در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

پنجعلی: به بچه‌ها گفتم ممنون هستیم، به خاطر هادی این دو بازی را هم ببرید

پرسپولیس کلاب : کاپیتان سابق تیم ملی و تیم منتخب آسیا گفت: اشتباهات داوری،  جدول را جا به جا و شرایط را پیچیده کرد و حالا تنها مساله مهم این است که بچه‌ها دو بازی بعدی را ببرند و بقیه کار را به خدا بسپارند.

محمد پنجعلی در گفتگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس افزود: هر چند کار برای ما روی کاغذ به اما و اگر کشید ولی به باور من پرسپولیس با کسب دو برد در بازی‌های آینده، شانس بیشتری برای قهرمانی دارد. البته اگر اشتباهات داوری به شکلی عجیب وضعیت جدول را تغییر نمی‌داد الان روی کاغذ هم جایی برای اما و اگر نبود.

پنجعلی: به بچه‌ها گفتم ممنون هستیم، به خاطر هادی این دو بازی را هم ببرید
شنبه | ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ - ۱۴:۲۳ |
کد خبر : ۶۰۴۴ |
پیشکسوتان

وی ادامه داد: من کاری ندارم که در همان شروع لیگ اشتباهات داوری مرتب از پرسپولیس امتیاز گرفت و باعث امتیاز گرفتن استقلال شد و اگر این مسائل نبود، خیلی پیش از این تکلیف لیگ با قهرمانی پرسپولیس روشن می‌شد. الان مساله این است که هفته قبل این اشتباهات سهوی داوران، سه امتیاز از پرسپولیس گرفت و سه امتیاز به استقلال داد.

پیشکسوت پرسپولیس خاطرنشان کرد: پرسپولیس حتی در روزی که مثل روزهای قبل نبود، شایسته پیروزی نبود. چون تیم حریف برابر این پرسپولیس هم موقعیت چندانی نداشت و روی اشتباه ما و داور به پیروزی رسیدند و اگر آن گل آفساید، زده نمی‌شد، پرسپولیس تا آخر بازی هم که شده، یک گل را می‌زد. از سوی دیگر جالب بود که هر دو گل استقلال هم مساله داشت. گل اول که اصلا پنالتی نبود، گل دوم هم خطای کف پا بود و من از بعضی کارشناسان تعجب کردم که خطا به این روشنی و واضحی را ندیدند. پرسپولیس اکثر بازی‌های این فصل خودش را باید می‌برد و حالا هم امیدواریم در دو بازی بعد اتفاقات خاص رخ ندهد و پرسپولیس 6 امتیاز این دو بازی را بگیرد، هر چند بازی در تبریز سخت است.

پنجعلی درباره ارزیابی خود از شرایط دو هفته پایانی لیگ و اینکه بعضی تیم‌ها به هر حال انگیزه‌های چندانی ندارند و این مساله به معنای کم کاری هم نخواهد بود، تصریح کرد: بله، بعضی تیم‌ها هستند که روبروی رقبای پرسپولیس قرار می‌گیرند که با توجه به شرایط جدول انگیزه خاصی ندارند اما آنها استرس هم ندارند. همین استرس نداشتن می‌تواند کمک کند بهتر و روان‌تر بازی کنند. استرس و فشار اثر معکوس هم دارد. مثلا به عقیده من اگر بچه‌های پرسپولیس، در بازی با نفت کمی سنگین بودند به خاطر همین فشار و استرس بود. البته هواداران پرسپولیس هم خوب می‌دانند که چقدر روی حالات تیم تاثیرگذار هستند. آنها چه در تبریز که فکر می‌کنم پرسپولیسی‌های زیادی به ورزشگاه بروند و چه در بازی آخر نقش تعیین کننده دارند. باید قبول کنیم این تیم فوق‌العاده نتیجه گرفت و اگر الان قهرمان زود هنگام لیگ نیست به خاطر امتیازاتی است که اشتباهات دیگران مانع از کسب آن شد و با این شرایط، وضعیتی که رقم زده‌اند قابل توجه بود و احترام دیگران نسبت به پرسپولیس را بر انگیخت. تشویق توسط تماشاگران هم آرزوی خیلی از تیم‌ها است که پرسپولیس از آن بهره‌مند است. من چون خودم سال‌ها در این شرایط بازی کردم می‌خواهم به تماشاگران بگویم فشاری که بازیکن داخل زمین تحمل می‌کند قابل توصیف نیست. فشاری که دیگر تیم‌ها تحمل می‌کنند با فشار روانی که بازیکن پرسپولیس تحمل می‌کند قابل مقایسه نیست. انتظارات میلیون‌ها هوادار واقعا فکر و شانه‌های آدم را سنگین می‌کند ولی تشویق تماشاگران می‌تواند سرنوشت‌ساز باشد. این تشویق بویژه وقتی که بازی گره می‌خورد بسیار مهم است. ممکن است تیم حتی عقب بیفتد ولی تماشاگران با نوع تشویق و شعاری که می‌دهند، می‌توانند این فشار و استرس را به هیجان و انگیزه بدل کنند.

پنجعلی در پایان خطاب به بازیکنان اضافه کرد: وقتی به محل تمرین رفتم، به خود آنها گفتم که کارشان واقعا عالی بوده است و به خاطر آنچه انجام دادند شخصا از آنها تشکر می‌کنم ولی تاکید کردم که آنها یک قولی هم به هادی، خانواده‌اش و هواداران داده‌اند و حالا دیگر مهم نیست دیگران چه می‌کنند. آنها فقط باید دو بازی بعدی را ببرند، بقیه‌اش با خدا است.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

چسبانده شده ها

  • اولین نظر را شما بدهید

محبوب ها

  • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter