در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

افزایش سختگیری AFC برای صدور مجوز حرفه‌ای

پرسپولیس کلاب: کارگروه صدور مجوز حرفه ای در کنفدراسیون فوتبال آسیا  به تازگی تشکیل جلسه داد و در این جلسه بر افزایش ارتقای کیفیت مسابقات AFC CUP و لیگ قهرمانان آسیا تاکید شد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس و به نقل از سازمان لیگ فوتبال ایران، کارگروه صدور مجوز حرفه‌ای AFC پس از جلسه خود در مالزی اعلام کرد که با توجه به ضرورت حمایت از فدراسیون های عضو، تصمیم گرفته شد تا با ایجاد یک نسخه جدید از مجوز حرفه‌ای برای باشگاه‌های متقاضی شرکت در رقابت‌های AFC CUP شرایطی را فراهم کنند تا قبل از سال 2018 این  موضوع اجباری شود و در حال حاضر نیز شرایط آزمایشی برای صدور مجوز حرفه‌ای این باشگاه‌ها را آغاز کنند.

افزایش سختگیری AFC برای صدور مجوز حرفه‌ای
دوشنبه | ۱۳۹۵/۰۴/۲۸ - ۱۵:۰۰ |
کد خبر : ۷۳۴۰ |
اخبار حواشی

این نسخه جدید آزمایشی از مجوز حرفه‌ای برای AFC CUP  تصویر ساده‌ای از مجوز حرفه‌ای برای تیم های شرکت کننده در لیگ قهرمانان آسیاست. 

بر اساس اعلام این کارگروه از سال 2011 که سیستم مجوز حرفه ای باشگاه ها در فوتبال آسیا شروع به کار کرده تعداد باشگاه هایی که موفق به اخذ مجوز حرفه ای شده اند از 42 باشگاه به 179 باشگاه در سال 2015 افزایش پیدا کرده است.

شوجی فوجو مورا رئیس کارگروه صدور مجوز حرفه ای کنفدراسیون فوتبال آسیا تصریح کرد: چشم انداز و ماموریت جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا افزایش کیفیت رقابت های باشگاهی در آسیاست و صدور مجوز حرفه ای به عنوان یک نیروی محرک تضمین کننده موفقیت تیم ها و بازیکنان باشگاهی در آسیاست.

وی افزود: خوشحالیم که مقررات جدید مجوز حرفه ای اولین گام در تضمین یک سیستم مدیریت و ارزیابی یکپارچه است که می تواند نقشه راه فوتبال حرفه ای در باشگاه های قاره آسیا باشد.
سهیل مهدی رئیس کمیته صدور مجوز حرفه ای سازمان لیگ نیز با اشاره به مصوبات جلسه اخیر کارگروه مجوز حرفه ای کنفدراسیون فوتبال آسیا اظهار داشت: کنفدراسیون فوتبال آسیا قصد دارد برای فصل آینده در مورد صدور مجوز حرفه ای باشگاه ها در همه کشورها سختگیری ها را افزایش بدهد و به همین دلیل توصیه من به باشگاه های لیگ برتری ایران این است که مدارک خود را با دقت برای کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کنند و بدانند که این مدارک ممکن است مورد راستی آزمایی هم قرار بگیرد.

وی افزود: باشگاه های لیگ دسته اول نیز باید مدارک دریافت مجوز حرفه ای خود را با دقت نظر و توجه بیشتری تکمیل و ارسال کنند، چرا که از این پس لیگ یک نیز زیر ذره بین مجوز ملی که گام اول کسب مجوز حرفه ای است قرار گرفته است.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter