در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

نامه AFC به فدراسیون فوتبال

میزبان بازی با عربستانی‌ها را مشخص کنید

کمیته مسابقات طی نامه ای به فدراسیون فوتبال درخواست کرده شهرهای میزبان مسابقه با تیم های عربستانی را مشخص کنند
میزبان بازی با عربستانی‌ها را مشخص کنید
پنج شنبه | ۱۳۹۵/۰۹/۱۸ - ۱۷:۵۴ |
کد خبر : ۹۲۰۸ |
اخبار مسابقات

پرسپولیس کلاب:  این بدین معنی است که در فصل آتی هم دیدار تیم های ایرانی و تیم های عربستانی در کشور بی طرف برگزار می شود. با این وصف تیم های عربستانی هم باید به سرعت و پیش از ضرب العجل ای اف سی، میزبان بازی با تیم های ایرانی را مشخص کنند.  گروه بندی بازی ها هنوز مشخص نشده اما همگروهی تیم های ایرانی و عربستانی در بازی های غرب قطعی است و باشگاه های ایرانی و عربستانی باید از هم اکنون  مشخص کنند در چه کشوری میزبان هم خواهند بود.

 

 سال گذشته کشور عمان به عنوان میزبان بازی های تیم های ایرانی معرفی شد و عربستانی ها هم از قطر به عنوان میزبان مقابل تیم های ایران سود بردند. نکته مهم برای ایرانی ها، صحبت درباره انتخاب ازبکستان به عنوان میزبان بازی های عربستان بود که این اتفاق نیفتاد. همچنین با توجه به تنش سیاسی ـ ورزشی ایران و عربستان امارات هم از میزبانی بازی های تیم های ایرانی حمایت نکرد تا عملا میزبان مورد علاقه باشگاه های ایرانی از فهرست کنار برود. 

 

نکته مهم این است که بنابر قوانین مسابقات 3 ماه قبل از بازی طبق جدول، شهر میزبان باید به کمیته مسابقات معرفی شود که پیش از آن باید مذاکرات و توافقات با این شهر صورت گرفته باشد. در بین تیم های ایرانی ذوب آهن قهرمان جام حذفی اعلام کرده در ارزان ترین کشور میزبان تیم های عربستانی خواهد بود و این به آن معناست که یک هزینه اضافی سفر بر دوش باشگاه های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان خواهد بود. 

 

 فدراسیون فوتبال خیلی تمایل ندارد در مورد برگزاری بازی در کشور بی طرف صحبت کند اما واقعیت این است که این نامه را دریافت کرده و باید به سرعت این موضوع را با همکاری باشگاه ها به نتیجه برساند. با انتشار این خبر در ورزش سه برخی از کاربران از تیم های ایرانی درخواست کرده اند مسابقات خود را به کشور فارسی زبان تاجیکستان انتقال بدهند. پیشنهادی که کاملا قابل بررسی است.

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • دوستان به نظر من باید در یکی از کشورهای شمال تا شمال شرقی ایران میزبان بشیم، چون هم به عربستان دورتر هستن و هم چون کشورهای سردی هستند عربها سخت میتونن اونجا بازی کنن..
    از طرفی بیشتر این کشورها هم زبون ما هستن..
    گرفتن میزبانی برای ما تو کشورهای عربی اشتباه بزرگی هست.

    حدود 1 سال قبل

چسبانده شده ها

  • اولین نظر را شما بدهید

محبوب ها

  • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter