در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

بازی پرسپولیس و الاهلی

تحلیلی بر بازی پرسپولیس و الاهلی

چند نکته در مورد بازی پرسپولیس و الاهلی که حاصل برداشت‌های عمومی و کلی می‌باشد.
تحلیلی بر بازی پرسپولیس و الاهلی
جمعه | ۱۳۹۶/۰۶/۰۳ - ۱۵:۵۰ |
کد خبر : ۱۰۸۲۲ |
اخبار پرسپولیس

پرسپولیس کلاب: پرسپولیس در شبی که روی فرم همیشگی نبود توانست بازی باخته را به تساوی بکشاند. هر چند که دریافت دو گل در زمین خودی نتیجه خوبی نیست ولی در نیمه دوم خصوصاً اواخر بازی پرسپولیس توانست دو گل به حریف عربستانی بزند تا همچنان امید برای صعود به مرحله بعد حفظ شود.

پرسپولیس از همان ابتدا با وضعیت نامتعادلی پا به میدان گذاشت. سید جلال حسینی به علت محرومیت در قلب خط دفاعی و کمال کامیابی نیا در مرکز هافبک حضور نداشتند. تیم سعودی در همان ابتدای بازی شوک بزرگی به پرسپولیس و هواداران وارد کرد و توانست در یک غافلگیری گل اول بازی را وارد دروازه پرسپولیس کند. هر چند بیرانوند دروازه بان بسیار خوبی است و خیال هواداران را در چارچوب بعد مدت ها راحت کرده ولی در اینجا می‌توانیم از دروازه بان اول تیم ملی گلایه داشته باشیم که چرا توپ را به سمت بیرون زمین یا بالا مشت نکرد. پرسپولیس تا حدودی بر بازی سوار شد ولی در ایجاد موقعیت خطرناک چندان عملکرد خوبی نداشت. شاید گرمای هوا و غایب بودن یار دوازدهم تا این حد تاثیر خود را نشان داده بود.

با دریافت گل دوم هر چه زدیم به در بسته خوردیم تا با تعویض های برانکو تیم جان تازه ای گرفت. بشار جنگنده و تکنیکی ظاهر شده و عملکرد خوبی از خود نشان داد. مهدی طارمی باید زودتر تعویض می شد چون کاملا او را بسته بودند و جایی برای حرکت کردن نداشت. در عوض منشا با سرعت و فیزیک عالی، فرارهای انفجاری و دریبل های درجا نشان داد که در لحظاتی که بازی گره می خورد توانایی در آوردن بازی را دارد. منشا در مدت 26 دقیقه حضورش 13 بار توپ را لمس کرد و دو شوت زد که یکی از آن ها مهم‌ترین اتفاق این بازی برای پرسپولیس بود، یعنی گل تساوی در زمین خودی. ربیع خواه به ندرت در زمین حریف حاضر می‌شد و آن چه که از عملکرد او دیدیم این بود که برای بازی در پست هافبک دفاعی ساخته نشده است، چراکه نه توان بدنی و دوندگی اش را دارد و نه تکنیک بازی سازی و طراحی این کار را، ولی کمال در مدت حضورش در زمین همه کار کرد. هم در دفاع موثر بود، هم روی دروازه حریف حضور داشت و هم شوت زد. در واقع اگر بخواهیم از بعد دیگر نگاه کنیم تعویض های طلایی  برانکو به جز بشار که تازه به تیم اضافه شده بود؛ باید یاران ثابت این بازی می‌بودند که خوشبختانه برای حضورشان در زمین دیر نشده بود.

خلاصه اینکه در بازی برگشت چشم امید همه هواداران به بازی و عملکرد خوب بازیکنان و کادر فنی است تا بعد از برنده شدن جام برندگان جام آسیا در سال 70، دومین جام آسیایی خود را با افتخار کسب کنند.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

چسبانده شده ها

  • اولین نظر را شما بدهید

محبوب ها

  • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter