در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

پیروزی سرخپوشان تهرانی

دیدار حساس هفته هفتم بین سپاهان و پرسپولیس

در ادامه هفته هفتم لیگ برتر، دو تیم سپاهان و پرسپولیس در ورزشگاه فولادشهر اصفهان از ساعت 17:30 به مصاف هم رفتند که این دیدار با برتری 3 بر یک سرخپوشان به اتمام رسید.برای سپاهان احسان حاج‌صفی در دقیقه 22 و برای پرسپولیس امید عالیشاه در دقیقه 15 و مهدی طارمی در دقایق 60 و 74 به گلزنی پرداختند.
دیدار حساس هفته هفتم بین سپاهان و پرسپولیس
جمعه | ۱۳۹۵/۰۷/۰۲ - ۱۱:۵۰ |
کد خبر : ۸۱۰۲ |
اخبار پرسپولیس

ترکیب سپاهان اصفهان:لی اولیویرا، موسی کولی‌بالی، شجاع خلیل‌زاده، آرمین سهرابیان، علی هلیچی، میلاد سرلک، رسول نویدکیا، احسان حاج‌صفی، مهرداد محمدی(46-فرید کریمی‌بهزادی)، رضا میرزایی(76-محرم نویدکیا) و پدرو هنریکه(66-جلال‌الدین علی‌محمدی).

ترکیب پرسپولیس:علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، محمد انصاری، محسن ربیع‌خواه، حسین ماهینی، احمد نورالهی، محسن مسلمان، علی علیپور(89-ولادیمیر پریمیوف)، وحید امیری(2+90-احسان علوان‌زاده)، امید عالیشاه(82-صادق محرمی) و مهدی طارمی.

نیمه اول:

دقیقه 5: ارسال آرام احسان حاج‌صفی به داخل محوطه جریمه پرسپولیس بدون ایجاد فرصت خاصی به خارج رفت.

دقیقه 6: ارسال زمینی علی علیپور به دهانه دروازه به وحید امیری نرسید و توپ از سمت دیگر زمین به اوت رفت.

دقیقه 7: رضا میرزایی از سمت چپ، محسن ربیع‌خواه را از پیش رو برداشت و از زاویه بسته به سمت دروازه پرسپولیس شلیک کرد که توپش به تور بیرونی دروازه سرخپوشان برخورد کرد.

دقیقه 13: ارسال امید عالیشاه از سمت راست روی دروازه سپاهان قبل از استفاده مهدی طارمی توسط اولیویرا مهار شد.

دقیقه 15: محسن مسلمان، ضربه کاشته از سمت چپ محوطه جریمه سپاهان را با یک پاس کوتاه برای فرار امید عالیشاه مهیا کرد. عالیشاه که در عرض می‌دوید، با یک شوت محکم با پای راست به سمت تیر اول، دروازه میزبان را گشود.

دقیقه 22: پاس آرام و عرضی پدرو هنریکه به احسان حاج‌صفی پایه‌گذار گل تساوی بود. حاج‌صفی از فاصله‌ای حدود 35 متری به سمت دروازه سرخپوشان شلیک کرد که شوت پای چپ او در کنج دروازه پرسپولیس آرام گرفت تا بازی مساوی شود.

دقیقه 26: پاس در عمق نویدکیا به رضا میرزایی رسید و او در شرایطی بسیار خوب برای گلزنی قرار داشت اما حسین ماهینی با یک تکل سریع، توپ را به سمت بیرانوند فرستاد تا سپاهان این فرصت را از دست بدهد.

دقیقه 27: پاس به عقب مهدی طارمی داخل محوطه جریمه سپاهان به وحید امیری رسید که او در یک موقعیت ایده‌آل برای گلزنی، با یک شوت بی‌دقت، توپ را از دست داد.

دقیقه 30: ارسال ضربه کاشته توسط نویدکیا از سمت راست روی سر میلاد سرلک فرود آمد. ضربه سر محکم این بازیکن توسط بیرانوند به کرنر فرستاده شد. در ادامه، هنریکه فرصت گلزنی در محوطه شش قدم داشت که روی خط دروازه، بار دیگر بیرانوند این فرصت را مهار کرد.

دقیقه 33: ارسال وحید امیری روی دروازه سپاهان توسط شجاع خلیل‌زاده قبل از استفاده مهدی طارمی دفع شد.

نیمه دوم:

دقیقه 52: علی علیپور قصد ارسال توپ روی دروازه را داشت که این توپ به دست یکی از مدافعان سپاهان برخورد کرد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت.

دقیقه 56: ضربه نرم و آرام اما تکنیکی رسول نویدکیا با فاصله‌ای اندک از بالای دروازه به اوت رفت.

دقیقه 57: ضربه کاشته احمد نورالهی نیز با فاصله‌ای بسیار کم از بالا دروازه خارج شد.

دقیقه 60: علی علیپور، توپی که از مهدی طارمی گرفته بود، پس از یک چرخش سریع و به طارمی داد که پاس زیبای علیپور باعث شد طارمی با دروازه‌بان سپاهان در موقعیت تک به تک قرار بگیرد. شماره 9 سرخپوشان با یک بغل پای حرفه‌ای گل دوم را به ثمر رساند.

دقیقه 67: ارسال امید عالیشاه به داخل محوطه جریمه با ضربه سر سریع مهدی طارمی همراه بود که اولیویرا با یک واکنش سریع، توپ را از دروازه سپاهان دور کرد.

دقیقه 70: پاس در عرض احسان حاج‌صفی به محوطه جریمه پرسپولیس، با شوت محکم علی‌محمدی همراه بود که تکل سریع محمد انصاری، این فرصت را خنثی کرد.

دقیقه 74: ارسال دیدنی و دقیق امید عالیشاه به پشت مدافعان سپاهان، درست در نقطه‌ای فرود آمد که مهدی طارمی با گام‌های بلند خود رسیده بود. طارمی بار دیگر با یک بغل پای نرم و تکنیکی، گل سوم پرسپولیس در اصفهان را رقم زد.

دقیقه 78: پاس در عمق علی علیپور به مهدی طارمی در کنج محوطه جریمه رسید. ضربه طارمی از زاویه‌ای بسته توسط اولیویرا مهار شد.

دقیقه 82: محرم نویدکیا همراه با توپ وارد محوطه جریمه پرسپولیس شد و به زمین برخورد کرد که سپاهانی‌ها انتظار داشتند داور پنالتی اعلام کند که این‌طور نشد.

دقیقه 89: ضربه کاشته مهدی طارمی از پشت محوطه جریمه سپاهان با فاصله‌ای بسیار کم از تیر عمودی به خارج رفت.

قضاوت این دیدار را بیژن حیدری به‌عهده داشت که به پدرو هنریکه، محرم نویدکیا، رسول نویدکیا و موسی کولی‌بالی از سپاهان کارت زرد نشان داد.

این دیدار زیبا و دیدنی در حالی با برتری پرسپولیس به اتمام رسید که نتیجه می‌توانست عجیب‌تر از باشد. سرخپوشان دو، سه موقعیت گلزنی دیگر را از دست دادند. همچنین سپاهان در هر دو نیمه، عطش زیادی برای گلزنی نشان داد و اگر بی‌تجربگی برخی از بازیکنان این تیم نبود، توانایی کسب امتیاز از حریف خود را داشت.

در نیمه نخست، تیم‌ها بدون هیچ احتیاطی روی دروازه یکدیگر حمله می‌کردند و بازی با تساوی به اتمام رسید. در نیمه دوم، این پرسپولیس بود که توپ و میدان را در اختیار گرفت و توانست با بازیسازی کم نقص، به 2 گل زیبای دیگر برسد. عملکرد خوب این تیم در خط حمله و همکاری جالب توجه علی علیپور، امید عالیشاه و مهدی طارمی زمینه‌ساز کسب این پیروزی بزرگ برای سرخپوشان بود. با این پیروزی، پرسپولیس 15 امتیازی شد و در جایگاه دوم جدول باقی‌ماند. سپاهان نیز با 10 امتیاز باید به کار خود در لیگ برتر ادامه دهد.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

چسبانده شده ها

  • اولین نظر را شما بدهید

محبوب ها

  • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter