در مقابل

1396/07/29
نفت تهران

نفت تهران

پرسپولیس تهران

شنبه 29 مهر 1396

آزادی تهران - 16:45

پرسپولیس (2)-نفت تهران(0)

دیدار بین دو تیم پرسپولیس و نفت تهران در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی از ساعت 16:30 امروز (شنبه) در ورزشگاه آزادی آغاز شد که سرخپوشان با نتیجه 2 بر صفر به پیروزی رسیدند. گادوین منشا (73) و علی علیپور (84 - پنالتی) زوج جدید خط حمله پرسپولیس برای این تیم گلزنی کردند.

 • `90+4 پایان بازی ،پرسپولیس با این پیروزی به سومین برد فصل خود مقابل نفت تهران (سوپرجام و لیگ برتر) رسید و به مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی صعود کرد.
 • `90+3 پرسپولیسی‌ها صاحب موقعیت مناسبی برای گلزنی شدند که پاس داخل محوطه جریمه را مدافعان نفت دور کردند.
 • `90+1 پنالتی اعلام شده برای نفت تهران با ضربه محکم بوعذار تنها تیرک دروازه پرسپولیس را به لرزه در آورد و در نهایت یک ضدحمله برای سرخپوشان رقم خورد.
 • `90 دریافت کارت زرد توسط علی علیپور از پرسپولیس
 • `85 پرسپولیس 2 نفت تهران 0: ( دقیقه 85، علی علیپور): دیگر مهاجم سرخپوشان که روی گل اول، پاس منتهی به گل را به ثبت رسانده بود، مامور نواختن پنالتی شد که ضربه اش را برخلاف حرکت فراهانی به تور دروازه نفت چسباند.
 • `83 روی یک ضدحمله علی علیپور توپ خوبی نصیب وحید امیری در مصاف تک به تک با فراهانی کرد که خطای دروازه بان نفت روی این بازیکن با اعلام پنالتی برای سرخپوشان همراه شد.
 • `78 پاس در عمق وحید امیری برای منشا، با مشایعت دو مدافع نفت همراه شد که هواداران اعتقاد به پنالتی داشتند که داور دستور به ادامه بازی داد.
 • `77 ارسال کرنر از سوی بشار رسن روی تیر دوم به شجاع خلیل زاده رسید که ضربه سرضرب این بازیکن با کمترین اختلاف راهی اوت شد.
 • `72 پرسپولیس 1 نفت تهران 0 (دقیقه 72، گادوین منشا): ارسال از سمت راست و تاثیر نصفه و نیمه علیپور در تیر دوم به منشا رسید تا او با ضربه تمام کننده دروازه نفت را باز کند.
 • `63 پرتاب اوت وحید امیری با ضربه سر رو به عقب بنگر پیش از مهاجمان پرسپولیسی نصیب میلاد فراهانی شد.
 • `63 دریافت کارت زرد توسط شجاع خلیل زاده از پرسپولیس
 • `62 دریافت کارت زرد توسط سامان آقازمانی از نفت تهران
 • `56 حرکات فوق العاده بازیکنان پرسپولیس تا پشت محوطه جریمه در نهایت با ارسال ناموفق بشار رسن ناکام ماند تا آنها از ثبت یک گل دیدنی محروم بمانند.
 • `45 شروع نیمه دوم.
 • `45+3 پایان نیمه اول با نتیجه تساوی.
 • `45+2 روی ارسال بلند بیرانوند و پاس به عقب منشا، فرصت خوبی نصیب علی پور شد که شوت این بازیکن با فاصله کم راهی اوت شد.
 • `40 حرکات تکنیکی بازیکنان پرسپولیس و رد و بدل شدن چند پاس در نهایت با ضربه علی علیپور از پشت محوطه جریمه به سادگی در اختیار فراهانی قرار گرفت.
 • `34 دریافت کارت زرد توسط هاشم بیگ زاده از نفت تهران
 • `23 روی ارسال کرنر و رفت و برگشت درون محوطه جریمه توپ خوبی نصیب کمال کامیابی نیا شد که این بازیکن از فاصله شش قدم و تک به تک با فراهانی مقابل او ناکام ماند و ضربه آرامش در اختیار گلر نفت قرار گرفت.
 • `20 حرکت پرسپولیسی ها پشت محوطه جریمه و ارسال پاس عمقی برای منشا با ضربه ناقص این مهاجم و دفع فراهانی همراه شد و در برگشت مدافعان توپ را دور کردند.
 • `9 اینبار ارسال منشا فرصت خوبی را نصیب وحید امیری کرد که تعلل این بازیکن در شش قدم باعث دفع ضربه او توسط مدافع نفت شد.
 • `32 اشتباه از محسن بنگر فرصت خوبی را نصیب علیپور کرد که این بازیکن در حالی که می‌توانست درون محوطه جریمه به سمت دروازه شوت بزند، به قصد ارسال پاس عرضی برای منشا این فرصت را از دست داد.
 • `8 ارسال زمینی مناسب از هاشم بیگ زاده، در آستانه ضربه زنی توسط آل کثیر، توسط شجاع خلیل زاده دفع شد.
 • `5 اولین حرکت جدی سرخپوشان با کسب یک ضربه ایستگاهی از پشت محوطه جریمه که گادوین منشا آن را به سر مدافع نفت که دیوار دفاعی را تشکیل داده بود کوبید.

عابدزاده:اعتصاب،دل هواداررامیلرزاند/ فست فود زدم؛چون نمیتوانم هوا بخورم

پرسپولیس کلاب : کاپیتان اسبق تیم ملی ایران و باشگاه پرسپولیس گفت: به  هیچ عنوان موافق اعتصاب نیستم؛ چون مسلما این حرکت باعث نگرانی و ناراحتی میلیون ها هوادار تیم می شود در شرایطی که پرسپولیس دارد خوب بازی می کند و خودش را به صدر جدول نزدیک می کند.

 

احمدرضا عابدزاده که سه هفته قبل خبر فعالیتش در خدمات بیمه ای شد. حالا در آستانه افتتاح مغازه فست فود در هتل قو است به همین بهانه با سنگربان محبوب و خاطرانگیز فوتبال کشورمان گفت وگویی  انجام دادیم. 

عابدزاده:اعتصاب،دل هواداررامیلرزاند/ فست فود زدم؛چون نمیتوانم هوا بخورم
سه شنبه | ۱۳۹۴/۱۲/۰۴ - ۲۱:۵۳ |
کد خبر : ۴۹۳۱ |
پیشکسوتان

 

 عابدزاده به نکات جالبی نیز اشاره کرد:

* جای احمدرضا عابدزاده با این تجربه و افتخار در فوتبال است یا کارهایی نظیر خدمات بیمه و فست فود؟

مسلما اگر شرایط برای حضورم در فوتبال مناسب بود به حرفه ای می پرداختم که همه جوانی ام را پایش گذاشتم و به آن عشق می ورزم اما وقتی بستر فوتبال برای من یا هر فوتبالی دیگری و خاک خورده های این رشته فراهم نیست چه کار کنیم. بنشینم در منزل و با هوا ارتزاق کنم. به هرحال من هم تا جایی که در توانم است کار می کنم تا زندگی ام آنطور که دوست دارم سپری شود. IMG 20160223 214809 432

* چطور می شود شرایط کار برای کاپیتان نسل طلایی فوتبال ایران فراهم نشود؟

دارید می بینید در یک قاره دیگر برای من پیشنهادات مختلفی برای کار وجود دارد. از پرورش دروازه بانان گرفته تا کار با بچه های دبیرستانی یا دانشجویان ولی در کشور خودم شرایطی را تجربه کردم و دارم می بینم که خوشحال کننده نیست. شما در بدنه فدراسیون به جز دکتر اسدی چند نفر را سراغ دارید که فوتبالی باشند وقتی یک آدم غیرفوتبالی وارد فوتبال شود اطرافیانش هم تقریبا غیرفوتبالی خواهد بود شاید اگر یک فوتبالی وارد یک صنف دیگر شود افرادی که به کار می گیرد رفقای فوتبالی اش باشند . چون آنها را می شناسد و به آنها اعتماد دارد. 

* از حرفه جدیدتان صحبت کنیم که البته در گذشته در خیابان شریعتی دستی بر آتش داشتید. 

آن مغازه استیجاری بود. اما حالا در متل قو ملکی را گرفته ام را که انشاالله در سال های آینده بتوانم خودم مالکش باشم. زندگی تمام شیرینی اش برای من به کار و فعالیت است از یکجا نشستن بیزارم. الان روش زندگی ام و برنامه هایم کمی عوض شده اند. ساعت 10 شب می خوابم تا 5 بیدار باشم و ساعت 6 صبح در باشگاه به ورزش بپردازم و هم خودم تمرین کنم و هم شاگردانم را تمرین بدهم. ساعت 9:30 صبح هم از باشگاه به دفتر بیمه می روم و تا شب هم آنجا به کارهایم رسیدگی می کنم. ولی از پنجشنبه که مغازه را در متل قو افتتاح می  کنم سرم شلوغ تر هم خواهد شد. برای من شیرینی زندگی ام از روزی که به یاد دارم کار و کوشش بوده است. 

* از اخبار پرسپولیس مطلع هستید؟

بله مگر می شود بازی های تیم محبوبم را نبینم و اخبارش را ندانم. 

* نظر شما درباره اعتصاب دو روز قبل بازیکنان پرسپولیس به دلیل نگرفتن حق و حقوقشان چیست؟

من می خواهم بگویم گناه تماشاگران و بازیکنان چیست؟ با بازیکن توافقاتی کرده اند که باید نسبت به آن متعهد باشند. چون آنها هم جدا از خودشان خانواده دارند و در زمانی که ما زندگی می کنیم متاسفانه پول نقش مهمی ایفا می کند. چه کسی هزینه ای سنگین زندگی امروزی را باید تامین کند. اما این وسط بیشترین آسیب را تماشاگران می بینند آنها نه تنها دستمزدی نمی گیرند بلکه هزینه هم می کنند و احساسشان در گرو موفقیت این تیم است. به واقع آنها به لحاظ عاطفی و مالی آسیب می بینند شاید خیلی ها نتوانند به استادیوم بروند. اما آنهایی هم که در منزل هستند بالاخره از یک کارشان می زنند تا از پای تلویزیون بازی تیم محبوبشان را ببینند. معتقدم متولیان ورزش باید به وضعیت دو تیم مردمی  کشور بیشتر رسیدگی کنند چقدر باید هزینه شود تا 20، 30 میلیون جوان برای دو ساعت یا سه ساعت یک سرگرمی جذاب داشته باشند. تیم هایی نظیر پرسپولیس و استقلال این شرایط را دارند که در هفته برای دو ، سه ساعت وقت میلیون ها نفر نوجوان، جوان، میانسال و حتی کهنسال کشورمان را پر کنند و اگر موفق باشند برای ساعت ها باعث شاد بودن روح و روان این جمعیت قابل توجه می شوند. در شرایط امروزی که آدم ها کمتر می خندند یا کمتر شاد هستند خیلی خوب است که فوتبال می تواند وسیله ای باشد برای شاد کردن چند ساعته میلیون ها نفر از هم وطنان ما. 

* پس شما موافق اعتصاب بازیکنان هستید؟

به هیچ عنوان موافق اعتصاب نیستم. چون مسلما این حرکت باعث نگرانی و ناراحتی میلیون ها هوادار تیم می شود در شرایطی که پرسپولیس دارد خوب بازی می کند و خودش را به صدر جدول نزدیک می کند کوچکترین بحرانی می تواند این تیم را از مسیر فعلی یا به اصطلاح از ریل خارج کند. من از هفته سوم یا چهارم لیگ بود که می گفتم پرسپولیس آینده خوبی دارد این تیم جوان است و هفته به هفته بهتر می شود. بالاخره این موهایمان را در همین فوتبال سفید کرده ایم. عملکرد فنی پرسپولیس در هفته هایی که می باخت و مساوی می کرد نشان می داد این تیم آینده خوبی دارد. مثل بچه ای که در یک سالگی می دود و زمین می خورد این نشان دهنده چیست؟ اینکه بچه سالم است و این زمین خوردن اقتضای سنش است. الان پرسپولیس به شرایط خوبی رسیده و بحران درونی بسیار نگران کننده است. حداقل سه، چهار مرتبه در مصاحبه هایم تاکید کرده ام که نگذارید پرسپولیس به بحران مالی بخورد. و همانطور که پیش بینی می کردم به این حرف ها توجهی نشد. به بازیکنان پرسپولیس هم می گویم اگر باشگاه پول داشته باشد که دریغ نمی کند. قبل از اینکه تصمیم به اعتصاب بگیرید به صورت دسته جمعی بارها و بارها مشکلات تان را به مدیریت باشگاه منتقل می کردید اما اعتصاب رسانه ای می شود دل هوادار را می لرزاند. مسلما فوتبالیست باید حق و حقوقش را بگیرد. ولی خب همه بازیکنان هم می دانند بازی در تیم های بزرگ جدا از اینکه افتخار است و یک ویترین بزرگ به شمار می رود دردسرهایی هم دارد از مشکلات مالی گرفته تا اینکه بعد از شکست های تلخ شیشه های اتومبیل بازیکن به زمین ریخته می شود. از اینکه در کوچه و خیابان برایت کف بزنند تا اینکه بعد از یک ناکامی علیه ات شعار بدهند اینها جزوی از فوتبال در همه دنیاست. 

* آینده پرسپولیس را با همین مشکلات چطور می بینید؟

من هنوز به تیم پرسپولیس خوشبین هستم و امیدوارم در پایان لیگ همه هواداران را شیرین کام کند پرسپولیس یا حتی استقلال باید تیم عاشقان باشند. همانطور که هواداران عاشقانه تیم شان را دوست دارند بازیکنان هم باید عاشق تیم شان باشند و با تک تک سلول های بدنشان برای موفقیت تیم شان زحمت بکشند. 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • چک کنین
  <br /><br /> چک کردم تمام شد خخخخخ

  سه شنبه 04 اسفند 1394 - حدود 1 سال قبل
 • چک کنین
  <br /><br /> چک کردم تمام شد خخخخخ

  سه شنبه 04 اسفند 1394 - حدود 1 سال قبل
 • <br /><br /> آقا جواد خصوصی بچک
  <br />چک کنین

  سه شنبه 04 اسفند 1394 - حدود 1 سال قبل
 • <br /><br /> آقا جواد خصوصی بچک
  <br />چک کنین

  سه شنبه 04 اسفند 1394 - حدود 1 سال قبل
 • <br /><br /> آقا جواد خصوصی بچک

  سه شنبه 04 اسفند 1394 - حدود 1 سال قبل
 • <br /><br /> آقا جواد خصوصی بچک

  سه شنبه 04 اسفند 1394 - حدود 1 سال قبل

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter