در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

۱۹ سال پس از باشکوه ترین وداع/ برد ۳ بر صفر دربی در آخرین روز پیوس

پرسپولیس کلاب: «یکی از خاص ترین و خاطره انگیزترین خداحافظی های  فوتبال ایران، به نام فرشاد پیوس، گلزن پرسپولیسی ها ثبت شده است.

فرشاد پیوس در دربی بیستم تیرماه ۱۳۷۶، از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. طی مجموعه اتفاقاتی که اگر امروز رخ می داد، دهها ایراد از آن گرفته می شد. اما در فوتبال جام آزادگان بسیاری از قوانین امروز رعایت نمی شد و همین مساله لحظه های ماندگاری را رقم زد.

19 سال پس از باشکوه ترین وداع/ برد 3 بر صفر دربی در آخرین روز پیوس
یکشنبه | ۱۳۹۵/۰۴/۲۰ - ۱۴:۲۶ |
کد خبر : ۷۱۲۲ |
پیشکسوتان

فرشاد پیوس در روزهای مربیگری استانکو پوکله پوویچ جایگاه خود را در پرسپولیس از دست داده بود و پرسپولیس بدون او قهرمانی خود را در لیگ مسجل کرد. وقتی استانکو از ایران رفت و درخشان جایگزین او شد، چند هفته ای تا پایان لیگ مانده بود و یک بار دیگر پیوس به ترکیب بازگشت. اما او تصمیم خود را گرفته بود و می خواست در روز 20 تیر از فوتبال خداحافظی کند.

از عجایب روزگار این بود که لیگ 76 در همان روز آغاز شده بود و ساعاتی بعد قرار بود آخرین مسابقه لیگ 75 برگزار شود! و قرار شده بود پیوس پیراهن شماره 17 خود را به جانشین خود بدهد؛ آن هم در میان مسابقه...

در آن روز دو تیم با نفرات زیر به میدان رفتند:

پرسپولیس: احمد رضا عابدزاده، محمد علی پیروانی، محسن رنجبران، مهدی مهدوی کیا، بهروز رهبری فرد، یحیی گل محمدی (مهدی‌هاشمی نسب)، اسماعیل حلالی، رضا شاهرودی، فرشاد پیوس (کاپیتان ـ ادموند بزیک ـ بهنام طاهر‌زاده)، مهرداد میناوند (مجید نامجو مطلق)، حسین عبدی

مربی: حمید درخشان

استقلال: بهزاد غلامپور، رضا حسن‌زاده، محمد خرمگاه، محمد رضا مهرانپور، مهدی پاشا‌زاده، فرهاد مجیدی (امین راستی)، محمد تقوی، عبدالصمد مرفاوی، صادق ورمزیار (کاپیتان)، علیرضا اکبرپور (علی اکبریان)، محسن گروسی (ادموند اختر)

 مربی: ناصر حجازی

آخرین ضربه پیوس در فوتبال، یک ضربه کاشته بود که توسط غلامپور مهار شد. پس از آن دقایقی بازی متوقف شد. پیوس دور افتخار زد و پیراهن خود را به مهدوی کیا داد. این خداحافظی آنقدر خاطره انگیز بود که مهدوی کیا پیش از خداحافظی اش آرزو کرده بود روزی مثل پیوس از فوتبال برود. در ادامه پرسپولیس با سه گل استقلال را در هم کوبید تا پیوس با خاطره ای خوش از دنیای بازیگری برود.

گلهای دربی 43 توسط ادموند بزیک( دقیقه 30)، مهدی مهدوی کیا (دقیقه 71 ) و بهنام طاهر زاده( دقیقه 87) به ثمر رسید.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

چسبانده شده ها

  • اولین نظر را شما بدهید

محبوب ها

  • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter