در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

برد کثیف استقلال با کمک صالحی

واکاوی اتهام اینستاگرامی به رحمتی و صالحی

انتشار فیلم جنجالی صحبت های صالحی و رحمتی در جریان دیدار روز جمعه استقلال و صبا فرضیه های گوناگونی را درباره سلامت ضربات پنالتی دیدار این دو تیم مطرح کرده است.
واکاوی اتهام اینستاگرامی به رحمتی و صالحی
شنبه | ۱۳۹۵/۰۸/۲۹ - ۱۷:۲۰ |
کد خبر : ۸۹۹۲ |
اخبار پرسپولیس

پرسپولیس کلاب: انتشار فیلم صحبت های مهدی رحمتی و صالحی داور دیدار استقلال و صبای قم پیش از ضربه کیوان امرایی که دروازه بان آبی ها موفق به مهار آن شد، حاشیه های زیادی را به همراه داشته است. هر چند با توجه به صدای هواداران حاضر در ورزشگاه، صدای داور در این لحظه به خوبی مشخص نیست اما لب خوانی صحبت های صالحی در این صحنه شائبه های زیادی را به وجود آورده است.

 

فرضیه اول که البته بیشتر توسط هواداران تیم های رقیب استقلال مطرح می شود در توضیح این صحنه به این موضوع اعتقاد دارند که داور دیدار جهت ضربه پنالتی امرایی را به دروازه بان استقلال می گوید. در این فرضیه عده ای عقیده دارند که صالحی از رحمتی خواسته تا به سمت "چپ حرکت کند" و نکته جالب توجه این است که رحمتی با انجام دادن این کار پنالتی سرنوشت سازی را مهار کرده است. در صورتی که این موضوع اثبات شود، نه تنها داور دیدار بلکه رحمتی و بازیکن تیم صبا، کیوان امرایی در این صحنه که یک تبانی آشکار است متهم هستند که می تواند تبعات زیادی را برای استقلال و حتی فوتبال ایران در پی داشته باشد. همچنین در رد فرضیه اول می توان این موضوع را مطرح کرد که اگر امرایی و رحمتی تصمیم به تبانی داشتند، چه نیازی به کمک صالحی داور بازی بود؟

 

فرضیه دوم که در دفاع از رحمتی و صالحی مطرح می شود در لب خوانی صحبت های صالحی به موضوع دیگری اشاره می کند. در این فرضیه صالحی در واکنش به دعا خواندن مهدی رحمتی که اتفاقی همیشگی است، از او خواسته تا با پرهیز از اتلاف وقت، بعد از اینکه درون دروازه قرار می گیرد، "بچرخد" و بعد از سوت او به سمت راست و چپ حرکت کند. فرضیه ای که با توجه به سابقه خوب رحمتی در مهار پنالتی ها موضوعی محتمل تر است.

 

در نهایت اما با توجه به نامفهوم بودن صدای داور دیدار در این صحنه عجیب و بحث بر انگیز، صحبت های صالحی داوری بازی، مهدی رحمتی و البته کیوان امرایی بازیکنی که ضربه پنالتی را به سمت چپ رحمتی زده می تواند به حل این جنجال بزرگ کمک کند. رحمتی و صالحی اما درباره این اتهام فعلا سیاست سکوت اتخاذ کردند اما کیوان امرایی در گفت و گو با ورزش سه در این باره می گوید: من اگر دنبال این بود که تبانی کنم و یا به استقلال حال بدهم، که در جریان بازی این کار را می کردم تا بازی به پنالتی نرود! می توانستم هزار کار دیگر انجام دهم. داور هم اینقدر ساده نیست که جلوی این همه دوربین به سمت رحمتی برود و بگوید امرایی به سمت چپ می زند و شما هم به این سمت تشریف ببرید!

 

صحبت های امرایی در کنار کارنامه درخشان رحمتی و البته سلامتی که از داوران ایرانی می شناسیم نشان می دهد فرضیه دوم به واقعیت نزدیک تر است و این سه نفر و البته بسیاری از جامعه فوتبال از این اتهام تبرئه می شوند.

 

برچسب ها :

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

چسبانده شده ها

  • اولین نظر را شما بدهید

محبوب ها

  • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter