در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

سالروز دربی ۳۴ /تساوی با پرسپولیس، استقلال را قهرمان کرد

پرسپولیس کلاب : روز چهار بهمن 1370 یکی از دربی های حساس و بی حاشیه سرخابی برگزار شد.

 

در روزگاری که هر برد تنها دو امتیاز داشت، همه چیز دست به دست هم داد تا آخرین دیدار لیگ باشگاه های تهران به نبردی حساس بدل شود. در این رقابت ها به نظر می رسید همه چیز به سود استقلال رقم خورده است تا این تیم را قهرمان کند؛ آبی پوشان در روز اول بازی ها با شوت چکشی امیر قلعه نویی آرارات را شکست دادند.

سالروز دربی 34 /تساوی با پرسپولیس، استقلال را قهرمان کرد
شنبه | ۱۳۹۴/۱۱/۰۳ - ۲۰:۳۴ |
کد خبر : ۴۲۰۶ |
اخبار پرسپولیس

 

اما پرسپولیسی ها در برابر آرارات(1-0) شکست خوردند. البته آراراتی ها پس از بازی با استقلال نسبت به حضور مسعود غفوری های اصل در جمع آبی پوشان اعتراض کردند. زیرا معتقد بودند که او مشمول است و به دلیل بازی در استقلال باید، ابی پوشان بازنده شوند. اما این اعتراض مورد قبول واقع نشد.  در هفته سوم هم استقلال تا دقیقه 90 مقابل دارایی(1-1) مساوی بود اما داور 6 دقیقه وقت تلف شده گرفت و آبی پوشان با گل های دقایق 3+90 و 6+90 به برتری دست یافتند تا مربی دارایی پس از بازی بگوید: خوشحالیم که دو گل خوردیم وگرنه باید تا فردا بازی می کردیم! در هر حال پرسپولیسی ها  تا هفته آخر یک بازی دیگر را باختند اما چون تساوی های آن ها از آبی پوشان کمتر بود، تا آخرین روز اختلاف دو تیم تنها یک امتیاز بود. نبرد روز پایانی باشگاه های تهران در حالی برگزار می شد که برد سرخپوشان این تیم را قهرمان می کرد اما آبی پوشان با یک تساوی نیز قهرمان می شدند. امری که سرانجام به سود ابی ها به وقوع پیوست و این تیم قهرمان تهران شد. آمار بازی را با هم می بینیم.

 4 بهمن 1370

پرسپولیس 0 - 0 استقلال

پیروزی

وحید قلیچ، ناصر محمدخانی، مرتضی فنونی‌زاده، محمد پنجعلی (کاپیتان)، سعید نعیم آبادی، حسن شیر محمدی، مجتبی محرمی، محمد حسن انصاری فرد، منوچهر عبدالله‌نژاد، محسن عاشوری، فرشاد پیوس
مربی: علی پروین

استقلال

احمد رضا عابدزاده، فرشاد فلاحت‌زاده، شاهین بیانی (کاپیتان)، رضا حسن‌زاده، شاهرخ بیانی، مهدی فنونی‌زاده، عبدالصمد مرفاوی، امیر موسوی نیا، عباسسرخاب، امیر‌هاشمی مقدم (عبدالعلی چنگیز)، صادق ورمزیار (مسعود غفوری های اصل)

مربی: منصور پورحیدری

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

چسبانده شده ها

  • اولین نظر را شما بدهید

محبوب ها

  • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter