در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

اولین سالگرد «۶تایی» در غیاب اسطوره سرطلایی

پرسپولیس کلاب : سی و سومین سالروز بازی «6تایی» که به عنوان روز هوادار پرسپولیس شناخته می‌شود، امروز با حضور جمع کثیری از بزرگان و اسطوره‌های تاریخ فوتبال پرسپولیس، مسوولان باشگاه‌، هواداران، مشوقین قدیم و جدید و اصحاب رسانه، در فقدان سرطلایی فوتبال ایران در  مجموعه انقلاب برگزار شد.

 روز هوادار پرسپولیس و یادمان بازی «6تایی» هر ساله با شور و استقبال بیشتری برگزار می‌شود. در مراسم امسال هم پیشکسوتان و بزرگانی چون؛ حسینعلی کلانی، رضا وطنخواه، جعفر کاشانی، علی پروین، رحیم یوسفی، محمود کلهر و دیگر چهره‌های پرسپولیسی در حالی حضور داشتند که جای خالی اسطوره تاریخ فوتبال پرسپولیس و بازی «6 تایی» یعنی همایون بهزادی احساس می‌شد.

اولین سالگرد «6تایی» در غیاب اسطوره سرطلایی
سه شنبه | ۱۳۹۵/۰۶/۱۶ - ۱۴:۱۴ |
کد خبر : ۸۰۶۷ |
اخبار پرسپولیس

این اولین گرامیداشت روز شانزدهم شهریور 1352 بود که سرطلایی در میان سرخپوشان حضور نداشت. البته همسر و فرزندان آن مرحوم به نیابت از زنده یاد بهزادی در مراسم شرکت کردند.

از جمع بازیکنان تیم نیز، امید عالیشاه، حسین ماهینی و فرشاد احمدزاده در این برنامه حضور پیدا کردند.

با حضور علی پروین، اجرا برنامه‌ها متوقف شد که این مساله به استقبال از وی توسط حاضرین مربوط بود.

همچنین علی اکبر طاهری، برانکو ایوانکوویچ، دستیاران سرمربی پرسپولیس، محمود خوردبین، حسین هدایتی و تعدادی از معاونان و مسوولان باشگاه مانند ترکاشوند و خمارلو نیز به اتفاق یکدیگر وارد سالن شده و با استقبال روبرو شدند. آنها در بدو ورود، به احوالپرسی با قدیمی‌های پرسپولیس پرداختند که در این میان فعالیت خبرنگاران و عکاسان برای تهیه تصویر و خبر باعث توقف چند دقیقه‌ای برنامه شد.

در همین زمان مجری برنامه دست به ابتکار جالبی زد و برای اینکه همه چیز به روال عادی بازگردد، از حاضران خواست یک دقیقه ایستاده زنده یاد همایون بهزادی را مورد تشویق قرار دهند.

مراسم امروز با تلاوت آیاتی از قرآن مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد. پس از آن، کلیپی از فعالیت مشوقین و هواداران و سکوهایی که با انبوه جمعیت هواداران به رنگ سرخ در آمده بود، پخش شد. از جمله موارد پخش شده در این ویدئو باید به اجرای طرح‌های موزاییکی کانون هواداران باشگاه پرسپولیس اشاره کرد.

در ادامه، مستند گفتگویی با قدیمی‌های پرسپولیس و استقلال درباره بازی 16 شهریور 1352 پخش شد که مورد توجه حاضرین قرار گرفت. در این مستند همایون بهزادی ابراهیم آشتیانی، حسن روشن، هادی نراقی و خوشخوان داور این مسابقه مطالب جالبی را مطرح کردند.

همایون بهزادی در شرح گل‌های این بازی از هت تریک خودش سخن گفت و اینکه گل‌هایش را با ضربه سر، پای چپ و پای راست به ثمر رساند.

حسن روشن نیز از این بازی به عنوان یک واقعه بزرگ تاریخی یاد کرد که هیچ وقت فراموش نخواهد شد.

هادی نراقی از پیشکسوتان استقلال از قبل و بعد از این مسابقه سخن گفت. اینکه رایکوف سرمربی استقلال پیش از بازی به آنها گفته بود هیچگاه استقلال را به آن حد آماده ندیده است.

در جریان این مستند، همچنین عنوان شد استقلال آن روز در حالی روبروی پرسپولیس قرار گرفت که تمام یازده بازیکن اصلی آن و بعضی نفرات روی نیمکت ذخیره‌هایش ملی‌پوش بوده‌اند در حالی که پرسپولیس 5، 6 بازیکن ملی در ترکیب داشت.

ابراهیم آشتیانی هم تعریف می‌کرد؛ بعد از آن دیدار، بودند هواداران استقلال که برای یک هفته در محل کار خود حاضر نمی‌شدند.

در ادامه این برنامه همچنین ویدئویی از مراسم سال گذشته پخش شد که همایون بهزادی در آن حضور داشت و صحبت کرده بود.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

چسبانده شده ها

  • اولین نظر را شما بدهید

محبوب ها

  • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter