در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

برزیل ۳ – ایران صفر؛ شیران خسته مغلوب بهترین تیم جهان شدند

پرسپولیس کلاب: والیبال ایران در نخستین مسابقه خود در  رقابت‌های لیگ جهانی برابر برزیل قرار گرفت.

تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود در بیست‌وهفتمین دوره لیگ جهانی والیبال به مصاف برزیل، میزبان هفته اول رفت. لوزانو برای شروع این مسابقه سعید معروف، شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، حمزه زرینی، سید محمد موسوی، عادل غلامی و  مهدی مرندی را روانه میدان کرد.

برزیل 3 – ایران صفر؛ شیران خسته مغلوب بهترین تیم جهان شدند
پنج شنبه | ۱۳۹۵/۰۳/۲۷ - ۲۳:۳۱ |
کد خبر : ۶۷۹۳ |
اخبار سایر ورزشها

  ست اول؛ 25 بر 19 به سود برزیل

بازی را برزیلی ها بهتر آغاز کردند. خطای سرویس سعید معروف و اشتباه در حمله توسط عادل غلامی نتیجه بازی را 3 بر یک به سود برزیل کرد. طلایی پوشان برزیل از حمایت هواداران پرشور خود بهره می برند و به خوبی از شرایط استفاده می کنند. در امتیاز 5 بر یک به سود برزیل لوزانو درخواست وقت استراحت کرد تا وقفه ای در جریان بازی ایجاد کند.

خولیو ولاسکو، سرمربی اسبق تیم ملی والیبال ایران و سرمربی کنونی آرژانتین در سالن مسابقه حاضر بود. برزیلی ها زودتر به امتیاز 8 رسیدند تا نتیجه بازی 8 بر 5 به سود شاگردان رزنده شود و تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. دریافت عقب زمین برزیلی ها در امتیازات ابتدایی بی نقص عمل می کرد و در ادامه هم حملات آنها به امتیاز تبدیل شد. تا اینکه در امتیاز 12 بر 5 به سود برزیل بازهم لوزانو مجبور شد درخواست وقت استراحت فنی کند. 

در امتیاز 12 بر 6 علیرضا مباشری جایگزین میلاد عبادی پور شد تا در دریافت اول به ایران کمک کند. برزیلی ها کاملاً بی نقص بازی می کردند، اما گاهی در زدن سرویس کم دقت بودند. امتیاز 16 بر 10 به سود برزیل موجب شد تا تیم ها به وقت استراحت فنی دوم بروند. اکثر پاس های سعید معروف به شهرام محمودی می رسید و این موضوع به خوبی توسط برزیلی ها آنالیز شده بود.

در امتیاز 19 بر 14 به سود برزیل لوزانو تصمیم گرفت میرزاجانپور و مهدوی را جایگزین معروف و محمودی کرد.

در امتیاز 23 بر 18 رزنده در خواست بازبینی مجدد کرد اما درخواست وی اشتباه بود و امتیاز به ایران رسید. این ست با نتیجه 25 بر 19 به سود شاگردان رزنده خاتمه پیدا کرد.

ست دوم؛ 25 بر 16 به سود برزیل

ست دوم را ایران و برزیل پایاپای آغاز کردند و در امتیاز سوم بازی به تساوی کشیده شد، اما در امتیاز 5 بر 4 برزیلی ها از شاگردان لوزانو پیشی گرفتند. سرویس رزنده موجب شد تا اختلاف امتیاز تیم ها به 2 برسد و نتیجه بازی 8 بر 6 به سود برزیل شد تا تیم ها به وقت استراحت فنی اول بروند.
اکثر امتیازات ایران از اشتباهات سرویس برزیلی ها کسب شد. در امتیاز 10 بر 8 به سود برزیل لوزانو تصمیم گرفت تا معنوی نژاد را روانه میدان کند؛ وی جایگزین زرینی شد تا در دریافت اول به تیم ملی ایران کمک کند.
معنوی نژاد جوان توانست امتیاز دهم را برای ایران به ارمغان بیاورد. در ست دوم ملی پوشان ایران شرایط بهتری نسبت به ست اول داشتند؛ گویا با شرایط سالن هماهنگ تر شده بودند، اما همچنان دریافت اول ایران مشکل داشت و توپ ها به خوبی به دست سعید معروف نمی رسید. در امتیاز 16 بر 12 به سود شاگردان رزنده تیم ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند.
سعید معروف در این مسابقه عملکرد خوبی در سرویس نداشت و بارها توپ را به تور زد. در امتیاز 19 بر 13 به سود برزیل بازهم لوزانو درخواست وقت استراحت کرد تا شاید بازیکنانش به جریان بازی بازگردند. وقفه های لوزانو بی تاثیر بود؛ وی در امتیاز 21 بر 14 به سود برزیل بازهم درخواست وقت استراحت فنی کرد.

در نهایت این ست با نتیجه 25 بر 16 به سود شاگردان رزنده خاتمه پیدا کرد.

  ست سوم؛ 28 بر 26 به سود برزیل


در این ست لوزانو تغییراتی در ترکیب تیم ملی ایجاد کرد. شریفات جایگزین غلامی شد. مباشری و معنوی نژاد هم به جای عبادی پور و زرینی وارد زمین شدند. این تغییرات بازی را به سود ایران رقم زد تا اینکه در امتیاز 6 بر 3 به سود ایران این بار رزنده مجبور شد درخواست وقت استراحت کند. شاگردان لوزانو تا امتیاز 8 بر 7 توانستند برتری خود را حفظ کنند تا تیم ها به وقت استراحت فنی اول بروند.
برزیلی ها توانستند در امتیاز 9 بازی را به تساوی بکشانند، اما لوزانو در خواست بازبینی مجدد کرد که البته درخواست وی هم اشتباه بود. امتیاز 12 برای برزیل توسط جای خالی تماشایی رزنده برای طلایی پوشان کسب شد. هر دو تیم در ست سوم اشتباهات زیادی در سرویس داشتند.
میرزاجانپور و مهدوی در امتیاز 13 بر 12 به سود ایران جایگزین معروف و محمودی شدند. ساتکمپ که از سرویس زن های خوب برزیل بود توانست بازی را در امتیاز 14 مساوی کند، اما شاگردان رزنده بلافاصله امتیاز 15 را به دست آوردند تا همچنان برتر از حریف باشند.
شاگردان رزنده زودتر از ایران به امتیاز 16 رسیدند تا در امتیاز 16 بر 15 به سود برزیل تیم ها به وقت استراحت فنی دوم بروند. طلایی پوشان برزیل خیلی زود توپ و میدان را بازهم در اختیار گرفتند تا نتیجه بازی 18 بر 15 شود و لوزانو بازهم درخواست وقت استراحت فنی کند. لوزانو بارها به شاگردانش تذکر داد که بیشتر با دست دفاع بازی کنند. این ست با نتیجه 28 بر 26 به سود برزیل خاتمه پیدا کرد.
برزیلی ها به خوبی از خستگی بازیکنان ایران و شرایط میزبانی استفاده کردند و توانستند در سه ست متوالی ایران را شکست دهند.
 

آمار و ارقام نشان می‌دهد که تیم ملی والیبال برزیل با کسب 9 مدال طلا، 5 نقره و 4 برنز در صدر پرافتخارترین‌های لیگ جهانی است. این تیم در سال‌های 1993، 2001، 2003 تا 2007، 2009 و 2010 صاحب عنوان قهرمانی شده تا بیش از قبل خود را به عنوان قدرت اول این رقابت‌ها معرفی کند، اما تیم ملی والیبال ایران که برای چهارمین بار در طول تاریخ مجوز حضور در رقابت‌های لیگ جهانی را به دست آورده است، امسال با هدف تثبیت جایگاه خود در سطح یک این رقابت‌ها با سرمربی جدید به میدان می‌رود.

تیم ایران در سال 2013 (نخستین حضور) با هدایت خولیو ولاسکو به مقام نهمی دست یافت، در سال 2014 (دومین حضور) با هدایت اسلوبودان کواچ عنوان چهارمی را به دست آورد و سال 2015 نیز در سومین حضور خود با اسلوبودان کواچ ضمن تثبیت جایگاه خود در جمع هشت تیم برتر، عملکرد خوبی نیز به نمایش گذاشت.

مرحله مقدماتی سطح یک بیست‌وهفتمین دوره لیگ جهانی والیبال با حضور 12 تیم فرانسه، ایتالیا، استرالیا، روسیه، آمریکا، برزیل، ایران، آرژانتین، صربستان، بلغارستان، بلژیک و لهستان از 27 خرداد تا 13 تیرماه پیگیری می‌شود. تیم‌های ایران، آرژانتین، آمریکا و برزیل در هفته نخست این رقابت‌ها در گروه B1 با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • بنظرم تو این بی دفاعی باید هادی عقیلی رو گرفت که با سید جلال مچه+ماریچ

  جمعه 28 خرداد 1395 - حدود 2 سال قبل
 • بنظرم تو این بی دفاعی باید هادی عقیلی رو گرفت که با سید جلال مچه+ماریچ

  جمعه 28 خرداد 1395 - حدود 2 سال قبل
 • کسی نیست مرا یاری کند

  جمعه 28 خرداد 1395 - حدود 2 سال قبل
 • کسی نیست مرا یاری کند

  جمعه 28 خرداد 1395 - حدود 2 سال قبل
 • کسی چرا جواب منو نمیده بچه های قدیمی کانون کجا هستن پس چرا کسی نیست gif({40

  جمعه 28 خرداد 1395 - حدود 2 سال قبل
 • کسی چرا جواب منو نمیده بچه های قدیمی کانون کجا هستن پس چرا کسی نیست gif({40

  جمعه 28 خرداد 1395 - حدود 2 سال قبل

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter