در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

اختصاصی / بازی پرسپولیس و الاهلی

پرسپولیس ایران، الاهلی را سقوطی کرد/ تحلیل اختصاصی پرسپولیس کلاب از بازی برگشت دو تیم

تحلیل اختصاصی پرسپولیس کلاپ از بازی برگشت پرسپولیس و الاهلی عربستان
پرسپولیس ایران، الاهلی را سقوطی کرد/ تحلیل اختصاصی پرسپولیس کلاب از بازی برگشت دو تیم
چهارشنبه | ۱۳۹۶/۰۶/۲۲ - ۰۹:۵۵ |
کد خبر : ۱۰۹۹۲ |
اخبار پرسپولیس

پرسپولیس کلاب: تیم مقتدر پرسپولیس در حالی دیشب مهمان الاهلی سعودی بود که در بازی رفت نتیجه نه چندان خوب 2-2 را کسب کرده بود و تیم روبرف با نتیجه تساوی کمتر از 2-2 هم می توانست به جمع 4 تیم برتر آسیا صعود کند.

بازی پرقدرت سرخ پوشان و پاس تماشایی و بی نقص مسلمان و فرار عالی، سرعتی و همراه با قدرت بدنی مهاجم مازندرانی پرسپولیس نتیجه بازی را یک بر صفر به سود پرسپولیس کرد و آب سردی بر پیکره سعودی ها ریخت. این گل پاسخ دندان‌شکنی به اظهارات مسخره و پوچ عمرالسومه بود که توانسته بود در بازی قبل در یک رفت و برگشت شانسی در همین دقیقه گل زنی کند. تا اینجا علیپور پاسخ حرف السومه که گفته بود "کار پرسپولیس را در نیمه اول تمام میکنیم" را داده بود.

 

متاسفانه کمال کامیابی نیا که یکی از ستون‌های تیم در پست هافبک دفاعی است در دقیقه 11 اخراج شد و کار را برای محبوب‌ترین تیم آسیا سخت کرد ولی می‌توان این را در نظر گرفت که کمال معمولا بی نقص بازی می‌کند و این اتفاق برای هر کسی ممکن است پیش آید. سرمربی محترم و باشخصیت پرسپولیس پس از اخراج کمال چند گام به جلو برداشت و با کمال دست داد که نشان از شخصیت بالا و همدلی تیم دارد. کامیابی نیا بی نهایت از این اتفاق ناراحت بود و این حرکت برانکو می‌توانست او را آرام کند تا دیگر این اتفاق تکرار نشده و در بازی های بعدی تلاش خود را برای جبران بیشتر کند. یکی از رمزهای موفقیت پرسپولیس همین می‌تواند باشد. رفتار خوب برانکو با بازیکنان و همدلی بازیکنان با یکدیگر.

پرسپولیس ایران، الاهلی را سقوطی کرد/ تحلیل اختصاصی پرسپولیس کلاب از بازی برگشت دو تیم

بر خلاف ادعاهای پوچ و کری‌خوانی‌های ناعاقلانه تیم حریف نه تنها نتوانستند در نیمه اول کار پرسپولیس را تمام کنند بلکه این پرسپولیس 10 نفره، بازم تاکید می کنم 10 نفره، بود که ثابت کرد با یک یار کمتر هم می‌تواند روی دروازه حریف موقعیت‌های خوب گلزنی ایجاد کند و این مهره خطرناک برانکو یعنی علی علیپور خوش استیل بود که با سرعت خود و قدرت دریبل‌زنی خود توانست دو موقعیت عالی را در کمتر از دو دقیقه ایجاد کند. مهدی طارمی هم شب خوبی را پشت سر گذاشت و به مدافعان الاهلی فهماند که منتظر کوچکترین فرصت است.

 

پس از دریافت گل تساوی شاید کمتر کسی از طرفداران پرسپولیس باور کرده بودند که کار تمام است ولی چیزی که به یقین می شد گفت این است که اکثر هواداران مطمئن بودند این پرسپولیس به این سادگی تسلیم نمی‌شود. تعویض‌های برانکو فوق‌العاده بودند. دقیقه 65 منشاء سعودی‌کش وارد زمین شد و سپس بشار و مصلح به بازی آمدند. شاید خیلی ها تصور نمی‌کردند که مصلح به بازی بیاید چه برسد به اینکه پایه‌گذار یک اخراجی، یک پنالتی و یک گل پرسپولیس شود. گلی که مهم‌ترین اتفاق بازی برای تاریخ‌سازی پرسپولیس بود. منشا توپ را وارد دروازه الاهلی کرد تا آن‌ها را از صعود به مرحله بعد باز دارد و در واقع بهتر است بگوییم که الاهلی سعودی را تبدیل به الاهلی سقوطی کرد!

 

حرکت انفجاری بشار هم باعث شد در دقیقه 3+90 داور چینی نتواند که پنالتی پرسپولیس را نگیرد و طارمی در دقیقه 4+90 گل سوم پرسپولیس را وارد دروازه الاهلی کرد. پرسپولیس در 10 دقیقه توانست این را به الاهلی بفهماند که آن‌ها شایستگی صعود به نیمه نهایی را ندارند. و چه به جا پاسخ کری‌خوانی السومه راعلی دایی داده بود که این پرسپولیس می‌تواند کار شما را در 10 دقیقه تمام کند، نه یک نیمه. شهریار درست زدی به هدف! و شجاع خلیل زاده هم به حق گفته بود که نمی‌گذاریم به السومه اکسیژن برسد، پسر شجاع تو هم ماموریتت را به خوبی به سر انجام رساندی!

پرسپولیس ایران، الاهلی را سقوطی کرد/ تحلیل اختصاصی پرسپولیس کلاب از بازی برگشت دو تیم

پرسپولیس ایران در بین 4 تیم برتر آسیا قرار دارد و در مرحله نیمه نهایی در مقابل الهلال سعودی بازی می کند. الهلال در مرحله گروهی دو بار با پرسپولیس بازی کرده و هر دو بازی با نتیجه تساوی به پایان رسید.

 

محمدرضا فارسی

 

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

چسبانده شده ها

  • اولین نظر را شما بدهید

محبوب ها

  • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter