در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

اختصاصی پیروزی

پیش بازی پرسپولیس – استقلال خوزستان؛ تثبیت صدرنشینی با انگیزه انتقام

پرسپولیس در هفته نهم لیگ برتر به مصاف تیم استقلال خوزستان خواهد رفت. تیمی که فصل گذشته جدی ترین رقیب پرسپولیس برای کسب عنوان قهرمانی بود و در پایان نیز در حالی‌ که با پرسپولیس هم ‌امتیاز بود موفق شد قهرمانی را از سرخپوشان بگیرد.
پیش بازی پرسپولیس – استقلال خوزستان؛ تثبیت صدرنشینی با انگیزه انتقام
پنج شنبه | ۱۳۹۵/۰۷/۲۹ - ۱۳:۱۳ |
کد خبر : ۸۳۵۰ |
اخبار پرسپولیس

پرسپولیس کلاب :تیم استقلال خوزستان البته به مانند فصل گذشته تا به اینجا قدرتمند و مدعی نشان نداده و در8 بازی گذشته تنها دو بار موفق به کسب پیروزی شده و با 10 امتیاز در رتبه پنجم جای دارد. برخلاف فصل گذشته که استقلال خوزستان صاحب خط دفاعی مسنجم و مستحکم بود در این فصل با تغییراتی که داشته و به دلیل از دست دادن گلر و مدافعانش دچار تزلزل شده و در هفته های گذشته نشان داده که در خط دفاعی بسیار آسیب پذیر است. تا جایی که در 8 بازی اخیر، 13 بار دروازه این تیم باز گردیده است.

 

حریف سرخپوشان در هفته نهم اما  مانند پرسپولیس دارای خط حمله زهرداری است و این تیم با 13 گل زده تا به اینجای صاحب بهترین خط حمله لیگ بوده است. حسن بیت سعید بهترین گلزن استقلال خوزستان در 8 بازی گذشته که توانسته 4 گل برای این تیم به ثمر برساند. آبی پوشان اهوازی در آخرین دیدار خود در هفته هشتم در خانه ماشین سازی موفق شدند این تیم را با 3 گل مغلوب کنند.

 

سرخپوشان پرسپولیس هم پس از یک پیروزی پرگل مقابل تیم نفت و بازگشت به صدر جدول با انگیزه های بسیاری مقابل تیم استقلال خوزستان قرار خواهند گرفت. گرفتن انتقام قهرمانی فصل قبل و جبران شکست بازی رفت در اهواز و مهمتر از همه تداوم صدرنشینی و حفظ فاصله با سایر رقبا. پس از یک پیروزی خوب خارج از خانه مقابل سپاهان در اصفهان و درخشش ملی پوشان آماده پرسپولیس در تیم ملی، سرخپوشان بعد از پشت سرگذاشتن یک تعطیلی طولانی مدت در حالی که تصور می رفت در غیاب 6 بازیکن اصلی خود تمرینات خوبی را در هفته های گذشته پست سر نگذاشته باشند و از آمادگی لازم به دور باشند اما مقابل تیم خوب و باانگیزه نفت روز فوق العاده ای را پست سر گذاشتند و توانستند به یک پیروزی پرگل دست یابند.  به جرات می شود ادعا کرد این پرسپولیس از تیم فصل گذشته که بازیهای زیبا و چشم نوازش زبانزد بود بسیار بهتر و آماده تر است وبازیهای خوب پرسپولیس در این فصل توقعات را از پرسپولیس بالاتر برده است و در حالی که لیگ به پایان نیم فصل نرسیده بسیاری از قهرمانی پرسپولیس در پایان فصل سخن می گویند و این نشان از باور و اعتقادات کارشناس به قدرت و توانایی بازیکنان پرسپولیس دارد.

 

پرسپولیس تا به اینجای فصل در بازیهای خارج خانه فوق العاده عمل کرده و توانسته در 4 بازی گذشته صاحب 10 امتیاز شود. دریافت تنها یک گل در 4 بازی و  به ثمر رساندن 5 گل  آمار بسیار خوبی برای پرسپولیس است که نشان می دهد صدرنشینی این تیم تا حدودی بسیار زیادی حاصل بازیها و نتایج خوبی ست که این تیم در خانه حریفان بدست اورده است.

 

نکته مهمی که باید به آن اشاره کرد عملکرد نسبتا خوب پرسپولیس مقابل استقلال خوزستان در خانه این تیم است تا جایی که سرخپوشان در اهواز تنها یکبار مغلوب این تیم شده اند و در مجموع 6 دیداری که پرسپولیس و استقلال خوزستان در 3 دوره اخیر لیگ برتر با هم رقابت داشته اند 3 پیروزی برای پرسپولیس، یک پیروزی برای آبی های خوزستانی  و دو مساوی حاصل کار دو تیم بوده است.

 

فصل گذشته بازی رفت دو تیم در شرایطی برگزار شد که پرسپولیس دروازه بان اصلی خود را به دلیل محرومیت در اختیار ند

اشت و بازی در شرایط جوی نامناسب و گرمای شدید اهواز برگزار شد. تا جایی که این بازی دو بار  به دلیل شرایط جوی و گرمای هوا متوقف شد و به بازیکنان 3 دقیقه فرصت استراحت داده شد.اخراج هادی نوروزی و  10 نفره شدن پرسپولیس از جمله مهمترین اتفاقات بازی رفت بود.

آخرین جدال دو تیم هم که یکی از زیباترین و حساسترین بازیهای لیگ پانزدهم بود با برتری دو بر صفر پرسپولیس همراه بود. باز شدن  چند باره دروازه استقلال خوزستان و شکستن طلسم 15 بازی بدون شکست آبی ها از اتفاقات ویژه این بازی بود.  

 نتایج کامل دیدارهای دو تیم به شرح زیر است:

 

لیگ سیزدهم-بازی رفت:پرسپولیس0- استقلال خوزستان0

لیگ سیزدهم-بازی برگشت:استقلال خوزستان 0- پرسپولیس1

 

لیگ چهاردهم-بازی رفت:پرسپولیس2 – استقلال اهواز1

لیگ چهاردهم-بازی برگشت:استقلال خوزستان 1- پرسپولیس1

 

لیگ پانزدهم-بازی رفت:استقلال خوزستان 2 -  پرسپولیس1

لیگ پانزدهم-بازی برگشت:پرسپولیس2 –استقلال خوزستان 0

 

لیگ شانزدهم-بازی رفت:استقلال خوزستان؟ - پرسپولیس؟

 

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter