در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

اتفاق های عجیب در تبریز؛ سر خبرنگاران و عکاسان را شکستند!

به گزارش سایت نود، بازی تیم های تراکتورسازی تبریز و پرسپولیس با درگیری خبرنگاران و عکاسان و عوامل برگزاری بازی و هواداران به پایان رسید.

البته این اتفاق پیش از بازی هم رخ داده بود و هواداران تراکتورسازی با پرتاب سنگ رادوشوویچ دروازه بان دوم پرسپولیس را مصدوم کردند و کار او به بیمارستان کشید و پرسپولیس بدون دروازه بان ذخیره بازی کرد. مشخص بود که بازی حساس پرسپولیس و تراکتورسازی در آن ورزشگاه  نمی تواند به این راحتی ها برگزار شود.

تعداد نیروهای انتظامی هم کم بود و همه به یاد بازی فصل گذشته استقلال اهواز و پرسپولیس افتاده بودند. عده ای از هواداران پرسپولیس هم از ترس کتک خوردن و سنگ پرانی ورزشگاه را ترک کردند.

در همین حین بود که یکی از لیدرهای باشگاه وارد زمین شد و حسابی تماشاگران را برای تشویق تراکتورسازی تهییج کرد.

بازیکنان پرسپولیس و حتی کادرفنی با ترس وارد زمین شدند. جالب اینجا بود که هواداران تراکتورسازی به شدت علیه فرشاد احمدزاده شعار می دادند. بعد نوبت بیرانوند شد و حتی برخی می خواستند علیه کریم باقری شعار بدهند.

فضای ورزشگاه کاملا متشنج بود تا اینکه نیمکت پرسپولیسی ها به دلیل پوسیدگی فروریخت و توجه همه عکاسان و خبرنگاران به این ماجرا جلب شد. خود بازیکنان پرسپولیس و کادر فنی هم از این اتفاق تعجب کرده بودند.

گزارشهایی که از تبریز داشتیم حاکی از آن بود که حدود ۶۰ نیروی گارد ویژه در ورزشگاه بود که مطمئنا برای اداره ورزشگاهی به گنجایش ۵۰۰۰ نفر کافی به نظر نمی رسید.

یک درگیری عجیب توجه ها را به خود جلب کرد. یک لیدر با یک خبرنگار درگیر شد که در نهایت پلیس وارد معرکه شد تا ماجرا به پایان برسد. قضاوت داور بازی هم با مشکل مواجه شده بود و البته بازی از دست او هم در رفته بود.

هواداران تراکتورسازی با هر تصمیم داور به نفع پرسپولیس، پرتاب بطری آب و فحاشی را در دستور کار قرار داده بودند که خود قلعه نویی و رحمان رضایی وارد کار شدند تا تماشاگران را آرام کنند.

فضا اما همچنان متشنج بود. پرسپولیسی ها هم که آماج حملات سنگ قرار گرفته بودند تصمیم به ترک ورزشگاه گرفتند. حدود ۲۰۰ نفر می خواستند ورزشگاه را ترک کنند که نیروی انتظامی اجازه نداد.

بازی که به پایان رسید برانکو برای تماشاگران تراکتورسازی دست زد که باعث شد آنها تحریک شوند و شروع به پرتاب سنگ و بطری کنند. مهدی کیانی بازیکن تراکتورسازی هم فرشاد احمدزاده را اسکورت کرد.

اشکان خورشیدی داور بازی هم آماج حملات با بطری و فحاشی قرار گرفته بود و به سختی زمین را ترک کرد.

هواداران تراکتورسازی این بار خودشان وارد عمل شدند و نرده ها را کنار زدند و به داخل زمین هجوم آوردند. نیروهای انتظامی هم که تعدادشان زیاد نبود مجبور شدند با آبپاش طرفداران تراکتورسازی را به عقب برانند. این اتفاق باعث شد که هواداران پرسپولیس تکلیف خودشان را برای خروج ندانند و در بیرون ورزشگاه درگیری شدیدی بین هواداران پرسپولیس و تراکتور اتفاق افتاد که نیروی انتظامی خودش را به آنجا رساند.

طرفداران تراکتورسازی در بخش های دیگر هم با خبرنگاران و عکاسان درگیر شدند و چندین خبرنگار تهرانی و حتی تبریزی را هم مورد ضرب و شتم قرار دادند.  تعداد کم نیروهای انتظامی باعث شد که امنیت رختکن و سالن کنفرانس تامین نشود و به همین دلیل کنفرانس مطبوعاتی هم برگزار نشد. سر چند عکاس و خبرنگار هم شکست تا تیم پزشکی وارد شود و مداوای سرپایی را انجام دهد.

درگیری آنقدر ادامه داشت که پرسپولیسی ها در میان حلقه نیروهای انتظامی به وسط زمین رفتند تا پس از آرام شدن فضا،‌ ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی را ترک کنند.

اتفاق های عجیب در تبریز؛ سر خبرنگاران و عکاسان را شکستند!
یکشنبه | ۱۳۹۵/۰۶/۲۱ - ۰۰:۰۶ |
کد خبر : ۸۰۸۶ |
اخبار مسابقات

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

چسبانده شده ها

  • اولین نظر را شما بدهید

محبوب ها

  • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter