در مقابل

1396/07/29
نفت تهران

نفت تهران

پرسپولیس تهران

شنبه 29 مهر 1396

آزادی تهران - 16:45

پرسپولیس (2)-نفت تهران(0)

دیدار بین دو تیم پرسپولیس و نفت تهران در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی از ساعت 16:30 امروز (شنبه) در ورزشگاه آزادی آغاز شد که سرخپوشان با نتیجه 2 بر صفر به پیروزی رسیدند. گادوین منشا (73) و علی علیپور (84 - پنالتی) زوج جدید خط حمله پرسپولیس برای این تیم گلزنی کردند.

 • `90+4 پایان بازی ،پرسپولیس با این پیروزی به سومین برد فصل خود مقابل نفت تهران (سوپرجام و لیگ برتر) رسید و به مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی صعود کرد.
 • `90+3 پرسپولیسی‌ها صاحب موقعیت مناسبی برای گلزنی شدند که پاس داخل محوطه جریمه را مدافعان نفت دور کردند.
 • `90+1 پنالتی اعلام شده برای نفت تهران با ضربه محکم بوعذار تنها تیرک دروازه پرسپولیس را به لرزه در آورد و در نهایت یک ضدحمله برای سرخپوشان رقم خورد.
 • `90 دریافت کارت زرد توسط علی علیپور از پرسپولیس
 • `85 پرسپولیس 2 نفت تهران 0: ( دقیقه 85، علی علیپور): دیگر مهاجم سرخپوشان که روی گل اول، پاس منتهی به گل را به ثبت رسانده بود، مامور نواختن پنالتی شد که ضربه اش را برخلاف حرکت فراهانی به تور دروازه نفت چسباند.
 • `83 روی یک ضدحمله علی علیپور توپ خوبی نصیب وحید امیری در مصاف تک به تک با فراهانی کرد که خطای دروازه بان نفت روی این بازیکن با اعلام پنالتی برای سرخپوشان همراه شد.
 • `78 پاس در عمق وحید امیری برای منشا، با مشایعت دو مدافع نفت همراه شد که هواداران اعتقاد به پنالتی داشتند که داور دستور به ادامه بازی داد.
 • `77 ارسال کرنر از سوی بشار رسن روی تیر دوم به شجاع خلیل زاده رسید که ضربه سرضرب این بازیکن با کمترین اختلاف راهی اوت شد.
 • `72 پرسپولیس 1 نفت تهران 0 (دقیقه 72، گادوین منشا): ارسال از سمت راست و تاثیر نصفه و نیمه علیپور در تیر دوم به منشا رسید تا او با ضربه تمام کننده دروازه نفت را باز کند.
 • `63 پرتاب اوت وحید امیری با ضربه سر رو به عقب بنگر پیش از مهاجمان پرسپولیسی نصیب میلاد فراهانی شد.
 • `63 دریافت کارت زرد توسط شجاع خلیل زاده از پرسپولیس
 • `62 دریافت کارت زرد توسط سامان آقازمانی از نفت تهران
 • `56 حرکات فوق العاده بازیکنان پرسپولیس تا پشت محوطه جریمه در نهایت با ارسال ناموفق بشار رسن ناکام ماند تا آنها از ثبت یک گل دیدنی محروم بمانند.
 • `45 شروع نیمه دوم.
 • `45+3 پایان نیمه اول با نتیجه تساوی.
 • `45+2 روی ارسال بلند بیرانوند و پاس به عقب منشا، فرصت خوبی نصیب علی پور شد که شوت این بازیکن با فاصله کم راهی اوت شد.
 • `40 حرکات تکنیکی بازیکنان پرسپولیس و رد و بدل شدن چند پاس در نهایت با ضربه علی علیپور از پشت محوطه جریمه به سادگی در اختیار فراهانی قرار گرفت.
 • `34 دریافت کارت زرد توسط هاشم بیگ زاده از نفت تهران
 • `23 روی ارسال کرنر و رفت و برگشت درون محوطه جریمه توپ خوبی نصیب کمال کامیابی نیا شد که این بازیکن از فاصله شش قدم و تک به تک با فراهانی مقابل او ناکام ماند و ضربه آرامش در اختیار گلر نفت قرار گرفت.
 • `20 حرکت پرسپولیسی ها پشت محوطه جریمه و ارسال پاس عمقی برای منشا با ضربه ناقص این مهاجم و دفع فراهانی همراه شد و در برگشت مدافعان توپ را دور کردند.
 • `9 اینبار ارسال منشا فرصت خوبی را نصیب وحید امیری کرد که تعلل این بازیکن در شش قدم باعث دفع ضربه او توسط مدافع نفت شد.
 • `32 اشتباه از محسن بنگر فرصت خوبی را نصیب علیپور کرد که این بازیکن در حالی که می‌توانست درون محوطه جریمه به سمت دروازه شوت بزند، به قصد ارسال پاس عرضی برای منشا این فرصت را از دست داد.
 • `8 ارسال زمینی مناسب از هاشم بیگ زاده، در آستانه ضربه زنی توسط آل کثیر، توسط شجاع خلیل زاده دفع شد.
 • `5 اولین حرکت جدی سرخپوشان با کسب یک ضربه ایستگاهی از پشت محوطه جریمه که گادوین منشا آن را به سر مدافع نفت که دیوار دفاعی را تشکیل داده بود کوبید.
پروین

طارمی را تخریب نکنید

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: سلطانی فر مدیری است که ورزش را به‌خوبی می‌شناسد و امیدوارم مجلس شورای اسلامی به او رأی اعتماد بدهد.
طارمی را تخریب نکنید
یکشنبه | ۱۳۹۵/۰۸/۰۹ - ۱۲:۲۰ |
کد خبر : ۸۶۲۸ |
پیشکسوتان

پرسپولیس کلاب:علی پروین یکی از اسطوره‌های فوتبال ایران است که نه‌تنها مدیران ورزشی از جمله وزیر ورزش برای او احترام خاصی قائل هستند، بلکه مقامات و مسئولان عالی کشور هم همواره از او به نیکی و احترام یاد می‌کنند. پروین اگرچه سرمربی پرسپولیس بوده، اما هواداران استقلال نیز همواره به او احترام می‌گذارند.

 

در مورد شرایط مسابقات لیگ برتر و همچنین رأی اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی دولت که قرار است سه‌شنبه برگزار شود با او گفت‌وگویی به شرح زیر انجام شده است:

 

 

 

مسابقات لیگ برتر را دنبال می‌کنید؟

 

بله، لیگ برتر را به دقت دنبال می‌کنم و اکثر مسابقات به ویژه مسابقات پرسپولیس را زیرنظر می‌گیرم. بازی‌های پرسپولیس را ریزتر و دقیق‌تر از همه تیم‌ها دنبال می‌کنم. پرسپولیس اکنون صدرنشین لیگ است، اما آنچه مهمتر است اینکه شکل بازی پرسپولیس بسیار زیبا و هجومی است. بعد از هفته سوم گفتم که این پرسپولیس مدعی قهرمانی است، اکنون هم می‌گویم که اگر حاشیه وارد تیم نشود، پرسپولیس مدعی اصلی قهرمانی در لیگ برتر است. 

 

* اما در بازی با نفت آبادان برای دقایقی پرسپولیس به مشکل خورد.

 

بله، علتش این است که همه تیم‌های حاضر در لیگ با برنامه فوتبال بازی می‌کنند، نفت آبادان هم همین‌طور است، تیم نفت تهران هم که علی دایی هدایت می‌کند را ببینید، این تیم با وجود اینکه 15 روز قبل از مسابقات جمع شد، اما بسیار خوب فوتبال بازی می‌کند. نعیم سعداوی هم در فولاد موفق بوده و باید به خاطر تیم خوبی که جمع کرده به او تبریک بگویم. او به جوانان اعتماد کرده و با کمترین هزینه یک تیم جوان را روانه مسابقات کرده است. قهرمانی در این لیگ برتر کار آسانی نیست.

 

* استقلال با سرمربی منصوریان را چطور ارزیابی می‌کنید؟

 

خیلی خوب شد که استقلال به منصوریان اعتماد کرد. استقلال با این مربی سیر صعودی داشته و شرایطش خوب شده است. این تیم بازیکنان خوبی دارد و مقابل فولاد خوزستان هم بسیار بابرنامه‌تر از قبل بازی کرد. 

 

 

 

* پرسپولیس در بازی با نفت آبادان چندین فرصت گلزنی را از دست داد، در حالی که اگر قدر موقعیت‌هایش را می‌دانست، ممکن بود با نتیجه 3 بر صفر به پیروزی برسد.

 

نباید این‌گونه از پرسپولیس انتقاد کرد. پرسپولیس هم خوب بازی می‌کند و هم در ایجاد موقعیت گلزنی روی دروازه حریف موفق است. 

 

* یعنی انتقاد از مهدی طارمی را قبول ندارید؟

 

دوست ندارم از مهاجم توانمندی مثل مهدی طارمی غیرمنصفانه انتقاد شود. شکل حرکتی طارمی در زمین را ارزیابی کنید، او 6 موقعیت از هر 10 موقعیت گلزنی را خودش برای خودش خلق می‌کند. طارمی یک جوان بااستعداد است و نباید به خاطر از دست رفتن چند موقعیت گلزنی او را به باد انتقاد گرفت. اگر از هر 10 موقعیت گلزنی فقط یکی را گل کند هم خوب است. شما دقت کنید پرسپولیس با گل‌های او به پیروزی می‌رسد. 

 

* نظر شما در مورد برانکو چیست؟

 

برانکو مربی خوبی است. شناخت خوبی هم از بازیکنانش پیدا کرده، در جریان مسابقه هم می‌داند در چه زمان‌هایی باید تعویض انجام بدهد، در بازی با نفت آبادان با آوردن رامین رضائیان ثابت کرد خصومتی با کسی ندارد و دیدید که این بازیکن هم یک پاس گل زیبا داد و باعث پیروزی تیم پرسپولیس شد. طارمی پاس گل او را به‌‌زیبایی وارد دروازه کرد. پرسپولیس تیم قدرتمندی و مدعی قهرمانی است. 

 

* به عنوان یک پرسپولیسی قدیمی نظرتان در مورد اوج گرفتن استقلال چیست؟ این مسئله را خوب می‌دانید یا بد؟

 

من چه زمانی که در پرسپولیس مربی بودم و چه اکنون که بیرون از گود نشسته‌ام، همواره معتقد بودم که قدرتمند بودن پرسپولیس و استقلال به سود فوتبال ایران است، هم به جذابیت بیشتر فوتبال ایران کمک می‌کند و هم باعث می‌شود تیم ملی قدرتمندتری داشته باشیم. سیر صعودی استقلال را باید به فال نیک گرفت، چون استقلال و پرسپولیس سرمایه‌های فوتبال ایران هستند. 

 

* نظر شما در مورد رفتار تماشاگران روی سکوهای ورزشگاه چیست؟

 

از صمیم قلب به هواداران دو تیم به خاطر ارتقای فرهنگ‌شان تبریک می‌گویم و از آنها خواهش می‌کنم از درگیری با یکدیگر بپرهیزند و فقط تیم و بازیکن محبوب خودشان را تشویق کنند. هواداران می‌توانند فرهنگ خودشان را بیش از گذشته ارتقا بدهند. من در بازی پرسپولیس و نفت آبادان دیدم که هواداران پرسپولیس عکس منصور پورحیدری را به ورزشگاه آورده بودند و با یک شعار زیبا برای او دعا می‌کردند. این خیلی خوب است که قدر پیشکسوت خود را چه پرسپولیسی و چه استقلالی می‌دانند. این حرکت دوست‌داشتنی است.

 

 

 

* احوال منصور پورحیدری را هم جویا شده‌اید؟

 

هفته گذشته به عیادت منصورخان رفتم. او همبازی قدیمی من بوده است که از همین‌جا برایش آرزوی سلامتی می‌کنم و امیدوارم هرچه زودتر از تخت بیمارستان بلند شود.

 

* یک جمله درمورد منصور پورحیدری بگویید.

 

پورحیدری خوش‌اخلاق‌ترین بازیکن و مربی بود که سال‌ها کنارش بودم. اخلاق او واقعاً مثال‌زدنی است، هرگز در عمر ورزشی‌ام مثل پورحیدری ندیده‌ام، یک استقلالی که هیچ‌وقت به حاشیه نرفت و خوش‌اخلاق‌ترین بود و برایش آرزوی سلامتی می‌کنم. 

 

* نظرتان درمورد محمود گودرزی وزیر سابق ورزش چیست؟

 

می‌خواهم به او یک خسته‌نباشید بگویم. گودرزی در حد توانش برای ورزش ایران زحمت کشید. درست نیست که بعد از رفتن یک مدیر بخواهیم او را تخریب کنیم، اگر انتقادی هم بود بهتر بود در زمانی که او در رأس کار بود، انتقاد انجام می‌شد. اکنون برای گودرزی آرزوی موفقیت می‌کنم. 

 

* نظر شما در مورد سلطانی‌فر به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش چیست؟

 

من شناخت نسبتاً خوبی از سلطانی‌فر دارم. زمانی که او در سازمان گردشگری بود 4 بار با او دیدار داشتم. این مدیر را از زمانی که در گیلان بود می‌شناسم، او از مدیران توانمند است. به نظرم در این شرایط اگر مجلس به او رأی اعتماد بدهد، باعث می‌شود با حضور سلطانی‌فر ورزش ایران بیش از گذشته پیشرفت کند.

 

* فکر می‌کنید مجلس به او رأی اعتماد بدهد؟

 

امیدوارم چنین اتفاقی بیفتد. سلطانی‌فر مدیری توانمند است که ورزش را به‌خوبی می‌شناسد، او در بخش‌های مختلف توانمندی‌اش را نشان داده است.

برچسب ها :

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
 • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter