در مقابل

1396/09/15
سپیدرود

سپیدرود

پرسپولیس تهران

چهارشنبه 15 آذر 1396

ورزشگاه سردار جنگل رشت - 15:00

گزارش سازمان لیگ بازنگری شود

تماشاگران مسابقات پرسپولیس ۹۸۸ هزار و ۷۵۰ نفر و درآمد ناخالص بلیط فروشی ۱۰ میلیارد است

در آمار ارائه شده سازمان لیگ مواردی اظهار شده که بیشتر به یک چرتکه اندازی عجولانه شبیه است تا گزارشی مستدل از یک رویداد مالی از سوی یک سازمان رسمی!
تماشاگران مسابقات پرسپولیس ۹۸۸ هزار و ۷۵۰ نفر و درآمد ناخالص بلیط فروشی ۱۰ میلیارد است
دوشنبه | ۱۳۹۶/۰۵/۲۳ - ۲۲:۱۶ |
کد خبر : ۱۰۵۷۶ |
اخبار مسابقات

پرسپولیس کلاب: گزارش زیر جهت احقاق حق پرسپولیس و تنویر افکار عمومی تهیه شده تا نشان دهد آمار سازمان لیگ از تعداد تماشاگران و درآمد حاصل از بلیط فروشی مسابقات پرسپولیس خلاف واقع و فاقد اعتبار است.
۱- تعداد تماشاگران هر مسابقه پرسپولیس در فصل شانزدهم از کادر خلاصه گزارش مربوط به همان مسابقه در جدول لیگ ۱۶ منتشره در سایت رسمی سازمان لیگ استخراج شده و اسکرین شات هریک موجود است.
- دور رفت مسابقات ، پرسپولیس با سایپا در تختی ۱۶۵۰۰ تماشاگر ، فولاد در آزادی ۵۰۰۰۰ نفر ، گسترش فولاد در بنیان دیزل ۴۰۵۰ نفر ، صبا در آزادی ۵۰۰۰۰ ، تراکتورسازی در شهید باکری یا اختصاصی تراکتور ۷۰۰۰ ، استقلال تهران در آزادی ۷۵۰۰۰ ، سپاهان در فولادشهر ۱۱۹۰۰ ، نفت در آزادی ۱۶۰۰۰ ، استقلال خوزستان در غدیر ۲۵۰۰ ، صنعت نفت در آزادی ۶۵۰۰۰ ، پیکان در شهدای شهر قدس ۸۷۵۰ ، ماشین سازی در آزادی ۲۵۰۰۰ ، پدیده در ثامن الائمه ۱۹۰۰۰ ، ذوب آهن در فولادشهر ۱۲۵۰۰ ، سیاه جامگان در آزادی ۴۳۰۰۰ و جمعا ۴۰۶۲۰۰ تماشاگر داشت.   
- مسابقات این تیم در دور برگشت با سایپا در آزادی ۵۰۰۰۰ ، فولاد در غدیر ۳۱۰۰۰ ، گسترش فولاد در آزادی ۳۰۰۰۰ ، صبا در یادگار امام قم ۱۳۰۰۰ ، تراکتورسازی در آزادی ۷۸۰۰۰ ، استقلال تهران در آزادی ۷۷۰۰۰ ، سپاهان در آزادی ۶۷۰۰۰ ، نفت تهران در تختی تهران ۱۷۰۰۰ ، استقلال خوزستان در آزادی ۴۵۰۰۰ ، صنعت نفت در تختی آبادان ۶۵۵۰ ، پیکان در آزادی ۴۵۰۰۰ ، ماشین سازی در یادگار امام تبریز ۹۵۰۰ ، پدیده در آزادی ۸۰۰۰۰ ، ذوب آهن در آزادی ۹۵۰۰ ، سیاه جامگان در ثامن الائمه مشهد ۲۴۰۰۰ و جمعا ۵۸۲۵۵۰ تماشاگر داشت.
به عبارتی در مجموعا تعداد ۹۸۸ هزار و ۷۵۰ نفر از ۳۰ مسابقه پرسپولیس در لیگ برتر شانزدهم دیدن کردند که با ادعای دکتر طاهری تفاوت چندانی ندارد.  
۲- گنجایش ۱۱ ورزشگاه محل برگزاری مسابقات پرسپولیس از جمله تعداد کل صندلی های ورزشگاه آزادی و آمار تفکیکی تعداد صندلی های این ورزشگاه بر اساس طبقه ، مکان و جهت جغرافیایی و نیز بهای بلیط ها همگی از سایت ورزش ۱۱ ، تأیید سازمان تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی ، سایت فروش بلیط الکترونیکی مسابقات استخراج شده و مستدل است.
- ظرفیت تختی تهران ۳۰۰۰۰ نفر ، آزادی ۷۸۱۱۶ نفر ، بنیان دیزل تبریز ۱۲۰۰۰ ، شهید باکری ۷۰۰۰ ، فولادشهر ۱۱۹۰۰ ، غدیر اهواز ۵۱۰۰۰ ، شهدای شهر قدس ۲۵۰۰۰ ، ثامن الائمه مشهد ۴۰۰۰۰ ، یادگار امام قم ۱۰۶۰۰ ، تختی آبادان ۲۲۰۰۰ ، یادگار امام تبریز ۶۶۸۳۳ نفر است.
- گنجایش واقعی قابل بلیط فروشی به تماشاگران عادی در ورزشگاه آزادی با کسر ۸۴۴ صندلی حاصل جمع ۶۵۰ ص VIP و ۶۰ ص CIP و ۵۰ ص VVIP و ۸۴ ص جایگاه خبرنگاران ، به تعداد ۷۷۲۷۲ صندلی می رسد. طبقه بالا شرق ۱۲۰۰۰ ، غرب ۱۲۰۰۰ ، شمال و جنوب ورزشگاه هرکدام ۹۶۰۰ صندلی و جمعا تعداد ۴۳۲۰۰ قطعه بلیط با فی ۷۰۰۰ تومان و طبقه اول شمالی و جنوبی هرکدام ۹۷۵۱ بلیط ۱۰۰۰۰ تومانی و جایگاه کنار وی آی پی ۵۷۹۷ قطعه بلیط ۱۸۰۰۰ تومانی و شرق یا همان روبروی جایگاه ۸۷۷۳ بلیط ۱۰۰۰۰ تومانی را به خود اختصاص می دهند. طبق اعلام سایت بلیط فروشی الکترونیکی تا زمانی که بلیط های جایگاه و روبروی جایگاه فروش نرود قسمت های دیگر قابل فروش نخواهد بود. لذا برای محاسبه رقم بلیط فروخته شده ، میانگین اعلامی سازمان لیگ در آزدی به قرار هر بلیط ۸۵۰۰ تومان کاملا غیر واقعی و صوری است.
۳- آخرین بار که پرسپولیس در مسابقات رسمی داخلی محکوم به محرومیت از برگزاری مسابقه بدون تماشاگر شد به فصل پانزدهم و مسابقه این تیم با سیاه جامگان در اجرای حکم کمیته انضباطی منتشره در ۲۴ اسفند ۹۴ در جراید بابت جنجال آفرینی چند تماشاگرنما مقرض در جریان مسابقه این تیم با تراکتورسازی در تاریخ ۱۶ اسفند همان سال برمی گردد و پرسپولیس در فصل شانزدهم هیچ مسابقه ای را بدون تماشاگر برگزار نکرده است. مطابق آمار موجود بازی پرسپولیس با سیاه جامگان دور رفت در آزادی لیگ شانزدهم ۴۳۰۰۰ تماشاگر داشته است.
۴- درحالی مبنای محاسبات ضعیف و غیرواقع سازمان لیگ که ظاهرا خودش از بانک اطلاعاتی غنی خود بی خبر است ، ۱۴ از ۱۵ بازی خانگی برای پرسپولیس است! که :
- پرسپولیس طبق آمار فوق در ۱۵ بازی در آزادی مستقیما میزبانی با تماشاگر داشته است و علاوه بر این به لحاظ آنکه در دو بازی دربی رفت و برگشت ۷۷۲۷۲ صندلی ورزشگاه بصورت ۵۰-۵۰ و به تساوی مابین پرسپولیس و استقلال تقسیم می شود و عملا کلمه میزبان و میهمان معنای واقعی خود را از دست می دهد می توان ۱۶ بازی خانگی را برای پرسپولیس محسوب کرد.
- پرسپولیس در بیرون از خانه نیز هواداران زیادی دارد که قطعا بدون خرید بلیط نمی توانند وارد ورزشگاه شوند و در آمار سازمان لیگ مغفول مانده است.
- سه بازی خارج خانه پرسپولیس با سه تیم نفت ، سایپا و پیکان در ورزشگاه تختی تهران و شهدای شهر قدس بنوعی بازی خانگی محسوب شده و با توجه به فقدان تماشاگر چشمگیر برای این سه تیم می توان تماشاگران حاضر در ورزشگاه های مذکور را کلا منتسب به پرسپولیس دانست. همچنین است بازی بعنوان مهمان در شهرستانها و ورزشگاه تیم هایی چون پدیده ، سیاه جامگان ، گسترش فولاد ، ماشین سازی ، صبا و حتی استقلال خوزستان که در شهر خود نیز غریب اند بطوری که بازهم می توان تماشاگران را به پرسپولیس منتسب دانست. مثال بارز این ادعا بازی با استقلال خوزستان در غدیر با گنجایش ۵۱۰۰۰ نفر است که تنها ۲۵۰۰ تماشاگر یعنی معادل ۵ درصد ظرفیت ورزشگاه نظاره گر آن بودند! و یا بازی با گسترش فولاد که در ورزشگاه ۱۲۰۰۰ نفری بنیان دیزل برگزار شد و فقط ۴۰۵۰ نفر تماشاگر به خود دید.
- کل ۶۵۵۰ نفر تماشاگران مسابقه برگشت با صنعت نفت باتوجه به ممانعت از ورود افراد فاقد عینک آفتابی ری بن ( Ray Ban ) به ورزشگاه تختی آبادان! و به شهادت تصاویر کلا منتسب به صنعت نفت آبادان در نظر گرفته شود.
- در ورزشگاه شهید باکری تبریز با تراکتورسازی ، غدیر اهواز با فولاد ، فولادشهر با سپاهان و ذوب آهن که چهار تیم از تماشاگران پرشور خودی بهره دارند ، قائل به ۱۰ درصد مصوب سهم مهمان از ظرفیت ورزشگاه هستیم مگر همکاران در رسانه ها یا باشگاه پرسپولیس سندی دال بر بیشتر بودن تماشاگران پرسپولیس در این چهار بازی ارائه کنند.
- در بازی های داخل خانه پرسپولیس در آزادی برای تیم های فولاد ، صبا ، پدیده ، سیاه جامگان ، گسترش فولاد ، نفت ، پیکان ، ماشین سازی ، استقلال خوزستان ، ذوب آهن و سایپا به رغم احترامی که برای این میهمانان خود قائلیم ، نمی توان تماشاگری متصور بود و برای سه تیم تراکتورسازی ، سپاهان و صنعت نفت آبادان مصوبه ۱۰ درصد سهم میهمان لحاظ شود.
- در رابطه با تیم استقلال در دربی رفت و برگشت لازم است شوک وارده به بازیکنان استقلال و خبرنگاران از روبرو شدن با حداقل ۱۵۰۰۰ صندلی خالی هواداران استقلال در طبقه اول و دوم ضلع جنوبی هفته ششم و همین حدود تعداد صندلی خالی طبقات اول و دوم پشت دروازه سهم این تیم در هفته بیست و یکم در عین فشرده نشستن تماشاگران پرسپولیس را یادآور شده اضافه نماییم همان زمان فتاحی در رسانه ها و بالاخص نود تأکید کرد که این اتفاق بواسطه خرید بلیط های آن بخش ها از استادیوم توسط هواداران پرسپولیس پیش آمده که پس از خرید بلیط های مذکور ، بصورت فشرده با دیگر هواداران پرسپولیس در بخش اختصاص یافته به این تیم استقرار یافته اند. بنابراین پرواضح است که باید درآمد فروش این ۳۰۰۰۰ بلیط پس از کسورات به پرسپولیسی تعلق گیرد. اگر ۱۵۰۰۰ جای خالی استقلالی ها در هر دربی را بین اول جنوبی و طبقه بالا جنوب به نسبت مساوی ۷۵۰۰-۷۵۰۰ تقسیم کنیم :
در دربی رفت از ۷۵۰۰۰ بلیط فروخته شده ، ۳۷۵۰۰ بلیط شامل نیمی از صندلی های جایگاه به عدد ۲۸۹۹ ص ، کل صندلی های طبقه اول شمالی بعلاوه نیمی از اول شرق یعنی ۱۴۱۳۸ ص و تعداد ۲۰۴۶۳ ص طبقه فوقانی بطور عادی و ۷۵۰۰ ص طبقه اول جنوبی و ۷۵۰۰ ص طبقه دوم جنوبی از سهم استقلال بصورت فوق العاده از آن پرسپولیس بود و به همین شکل در دربی برگشت از ۷۷۰۰۰ بلیط بلیط فروخته شده ، ۳۸۵۰۰ بلیط شامل ۲۸۹۹ ص از جایگاه ، کل صندلی های طبقه اول شمالی بعلاوه نیمی از اول شرق یعنی ۱۴۱۳۸ ص و تعداد ۲۱۴۶۳ ص طبقه فوقانی بصورت عادی و ۷۵۰۰ ص طبقه اول جنوبی و ۷۵۰۰ ص طبقه دوم جنوبی از سهم استقلال بطور فوق العاده از آن پرسپولیس بود.
به عبارتی در مجموع دو دربی رفت و برگشت ۵۷۹۸ بلیط ۱۸۰۰۰ تومانی جایگاه ، ۲۸۲۷۶ بلیط سهم پرسپولیس طبقه اول شرق و شمال بعلاوه ۱۵۰۰۰ بلیط سهم استقلال طبقه اول جنوب یعنی مجموعا ۴۳۲۷۶ بلیط ۱۰۰۰۰ تومانی طبقه اول ، و بالاخره از طبقه فوقانی ورزشگاه ۴۱۹۲۶ بلیط سهمیه مستقیم بعلاوه ۱۵۰۰۰ از سهم استقلال یعنی جمعا ۵۶۹۲۶ بلیط ۷۰۰۰ تومانی باید برای پرسپولیس محسوب شود.
- بدیهی است در سایر بازیهای خانگی فاقد ۱۰ درصد میهمان ، برای سهولت محاسبه مبلغ سهم پرسپولیس براساس اولویت فروش بلیط هر قسمت از ورزشگاه ، ابتدا ۵۷۹۷ بلیط جایگاه ، سپس ۸۷۷۳ بلیط روبروی جایگاه ، بعد ۱۹۵۰۲ بلیط طبقه اول جنوبی و شمالی را از تعداد کل تماشاگران حاضر کسر نموده و مابقی را به طبقه فوقانی اختصاص داده ایم.
در بازیهای خانگی که ۱۰ درصد میهمان اعمال شده ، ابتدا ۱۰ درصد عدد ۷۷۲۷۲ ص یعنی ۷۷۲۷ ص را کسر و باقیمانده تا عدد ۶۹۵۴۵ ص که سهم پرسپولیس است را به همان نسبت اولویت خرید بلیط تقسیم کردیم.
- بغیر از آزادی فقط مبلغ واحد هر بلیط در ورزشگاه تختی تهران را که در جایگاه و طرفین جایگاه رقم یکسان ۷۰۰۰ تومان است در اختیار داشتیم لذا محاسبه نهایی مبلغ سهم پرسپولیس از بلیط فروشی در دیگر ورزشگاهها را برعهده خود دوستان گذاشته و فقط تعداد بلیط ها را در اینجا آورده ایم.  
بنابر موارد فوق و محاسبات قابل ارائه ، سهم پرسپولیس فقط از ۱۶ بازیهای خانگی در آزادی و دو بازی شبه خانگی نفت و سایپا در تختی که بهای هر بلیط آن مشخص است تعداد ۸۶۹۵۶ قطعه بلیط ۱۸۰۰۰ تومانی ، ۳۸۳۳۳۸ قطعه بلیط ۱۰۰۰۰ تومانی و ۲۹۹۵۲۵ قطعه بلیط ۷۰۰۰ تومانی و به ارزش کل ۷٫۴۹۵٫۲۶۳٫۰۰۰ تومان ناخالص است!
که اگر به این عدد مبالغ بلیط های خارج خانه یعنی پیکان ۸۷۵۰ قطعه ، پدیده ۱۹۰۰۰ قطعه ، سیاه جامگان ۲۴۰۰۰ قطعه ، گسترش فولاد ۴۰۵۰ قطعه ، ماشین سازی ۹۵۰۰ قطعه ، صبا ۱۳۰۰۰ ، استقلال خوزستان ۲۵۰۰ قطعه ، سپاهان ۱۱۹۰ قطعه ، ذوب آهن ۱۲۵۰ قطعه ، فولاد ۳۱۰۰ قطعه و تراکتورسازی ۷۰۰ قطعه به ارزش فی فروش بلیط در ورزشگاه خانگی این تیم ها اضافه شود ، طلب پرسپولیس از بلیط فروشی بازی ها سر به فلک زده و شاید بدون کسورات به ۹ تا ۱۰ میلیارد برسد.
البته ۳۵ درصد سهم شرکت خدمات دهنده بلیط فروشی الکترونیکی همچنان محل مناقشه است. علی القاعده کارمزد این شرکت بایستی از محل درآمدهای کلان خود فدراسیون و سازمان لیگ بعنوان طرف مستقیم قرارداد تأمین شود و پرداخت این مبلغ از درآمد مستقیم باشگاه شرعی و قانونی به نظر نمی رسد.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter