در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

این باخت لازم بود

ذوب‌آهن ۱ - پرسپولیس ۰

شوت تماشایی و سوپرگل احسان پهلوان به روزهای درخشان ذوب‌آهن ادامه داد و نخستین شکست فصل پرسپولیس را رقم زد.
ذوب‌آهن 1 - پرسپولیس 0
جمعه | ۱۳۹۵/۰۹/۲۶ - ۱۹:۰۸ |
کد خبر : ۹۳۲۷ |
اخبار پرسپولیس

پرسپولیس کلاب:  در روزی که تراکتورسازیِ مقابل سپاهان نخستین شکست فصل را در تبریز متحمل شد، پرسپولیس نتوانست در فولادشهر ذوب‌آهن اصفهان را شکست دهد و قهرمانی نیم‌فصل اول لیگ شانزدهم را قطعی کند و با شوت سرکشی که احسان پهلوان به کنج دروازه رادوشوویچ زد یک بر صفر شکست خورد تا شاگردان سید مجتبی حسینی به پنچمین پیروزی برسند و دوباره به رده سوم جدول صعود کنند.

 

 

استادیوم: فولادشهر                 تماشاگر: 12 هزار نفر

 

تیم داوری:

محسن ترکی – محمدرضا ابوالفضلی – علیرضا ایلدروم – پیام حیدری – ناظر: حسین عسکری

اخطار:

کمال کامیابی‌نیا (پرسپولیس ـ دقیقه 2)

مهران درخشان‌مهر(32) از ذوب‌آهن

رضا شکاری(65) از ذوب‌آهن

 

 

ذوب آهن:

رشید مظاهری، محمد نژادمهدی، وحید محمدزاده، مهدی مهدی پور، احسان پهلوان(94- جری بنگستون)، محمدرضا حسینی، مرتضی تبریزی(2+90- حجت حق‌وردی)، علی حمام، دانیال اسماعیلی فر، مهران درخشان فر و مهدی رجب‌زاده(89- رضا شکاری)

سرمربی: مجتبی حسینی

 

پرسپولیس:

بوژیدار رادوشوویچ، سیدجلال حسینی، حسین ماهینی، محسن ربیع خواه، محمد انصاری، رامین رضائیان(70- علی علیپور)، فرشاد احمدزاده(83- ولادیمیر پریموف)، کمال کامیابی نیا، مهدی طارمی، محسن مسلمان(86- احمد نوراللهی) و وحید امیری.

سرمربی: برانکو ایوانوویچ

 

 

شرح گل

ذوب‌آهن 1 - پرسپولیس 0(دقیقه 65: احسان پهلوان): پهلوان سمت راست زمین صاحب توپ شد اما بدون اینکه بازیکنان پرسپولیس او را مهار کنند، خود را در موقعیت شوت‌زنی قرار داد و با ضربه محکم و تماشایی از فاصله 30 متری به کنج دروازه سرخ پوشان و دور از دستان رادوشوویچ گل اول بازی را به زیبایی به ثمر رساند.

 

 

بهترین بازیکن

مظاهری که یکی از نقاط قوت ذوب‌آهن طی فصول اخیر بوده امروز هم با واکنش‌های عالی خود به ویژه در نیمه اول ناجی تیمش شد و برابر ضربات مهاجمان پرسپولیس ایستادگی کرد تا ستاره زمین لقب بگیرد؛ ضمن اینکه محمدزاده مدافع و پهلوان وینگر چپ ذوب نیز نمایش قابل قبولی برابر تیم برانکو ارائه کردند.

 

 

اتفاق ویژه

پرسپولیس در 13 هفته اخیر لیگ برتر هیچ شکستی نداشت اما برابر بهترین خط حمله لیگ برتر نتوانست دوام بیاورد و نخستین باخت فصل را تجربه کرد.

 

 

دقایق حساس: 

دقیقه 2: محسن ترکی در یک اقدام عجیب کمال کامیابی‌نیا را به دلیل خطا روی مهدی رجب‌زاده با کارت زرد جریمه کرد که این مساله با واکنش شدید پرسپولیسی‌ها مواجه شد.

دقیقه 12: ارسال محمد انصاری از میانه زمین را مظاهری به راحتی روی هوا جمع کرد.

دقیقه 14: ضربه عجیب محمد انصاری در حالی که تصور می شد به بیرون از زمین هدایت شود را مظاهری با واکنشی عجیب روی خط دروازه مهار کرد و این در حالی بود که بازیکنان پرسپولیس اعتقاد داشتند توپ از خط عبور کرده است.

دقیقه 15: ارسال زمینی محسن مسلمان برای مهدی طارمی درون محوطه هجده قدم را مظاهری راهی کرنر کرد.

دقیقه 19: سانتر تند و تیز مهدی‌پور از میانه زمین را حسینی به کرنر فرستاد.

دقیقه 20: کرنر دقیق رجب‌زاده از سمت چپ زمین با عبور از روی سر مدافعان و دست رادوشوویچ موقعیت عالی برای حسینی فراهم کرد که ضربه‌ی سر او به شکل خطرناکی از کنار تیرک عمودی دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

دقیقه 30: مسلمان با ارسال توپ از روی کرنر قصد ایجاد فرصت گلزنی برای طارمی داشت که پیش از او مظاهری با خروج و واکنش به موقع توپ را دفع کرد.

دقیقه 33: ارسال رضائیان از جناح چپ زمین توسط مدافعان ذوب‌آهن سراسیمه دفع شد.

دقیقه 33: احمدزاده از سمت چپ زمین قصد داشت دروازه ذوب را به طور مستقیم باز کند که مظاهری توپ را جمع کرد و بازی را به جریان انداخت.

دقیقه 34: سر توپ و شوت پای چپ پشت محوطه جریمه رضائیان با فاصله زیادی از بالای دروازه ذوب‌آهن راهی اوت شد.

دقیقه 37: درخشان‌مهر با ارسال روی پا توپ را روی محوطه جریمه پرسپولیس فرستاد ولی ضربه سر حسینی حاصلی در پی نداشت.

دقیقه 38: تبریزی روی پاس رجب‌زاده و فرار از سد مدافعان پرسپولیس با رادوشوویچ دروازه سرخ پوشان را با ضربه‌ی بغل پا گشود اما کمک داور آن را آفساید اعلام کرد.

دقیقه 39: شوت بی‌دقت طارمی عرض محوطه 6 قدم را طی کرد و خطری روی دروازه ذوب به وجود نیاورد.

دقیقه 42: خطای پشت محوطه‌ای که احمدزاده از مهدی‌پور گرفته بود را رضائیان به زیبایی زد اما واکنش مظاهری و بیرون کشیدن توپ از زیر طاق فقط یک کرنر برای پرسپولیس داشت.

دقیقه 42: کرنر خطرناک مسلمان و ضربه طارمی بازهم فقط یک موقعیت جدی خلق کرد و گلی در پی نداشت.

دقیقه 42: مسلمان به تیرک دوم و پاس رضائیان با ضربه سر به مقابل دروازه ذوب را زودتر از مهاجمان پرسپولیس حسینی دور کرد.

دقیقه 42: طارمی در شرایط نامتعادلی داخل محوطه جریمه ذوب به توپ رسید ولی شوت پای چپ او به اوت رفت.

دقیقه 1+45: پاس احمدزاده به رضائیان و شوت سنگین او به شکل خطرناکی با کمترین فاصله ممکن از روی تیرک افقی دروازه ذوب به اوت رفت.

دقیقه 2+45: سانتر حسینی هافبک ذوب را سید جلال حسینی با ضربه‌ی سر به بیرون از محوطه جریمه پرسپولیس زد.

دقیقه 3+45: ارسال زمینی حمام را انصاری دور کرد و در ادامه نیز موقعیت ذوبی‌ها توسط مدافعان پرسپولیس دفع شد.

دقیقه 50: سانتر نه چندان خوب پهلوان را جلال حسینی دور کرد.

دقیقه 50: حسینی از جناح راست زمین توپ را به محوطه جریمه پرسپولیس فرستاد که انصاری اجازه خطرساز شدن به آن نداد.

دقیقه 55: امیری می‌توانست مثل دو بازی اخیر با ضربه‌ی سر گلزنی کند اما بعد از ناکامی او، مدافعان ذوب ارسال رضائیان را به کرنر فرستادند.

دقیقه 67: امیری قصد داشت سانتر مسلمان را با ضربه‌ی آکروباتیک به سمت دروازه مظاهری بزند که مدافعان ذوب مقابل توپ او ایستادند.

دقیقه 73: محمدزاده با ضربه‌ی سر توپ ارسالی احمدزاده را از مقابل دروازه ذوب دور کرد.

دقیقه 78: طارمی پس از نفوذ از بین محمدزاده و درخشان‌مهر خود را با مظاهری تک به تک کرد اما پاس او پس از افتادن به زمین قبل از رسیدن به امیری توسط نژادمهدی دفع شد.

دقیقه 78: فرار احمدزاده و سانتر او را علیپور با ضربه‌ی سر به اوت زد.

دقیقه 80: کرنر خطرناک رجب‌زاده توسط رادوشوویچ مهار شد.

دقیقه 83: توپ ریباندشده پس از اوت بلند ماهینی را طارمی در لحظه خروج اشتباه مظاهری با ضربه پشت سر در موقعیت خوبی برای هم‌تیمی‌هایش فراهم کرد اما کسی نبود از توپ او استفاده کند.

دقیقه 84: شوت فنیِ بغل پای علیپور با فاصله کمی از کنار تیرک عمودی دروازه مظاهری تبدیل به اوت شد.

دقیقه 4+90: شوت نوراللهی از روی ضربه‌ی آزاد حاصلی برای پرسپولیس نداشت.

 

 

 

حاشیه ها:

* هواداران پرسپولیس در این بازی بیش از همیشه جایگاه استادیوم را به خود اختصاص داده اند. این در حالی بود که آذری، مدیرعامل باشگاه ذوب پیش از این اعلام کرده بود تنها 10 درصد فولادشهر به هواداران پرسپولیس اختصاص داده خواهد شد.

* قاسم حدادی فر که به دلیل مصدومیت و پارگی رباط صلیبی از تمرینات این تیم دور مانده است، پیش از بازی در استادیوم حضور یافت و با بازیکنان تیمش به خوش و بش پرداخت و برای آنها آرزوی موفقیت کرد.

* با توجه به ناهماهنگی بین نیروی انتظامی برخی هواداران پرسپولیس در میان ذوبی ها و جایگاه آنها حضور یافته اند که این مساله باعث ایجاد برخورد و حاشیه شده است. حراست استادیوم در حال برطرف کردن این ناهماهنگی است و البته مشکلاتی نیز در این میان به وجود آمد و موجب برخورد طرفین شده است. 

* احمد نوراللهی در زمان گرم کردن به شدت مورد تشویق هواداران پرسپولیس قرار گرفتند و آنها از شماره هشت تیم شان خواستند تا در صورت ممکن در این تیم تا پایان فصل باقی بماند.

* در حین گرم کردن بازیکنان پیش از آغاز بازی کری جالبی بین مرتضی تبریزی و رامین رضاییان شکل گرفت و بهترین گلزن ذوب و بهترین پاسور پرسپولیس لحظاتی با یکدیگر به صحبت پرداختند.

* مهدی رجب زاده و جری بنگستون پیش از شروع بازی به سمت نیمکت پرسپولیس رفتند و با کادرفنی و بازیکنان این تیم خوش و بش کردند.

* محسن مسلمان، کامیابی نیا، حسین ماهینی و فرشاد احمدزاده نیز از نیمکت پرسپولیس به سمت نیمکت رقیب رفتند و با کادر رقیب به خوش و بش پرداختند.

* سیدجلال حسینی در مراسم پیش از بازی با پیراهنی که عکس شهید مدافع حریم روی آن نقش بسته بود، مراسم را برگزار کرد و در ادامه به سمت نیمکت ذوب رفت و با مجتبی حسینی به خوش و بش پرداخت.

* در دقیقه 24 مطابق دیدارهای گذشته هواداران پرسپولیس یاد و خاطره هادی نوروزی کاپیتان فقیدشان را زنده نگه داشتند و جالب اینکه هواداران ذوبی نیز در این راه با تشویق این بازیکن آنها را همراهی کردند.

 

 

نکته ها:

* برانکو ایوانکوویچ در این بازی امید عالیشاه و علیرضا بیرانوند را در اختیار ندارد و فرشاد احمدزاده بعد از پشت سر گذاشتن دوری یک هفته ای به ترکیب این تیم بازگشته است.

* رامین رضاییان در این بازی نیز موفق شده در ترکیب اصلی حضور یابد و در پست وینگر راست برای این تیم به میدان رفته است و فرشاد احمدزاده با تغییر پست به سمت چپ رفته است.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter