در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

فریدون اصفهانیان

حیدری از عده قضاوت داربی ۸۵ برآمد/ داوران با درایت خود فشارهای خارجی را کنترل کنند

رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال معتقد است بیژن حیدری در داربی ۸۵ پایتخت قضاوت مناسبی داشته است.
حیدری از عده قضاوت داربی ۸۵ برآمد/ داوران با درایت خود فشارهای خارجی را کنترل کنند
چهارشنبه | ۱۳۹۶/۰۸/۱۰ - ۱۶:۴۰ |
کد خبر : ۱۱۶۵۶ |
داوری ها

فریدون اصفهانیان در جمع خبرنگاران درباره وضعیت داوری مسابقات لیگ برتر که انتقاد برخی از باشگاه‌ها را به دنبال داشته اظهار کرد: به هر حال داوری ما در این فصل از نظر سنی و فنی جوان شده و این کار می‌تواند برای آینده موثر باشد. همان طور که تیم ملی ما جوان شد، باید داوران ما جوان شوند تا از آمادگی جسمانی بالایی برخوردار باشند. اکثر داوران ما تحصیل کرده هستند و باید قضاوت کنند تا تجربه کسب کنند. داوری ما رو به رشد است و سعی می‌کنیم داوران جدیدمان بازی‌های بزرگ را هم سوت بزنند.

او درباره ایجاد جو منفی علیه داوران لیگ برتر گفت: تا زمانی که انسان قضاوت می‌کند اشتباه امری طبیعی است. سعی می‌کنیم اشتباه خودمان را کاهش و نقاط قوت آن‌ها را افزایش دهیم. با برگزاری کلاس‌های داوری پیش از فصل و نیم فصل، به علت اشتباه آن‌ها پی می‌بریم و مشکلات را حل می‌کنیم. گفتن اشتباهات کافی نیست و باید به دنبال علت آن بود و آموزش داد.

رییس کمیته دواران درباره این که چه برنامه‌ای برای برداشتن فشار از روی داوران دارد، گفت: داوران ما تحصیل کرده هستند و خودشان باید فشارهای خارجی را تحمل و با درایت خود رفع کنند. ما هم سعی می‌کنیم در کلاس‌های خودمان از روانشناسان استفاده کنیم تا با آن‌ها صحبت کنند.

اصفهانیان درباره برگزاری جلسه هم‌اندیشی مبارزه با فساد در فوتبال نیز اظهار کرد: یک جلسه کلی بود. بعضی از اتفاقات به خاطر عدم آموزش است. مثلا مسئولی که نیت بدی ندارد، از روی ناآگاهی با قانون، کای را انجام می‌دهد که برای او مشکل‌ساز می‌شود. این جلسات می‌تواند مفید باشد و آینده خوبی را برای فوتبال ایران رقم بزند. گاهی صحبت‌هایی را می‌کنیم اما باید همه چیز مستند و به واقعیت نزدیک باشد. اگر کسی دلیل نداشته باشد و صحبتی را مطرح کند، با او برخورد می‌کنیم.

او درباره اعمال تشویق و جریمه باری داوران گفت: داوری که خوب کار می‌کند، تشویق می‌شود و بازی‌های بهتری را به او می‌دهیم. سعی می‌کنیم داوران را به کار بگیریم. ما هیچ وقت داوری را محروم نمی‌کنیم اما داوری که خوب قضاوت نکند، قضاوت دیدارهای رده‌های پایین‌تر را بر عهده می‌گیرد.

رییس کمیته داوران درباره عملکرد بیژن حیدری در داربی ۸۵ گفت: در کل با توجه به این که اولین بار این دیدار را قضاوت می‌کرد، از عهده بازی بر آمد.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

چسبانده شده ها

  • اولین نظر را شما بدهید

محبوب ها

  • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter