در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

هراتیان: پرسپولیسی ها صبح در کلاس روانشناسی بودند

پرسپولیس کلاب: رئیس مرکز پزشکی ایفمارک گفت: این مرکز   افتخار می کند که بالاترین سطح حرفه ای تست های پزشکی دنیا را در تهران انجام می دهد.

زهره هراتیان در حاشیه حضور بازیکنان تیم پرسپولیس در تست پزشکی در مرکز ایفمارک اظهار داشت: این معاینات که از بازیکنان لیگ برتری گرفته می شود شامل تست های خونی و ادرار است.همچنین برگزاری کلاس های آموزشی مانند قلب و عروق که امسال بسیار کامل تر آن ها را اجرا می کنیم. ما سال گذشته فقط نوار قلب و اکو را روی بازیکنان انجام می دادیم اما ما فراتر از استاندارد فیفا امسال تست ورزش را هم به آزمایش هایمان اضافه کردیم.

هراتیان: پرسپولیسی ها صبح در کلاس روانشناسی بودند
شنبه | ۱۳۹۵/۰۳/۲۹ - ۱۰:۲۳ |
کد خبر : ۶۸۰۸ |
اخبار بازیکنان

وی ادامه داد: کار دیگری که امسال انجام می دهیم تست های ارتوپدی و پزشکی ورزشی است که به طور کامل انجام می شود. دو آپشن جدید به این موارد اضافه شده که یکی تست هوازی مستقیم یا همان بیوتومکس است که فکر نمی کنم جایی از شهر تهران این تست را انجام بدهند. چون ما سه دستگاه مخصوص این کار را به طور همزمان در اختیار داریم.

هراتیان در این باره که این تست چه فایده ای دارد گفت: این آزمایش توان هوازی بازیکن را نشان و عددی را به ما می دهد که آن عدد نشان می دهد تا چه اندازه توانمندی بازیکن قابل افزایش است و کادر فنی بداند که آیا بازیکن مربوطه برای پست در نظر گرفته شده مطلوب است یا نه. طبق پروتکلی که ما از آلمان گرفته ایم برای پست های مختلف می توانیم تعیین کنیم کدام بازیکن آمادگی بهتری دارد.

وی ادامه داد: تست های فانکشنال یا همان عملکردی هم از دیگر آزمایش های ایفمارک است. همچنین ایستگاه های تغذیه به طور کامل تری در نظر گرفته شده. علاوه بر این در بحث بینایی، کوررنگی و میزان دید بازیکنان هم تست هایی را انجام می دهیم. بازیکنان باید در تست های روانشناسی و کلاس های مربوطه شرکت کنند که امروز صبح بازیکنان پرسپولیس در این کلاس ها هم شرکت کردند. جلسه پرسش و پاسخ خوبی بود. قطعا اگر صاحبنظران این امر در این کلاس ها شرکت کنند متوجه می شوند که این معاینات حرفه ای ترین و کامل ترین تست هایی است که در سطح فوتبال دنیا در حال اجرا شدن است.

هراتیان اضافه کرد: این تست ها جزو الزاماتی است که سازمان لیگ به همه باشگاه ها برای انجام شان تاکید کرده است که تمام معاینات شان هم در این مرکز انجام می شود.

وی در این باره که باشگاه ها معمولا قبل از جذب بازیکن تست پزشکی از آنها به عمل می آورند ولی در کشورمان این موضوع کمتر رعایت می شود توضیح داد: متاسفانه بعضا شاهد این موارد هستیم. کاری که از دست مان بر می آمد این بود که این موضوع را درباره بازیکنان خارجی عملیاتی کنیم. حتی به صورت تلفنی با مدیر عاملان باشگاه ها صحبت کردیم که دچار ضررهای مالی سنگین نشوند ولی بهتر این است که قبل از عقد قرارداد این تست ها صورت بگیرد. یکی از تفاوت های اصلی ما و اروپا در همین موضوع است که تست های پزشکی را خود باشگاه انجام می دهد. در واقع باشگاه ها کلینیک تخصصی در اختیار دارند که همه تست ها را در آنجا انجام می دهند.

هراتیان در این باره که نتایج آزمایش ها در اختیار چه کسی قرار می گیرد توضیح داد: خروجی این آزمایشات به صورت کاملا محرمانه در اختیار باشگاه قرار می گیرد. آنچه ما به باشگاه ارائه می دهیم گزارشی است که به صورت کامل در اختیارشان قرار می گیرد. پزشکان تیم ها کاملا با ما هماهنگ هستند. اطلاعات پزشکی تیم ها به صورت تقریبی هر یک یا دوماه بین این مرکز و باشگاه تبادل می شود تا مشکلی از این نظر به وجود نیاید. 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

چسبانده شده ها

  • اولین نظر را شما بدهید

محبوب ها

  • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter