در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

طاهری

یک عده پرسپولیس را اذیت می کنند! / قهر نکرده ام

سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: تیم ما به امارات رفت، نوشتند چرا تیم را به امارات برده ای و بعد هم یکسری عدد و ارقام عجیب انتشار دادند و گفتند اینها هزینه های پرسپولیس است.
یک عده پرسپولیس را اذیت می کنند! / قهر نکرده ام
یکشنبه | ۱۳۹۵/۰۹/۱۴ - ۱۲:۰۷ |
کد خبر : ۹۱۵۸ |
اخبار پرسپولیس

پرسپولیس کلاب : صدرنشینی تیم فوتبال پرسپولیس در لیگ برتر فوتبال ایران بهانه ای است تا خیلی ها به دنبال شنیدن نظرات نفر اول باشگاه پرسپولیس باشند اما علی اکبر طاهری طی هفته های اخیر هرگاه که با سوالاتی درباره پرسپولیس و مسایل پیرامون آن مواجه می شد سکوت اختیار می کرد. سرپرست باشگاه پرسپولیس پس از چند هفته سکوت در گفت وگویی شرکت کرده که متن آن را در زیر می خوانید:

 

* سکوت اخیر شما این انتقاد را در پی داشته که سرپرست باشگاه پرسپولیس پاسخگو نیست.

 

اتفاقا بنده همیشه پاسخگو هستم اما معتقدم وقتی کاری را انجام می دهیم دلیلی ندارد درباره آن هر روز صحبت کنیم. ضمن آنکه روابط عمومی باشگاه می تواند پاسخگو باشد و ضمنا در سایت باشگاه هم نکات مختلف منتشر خواهد شد.

 

* با این حال برای دیگر رسانه ها نیز سوالاتی مطرح می شود.

 

همانطور که گفتم جایی که نیاز به پاسخگویی باشد بنده پاسخ می دهم.

 

* اما سکوت اخیرتان اینگونه نشان می دهد که دلخوری دارید.

 

این موضوع ربطی به الان ندارد. شما می دانید که بنده از ابتدا هم به دنبال مصاحبه نبودم و بارها گفته ام که آدم رسانه ای نیستم. ضمن آنکه معتقدم در رسانه ها بخشی از آنها خوب عمل می کنند که ممنون آنها هم  هستیم. آنها به دنبال دلشادی هواداران ما هستند که این مساله قابل احترام است اما برخی فقط به دنبال نکات تیره و تاریک می  گردند. این قضیه دقیقا مثل یک بازی 90 دقیقه ای فوتبال است که در آن اتفاقات مختلفی اعم از مصدومیت، برخورد و نابسامانی وجود دارد. حالا اینکه بخواهیم تمام نکات منفی را بزرگنمایی کنیم در واقع شور و نشاط را از تماشاگر گرفته ایم.

 

* شما اعتقاد ندارید که فقط نکات مثبت مطرح شود؟

 

خیر. من می گویم کار خوب را هم انتشار بدهند. یکسری از دوستان در بخش رسانه ای فقط به دنبال مطالب منفی هستند. می روند سر تمرین ما تا ببینند چه کسی سرش می شکند تا آن را انتشار دهند.

 

* به هرحال اخبار چه منفی و چه مثبت باید منتشر شود.

 

بنده هم نمی گویم منتشر نشود. اتفاقا وقتی بازیکنی آسیب می بیند باید اطلاع رسانی شود اما این نباشد که فقط اخبار منفی بزرگ شود.

 

* شاید این ذهنیت برای برخی ایجاد شود که شما فقط تعریف و تمجید را دوست دارید.

 

بنده نمی گویم تعریف و تمجید کنند اتفاقا واقعیت ها گفته شود اما بحث دلشادی هواداران را نادیده نگیرند. معلوم است که من نمی گویم رسانه ها بنویسند بازیکنان پرسپولیس بهترین بازیکنان فوتبال جهان هستند. حرف مان این است که به هوادار دلگرمی بدهند. متاسفانه هر وقت تیم خوب بازی نمی کند سراغ من می آیند و بعد هم می گویند طاهری پاسخگو نبود. خب مسایل فنی را باید از افراد فنی بپرسید. ممکن است من هم از عملکرد تیم در یک مسابقه ناراحت باشم و نتایج دلخواهم نباشد اما دلیل نمی شود وارد بحث فنی شوم. باور کنید بدترین حالت برای من زمانی است که هوادار شاد و خندان از ورزشگاه خارج نمی شود.

 

* با این تفاسیر قهر خودتان با رسانه ها را تایید نمی کنید؟

 

چه قهری؟ بنده کارم را انجام می دهم. انتظارم از رسانه های مثبت هم این است که به فکر هواداران فوتبال باشند. متاسفانه الان فضایی شده که بسیاری از رسانه ها فقط دنبال حاشیه هستند. تیم ما به امارات رفت ، نوشتند چرا تیم را به امارات برده ای و بعد هم یکسری عدد و ارقام عجیب انتشار دادند و گفتند اینها هزینه های پرسپولیس است. در حالی که ما به دنبال منافع باشگاه بودیم. تیم را به باشگاه ایرانیان بردیم تا هزینه هایمان کم شود و دلیل مان هم این بود که در داخل کشور محدودیت هایی داریم و محل مناسبی برای اردو در آن مقطع وجود نداشت.  برای اولین بار هزینه اردوی پرسپولیس صفر ریال شد و ما فقط هزینه حمل و نقل و ویزای بازیکنان را پرداخت کردیم. حالا با این شرایط فضای زرد رسانه ای به شعور مخاطب و هوادار ما بی احترامی کرد. به نظر من رسانه خوب به خودش اجازه نمی دهد به شعور مخاطب اهانت کند. ما باید آگاهی خودمان را بالا ببریم. متاسفانه فقط به دنبال شعار هستیم و نه شعور. می آیند و در اردوی ما در امارات به دنبال یک نکته می گردند و آن را بزرگ می کنند. خب شما می دانید که در محیط استخر افراد لباس مناسب آن محیط را می پوشند. می آیند از آقای زادمهر عضو هیات مدیره ما تصویری را منتشر می کنند که توهین به ایشان و به هوادار پرسپولیس است. اینجا اخلاق رسانه ای چه می شود؟

 

* موضوع دیگر که طی هفته های اخیر به کرار مطرح شده بحث عدم تمایل شما به ادامه حضور در باشگاه پرسپولیس است؛ برخی نزدیکان باشگاه معتقدند به دنبال بازنشستگی خود و رفتن از پرسپولیس هستید؛ این موضوع را تایید می کنید؟

 

من در عمرم از کار خسته نشده ام اما یکسری مسایل و محدودیت های قانونی هست که کار را دشوار می کند ما دلمان می خواهد مانور قوی تری داشته باشیم ولی محدودیت های قانونی اجازه نمی دهند. موضوعاتی هست که من را اذیت می کند. به طور مثال همین الان به خاطر جابه جایی یک بازیکن (محمدرضا خلعتبری) باشگاه باید 50هزار فرانک جریمه بدهد. از آن طرف فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ دست از موازی کاری برنمی دارند. باز هم یک سامانه هواداری موازی را برای ما تراشیده اند. سامانه 8010 را دور زمین می زنند و وقتی شما محتوای آن سامانه را می بینید هواداری است. منافع این سامانه ها کجا می رود؟ چرا باید یک سامانه موازی در کنار سامانه 3090 قرار دهند. خود ما بارها گفته ایم که فدراسیون هدایتگری کند تا باشگاه ها خودشان پول در بیاورند. این اتفاقات است که ما را اذیت می کند. مگر ما روی گنج خوابیده ایم؟

 

* وضعیت بدهی های باشگاه به کجا رسید؟

 

این هم دیگر دغدغه بزرگ ماست هر روز یک مراجعه کننده داریم. مگر ما چقدر درآمد داریم و مگر منابع مان چقدر است؟

 

* اخیرا هم که باشگاه ذوب آهن خواستار پرداخت مطالبات جری بن سون شده است.

 

هر روز یک موضوع پیرامون بدهی های باشگاه مطرح است. کار آدم را خسته نمی کند بلکه این مسایل است که آزار می دهد. وقتی آدم کاشته ای داشته باشد و محصول آن را درو کند لذت می برد اما الان فضایی ایجاد کرده اند که ما در مسیر درآمدزایی هم دچار مشکل می شویم.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • خداوند توان قدرت و اعصاب مضاعف به تمام ارکان مدیریتی پرسپولیس در جهت اعتلای این نام غرور آفرین دهد آمین یا رب العالمین.

    حدود 1 سال قبل

چسبانده شده ها

  • اولین نظر را شما بدهید

محبوب ها

  • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter