌روش سرمربی تیم ملی می‌شود، شاید هم هیچ کس نشود! ولی سرانجام که یک نفر باید به جای او بیاید. همان‌طور که بعد از من قلعه‌نویی، دایی، قطبی  و کی‌روش سرمربی تیم ملی شدند، ولی خیال همه راحت، من با پرسپولیس قرارداد دارم و تکرار می‌کنم که از حضور در این تیم خوشحالم، همان‌طور که علی کفاشیان به این موضوع خوب پی برده، هرچند از طرف دیگر خبرنگاران پدر من را درآورده‌اند!

 

برانکو در خصوص اینکه چرا بازیکنان پرسپولیس این‌همه بی‌مورد کارت زرد می‌گیرند، گفت: بازی که دیروز انجام شد، فشار زیادی را روی بازیکنان از لحاظ عصبی ایجاد کرد. ما به‌دنبال بهترین عملکرد هستیم، خیلی از کارت‌هایی را هم که می‌گیریم، ناعادلانه است، اصلاً چرا بیرانوند و کامیابی‌نیا اخطار گرفتند؟

 

برانکو در خصوص اینکه آیا نگران این وضعیت نیستید، گفت: این مشکل همیشه وجود دارد، اما ما بازی به بازی جلو می‌رویم و نگران این موضوع نیستم که در آینده چه اتفاقی می‌افتد.

 

سرمربی تیم پرسپولیس در پاسخ به این سوال که چرا بعد از تعویض ربیع‌خواه، پال‌یانسکی به زمین نرفت و ظاهراً به او اعتقادی ندارد، گفت: من به خاطر این مربی هستم که بد و خوب را تشخیص بدهم،من احمدزاده را به دفاع چپ فرستادم تا قدرت تهاجمی پرسپولیس کم نشود. او، علیپور و امیری می‌توانستند دوباره از جناح چپ به حریف فشار وارد کنند. ما دوست داریم ریسک کنیم، ولی باید در کنارش نتیجه خوب هم بگیریم. متأسفم که احمدزاده دیروز کارت قرمز گرفت، ولی واکنش او یک واکنش واقعی بود.

 

خبرنگاری در خصوص اینکه نگران نیستید داوری‌ها در آینده برایتان مشکل‌ساز شود سوال کرد که وی پاسخ داد: ما انتظارمان این است که داوران درست داوری کنند، به‌خصوص درمورد تیم‌هایی که در صدر جدول حضور دارند بیشتر دقت شود، مثلاً دیروز پنالتی روی طارمی دیده نشد و اگر کارت قرمز فرشاد احمدزاده به حق بود پنالتی ما هم همین بود.

 

وی در خصوص اینکه آیا هنوز فصل نقل و انتقالات برای شما ادامه دارد یا خیر، گفت: فصل نقل و انتقالات ادامه دارد و ما باید بازهم بازیکن بگیریم، چون در آسیا کار سختی داریم. ما در صدد یکسری اقدامات هستیم، اما در این 14 روزی که لیگ تعطیل بود نتوانستیم آن‌طور که باید تیم را تکمیل کنیم. الان کدام تیم بازیکن خوبش را آزاد می‌کند؟

 

برانکو در خصوص اینکه آیا گزینه آسیایی هم مدنظر پرسپولیس هست، گفت: در تمام موارد کار می‌کنیم و اطلاعات کافی را می‌گیریم، وقتی بازیکنی مثل سروش رفیعی و سامان نریمان‌جهان را گرفتیم، رسماً اعلام کردیم و اجازه بدهید اگر بازیکنی را گرفتیم، بازهم رسمی اعلام می‌کنیم.

 

سرمربی تیم پرسپولیس در مورد اینکه ربیع‌خواه از ابتدای فصل بازی کرده اما هواداران برای او حاشیه درست می‌کنند، گفت:‌ متأسفانه انتقادات بی‌جایی به این بازیکن می‌شود که ناعادلانه و نامردی است. بازیکنی که در ۱۵ بازی اشتباه نداشته و قابل‌اعماد و باهوش و البته حرفه‌ای است و بدون هیچ دلیلی در حال نابود کردن او هستند. حالا هم این بازیکن مصدوم شد و احتمالاً او را ۲۰ روز نخواهیم داشت، اما باید به عملکردش احترام بگذاریم.

 

وی ادامه داد: سال گذشته هم این داستان برای خالقی‌فر پیش آمد. او هم خوب و باشخصیت است، اما طاقت نیاورد و رفت، در حالی که می‌توانست امسال به ما کمک کند، اما ربیع‌خواه قوی است، از بحران بیرون می‌آید، ضمن اینکه مورداعتماد من و هم‌بازیانش قرار دارد و هم‌تیمی‌هایش به او احترام می‌گذارند و می‌دانند بخش مهمی از تیم است. دیروز نیز یک پای دیگر او غیر از پایی که قبلاً مصدوم شده بود، آسیب دید، اما به‌خاطر میل به بازی که ربیع‌خواه دارد، خیلی زود دوباره برمی‌گردد.

 

برانکو در مورد وضعیت آرام‌طبع و مهاجم اسپانیایی که در تمرینات تیمش حاضر شده بود، گفت: آرام‌طبع در آستانه خروج از تیم است، خودش دوست دارد برود و به همین منظور در حال مذاکره است. در خصوص مهاجم اسپانیایی نیز جای خالی و اضافی نداریم، هرچند که او سوابق درخشانی دارد، اما برای خارجی‌ها جا نداریم و فقط دو سهمیه بالای ۲۳ سالمان خالی است که دوست داریم در بخش دفاعی آن را پر کنیم. این مهاجم اسپانیایی در راپید وین و باشگاه‌های اسپانیایی حضور داشت و گلزن خوبی بود اما جا نداریم.

 

سرمربی تیم پرسپولیس در پایان در مورد اینکه آیا بازیکنی در خط دفاع جذب این تیم می‌شود یا خیر، گفت: امیدوارم این اتفاق بیفتد. بازی‌ها آغاز شده اما بازیکنان قرارداد دارند و طبیعی است که مربیانشان آنها را آزاد نمی‌کنند.

 

برچسب ها :

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter