در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

۴۴ کارت زرد و ۴ کارت قرمز /این همه خشونت پرسپولیسی ها برای چیست؟

پرسپولیس کلاب :  مهدی طارمی که به دلیل دریافت سه کارت زرد مقابل استقلال  خوزستان، سیاه جامگان و نفت تهران یک بار در هفته چهاردهم محروم شده بود با اخطاری که در بازی برابر ذوب‌آهن و فولاد خوزستان گرفت، 5کارته شده و  برای دومین بار در لیگ پانزدهم از همراهی پرسپولیس محروم و فرصت همراهی تیم در بازی مقابل سایپا را از دست داد.

 

 

44 کارت زرد و 4 کارت قرمز /این همه خشونت پرسپولیسی ها برای چیست؟
دوشنبه | ۱۳۹۴/۱۱/۲۶ - ۲۳:۳۷ |
کد خبر : ۴۷۷۰ |
اخبار بازیکنان

احمدزاده، عالیشاه، کامیابی نیا، حاتمی، بنگر، مکانی و علیپور دیگر بازیکنانی بوده اند که در این فصل به  عناوین مختلف فرصت همراهی پرسپولیس را در طول فصل به علت سه کارته شدن و یا دریافت کارت قرمز از دست داده اند. کارت زردی که طارمی در بازی مقابل  فولاد دریافت کرد چهل و چهارمین کارت زردی بود که بازیکنان پرسپولیس در طول بازیهای این فصل دریافت می کردند که این تعداد اخطار در طول 20 بازی  رقم بسیار بالایی است و نشان از خشونت بازی تیم دارد. با نگاهی به جریمه های داوری بازیکنان پرسپولیس مهمترین نکته ای که جلب توجه خواهد کرد، اخطارهای بی موردی است که بازیکنان پرسپولیس دریافت کرده اند که بر اثر خطاهای غیر فنی حادث شده است؛ خطاهایی از قبیل اعتراض به داوری، خطا و درگیری بی مورد با بازیکنان حریف.البته گاها برخی داوران نیز به اشتباه بازیکنان پرسپولیس را با کارت زرد و قرمز جریمه کرده اند. با این همه باید گفت حتی وجود چنین مسائلی نمی تواند اخطارهای پرتعداد بازیکنان پرسپولیس در طول بازیهای این فصل را توجیح کند  و بازیکنان پرسپولیس باید حرفه ای تر از این رفتار کرده و از دریافت اخطار تا جایی که امکان ان وجود داشته باشد خودداری کنند. بازیکنان تیم حتی می بایست در درگیرهای فنی با نفرات حریف  از فکر خود به جای عظلاتشان بازی بگیرند و سعی کنند با هوش و دقت بیشتری در درگیرهای فیزیکی شرکت داشته باشند و کمتر اخطار بگیرند و این را در نظر داشته باشند که غیبتشان در بازیهای اینده می تواند چه تاثیر مهمی در کیفیت کار تیم و نتایج ان داشته باشد. هر چه بازیهای لیگ فشرده تر و سختتر می شود، کار تیم هم سختتر خواهد شد و در بازیهای پیش رو که اتفاقا بازیهای بسیار مهمی نیز هستند و نقش تعیین کننده ای در تعیین کسب جام قهرمانی برای تیم دارند حضور هر کدام از نفرات تیم بسیار مهم است و این توقع از بازیکنان تیم خصوصا نفرات با تجربه تر و ستاره های پرسپولیس می رود که با دریافت اخطارهای بی مورد تیم را با دردسر مواجه نکنند.اینکه پرسپولیس 44 بار در طول این فصل کارت زرد گرفته و بیشترین تعداد ان را مهاجمان و هافبک های تهاجمی تیم دریافت کرده اند عجیب و سوال برانگیز است. تاکنون17 بازیکن پرسپولیس با کارت زرد و قرمز جریمه شده اند که دو سوم این نفرات را بازیکنان خط هافبک و خط حمله تیم تشکیل می دهند. در میان بازیکنان پرسپولیس لوکا ماریچ، مایکل اومانیا، وحید حیدریه و رضا خالقی فر نفراتی بوده اند که در بازیهای این فصل هیچگونه اخطار و اخراجی در کارنامه شان به ثبت نرسیده است. ماریچ 842 دقیقه، اومانیا 372 دقیقه، حیدریه 60 و خالقی فر 336 دقیقه برای پرسپولیس به میدان رفته اند.نکنه قابل توجه حضور دو مدافع میانی تیم در این فهرست است. اینکه مدافعان خارجی تیم توانستند چنین اماری را از خود به جا بگذارند نشان از تفاوت فوتبال این بازیکنان و به حرفه ای گری بیشتر این بازیکنان باز می گردد. 
مهدی طارمی و فرشاد احمدزاده با دریافت 6 کارت زرد،  پرکارت ترین بازیکن پرسپولیس در بازیهای فصل اخیر بوده اند و  امید عالیشاه دیگر بازیکن پرسپولیس است که با دریافت 5 کارت زرد در این زمینه رکورددار است.    
در زیر نگاهی به امار بازیکنان در این زمینه می اندازیم:
1)فرشاد احمدزاده:18بازی و 1446 دقیقه حضور در ترکیب پرسپولیس و 6 کارت زرد.احمدزاده در بازی رفت و برگشت مقابل ذوب اهن،  دیدار مقابل سایپا،تراکتور سازی، ملوان و راه اهن از داوران کارت دریافت کرده است.
2)امید عالیشاه: 16بازی و  دقیقه1322حضور در ترکیب پرسپولیس و 5 کارت زرد.سپاهان، فولاد، تراکتور سازی، ملوان و استقلال اهواز بازیهایی هستند که عالیشاه در انها از داور کارت دریافت کرده است.
3)مهدی طارمی:16 بازی، 1438دقیقه حضور و 5 کارت زرد. استقلال خوزستان، سیاه جامگان،نفت، ذوب اهن و فولاد دیدارهایی بوده اند که طارمی در انها از داوران اخطار دریافت کرده است.
4)کمال کامیابی نیا:19 بازی،1703 دقیقه حضور و 4 کارت زرد. کامیابی نیا در بازی مقابل پدیده، سپاهان، استقلال اهواز و ذوب اهن از داوران اخطار گرفته است.
5)حاتمی: 9بازی، 570 دقیقه حضور و 4 کارت زرد. استقلال خوزستان، فولاد، سایپا و سپاهان دیدارهایی بوده اند که این بازیکن اخطار گرفته است.
6)بنگر:16بازی،1534 دقیقه حضور و 4 کارت زرد و یک کارت قرمز.بنگر در بازی رفت مقابل ذوب اهن دو بار از داور کارت گرفت و با گرفتن کارت زرد دومش مقابل ذوب اهن از بازی اخراج شد. وی دو بار نیز مقابل راه اهن و استقلال خوزستان از داور زرد کارت دریافت کرد. 
7) علیپور:18بازی، 738 دقیقه حضور و 3 کارت زرد.سپاهان، سایپا و نفت دیدارهایی بوده که علیپور در انها از داوران کارت گرفته است.
8)رامین رضائیان:19بازی،1708 دقیقه حضور و 2 کارت زرد.رضائیان این دو کارت را در مقابل سایپا و ذوب اهن دریافت کرده است.
9)مسلمان:13 بازی، 1001 دقیقه حضور و 2کارت زرد. نفت و سپاهان دیدارهایی بوده اند که این بازیکن اخطار گرفته است.
10) انصاری: 15بازی،1206 دقیقه حضور و 2 کارت زرد. انصاری در مقابل سپاهان و نفت اخطار گرفته است.
11)بنگستون:11 بازی، 386 دقیقه حضور و 2 کارت زرد. تراکتورسازی و گسترش دیدارهایی بوده که این بازیکن از داوران کارت دریافت کرده است.  
12)نورمحمدی:10بازی و 781 دقیقه حضور و 1 کارت زرد و 1 کارت قرمز. نورمحموی در بازی مقابل استقلال کارت زرد و در بازی برابر صبا از داور کارت قرمز گرفته است.
13:کفشگری: 4بازی و 198 دقیقه حضور و 1 کارت زرد. وی در مقابل سپاهان تنها اخطار فصلش را دریافت کرده است.
14)نورالهی:16بازی،1268 دقیقه حضور و 1 کارت زرد. نورالهی در مقابل نفت اخطار گرفته است.
15)نوروزی:5بازی و 424 دقیقه حضور و 1 کارت زرد و 1 کارت قرمز.نوروزی در مقابل پدیده اخطار و در بازی مقابل استقلال خوزستان با کارت قرمز داور جریمه شد.
16)کمندانی:12 بازی و 1328دقیقه حضور و 1 کارت زرد. وی در بازی مقابل پدیده از داور اخطار گرفت.
17)مکانی:12 بازی و 1075 دقیقه حضور و 1 کارت قرمز. مکانی در بازی برگشت مقابل پدیده با کارت قرمز مستقیم داور از بازی اخراج شد.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter